زمان بارگزاری این صفحه: 4:01 PM UTC

دو دانشگاه جديد در فومن احداث می شود/استادیوم 12 هزار نفری در فومن ساخته می شود

فرماندار فومن در نشست هم‌انديشي بازاريان و اصناف اين شهرستان از احداث دو دانشگاه جديد در فومن خبر داد. قربانزاده همچنین افزود: استاديوم تاپ 12 هزار نفري با همکاري مدير شرکت فومن شيمي در این شهر ساخته می شود.

به گزارش صدای گیلان ، اسماعيل قربان‌زاده در این نشست ، اتمام پروژه‌هاي نيمه تمام عمراني را از دغدغه‌هاي مردم دانست و اظهار کرد: شهرستان فومن آماده سرمايه‌گذاري است.

وي گفت: فومن يکي از شهرهاي منسجم و منظم در برگزاري تجمع عاشوراييان است که با کمک و همکاري مردم به ويژه بازاريان منصف برگزار شد.

فرماندار فومن با بيان اينکه اين شهرستان از هفت سيل گذشته 21 ميليارد تومان خسارت ديده است، تصريح کرد: امسال با برطرف شدن موانع از بروز سيل جلوگيري شده است.

وي از احداث دو دانشگاه جديد در فومن خبر داد و تصريح کرد: فومن به لحاظ محيط دانشگاهي در سطح بالايي قرار دارد.

قربان‌زاده مشکل ديگر مردم فومن را مشکلات موجود در آب شرب بيان کرد و متذکر شد: مخزن 15 هزار متر مکعبي براي آبرساني در شهرستان در حال ساخت است و تا سه ماه آينده وضعيت آب منطقه بهبود مي‌يابد.

وي با اشاره به اينکه شهرستان فومن در برق‌رساني و تقويت فشار ترانس‌ها در استان رتبه نخست را دارد، يادآور شد: با حمايت نماينده شهرستان و نمايندگان دولت شرايط خوبي در ادامه فعاليت‌هاي عمراني شهرستان صورت گرفته است.

اين مسئول با تصريح بر اينکه فومن يک شهر عالم‌پرور، مذهبي و فرهنگي است، خاطرنشان کرد: مجتمع بزرگ فرهنگي آيت‌الله بهجت نيز در فومن با اعتبار 10 ميليارد تومان ساخته مي‌شود.

article (2)

وي با اشاره به پيشرفت پروژه‌هاي عمراني به‌ويژه در آسفالت يادآور شد: آسفالت 60 کيلومتر راه روستايي پس از شرايط بد جوي انجام مي‌شود.

قربان‌زاده سلامت و بهداشت و رفاه درماني را از خواسته‌هاي مردم دانست و متذکر شد: کلينيک تخصصي فومن تا ماه آينده بازگشايي مي‌شود و پزشک متخصص در آن با دريافت 3 هزار تومان بيمار را ويزيت مي‌کند.

وي آماده شدن زمينه سرمايه‌گذاري براي بخش‌خصوصي را بسيار حائز اهميت خواند و يادآور شد: اکنون يک برج 19 طبقه با اعتبار 100 ميليارد تومان توسط بخش‌خصوصي در شهر تازه تاسيس ماکلوان فومن درحال ساخت است.

فرماندار فومن با بيان اينکه يکي از بزرگ‌ترين استاديوم‌هاي ورزشي در فومن ساخته مي‌شود، تصريح کرد: استاديوم تاپ 12 هزار نفري با همکاري مدير شرکت فومن شيمي ساخته مي‌شود.

وي با اشاره به اينکه در فومن واحدهاي صنعتي مانند شرکت‌هاي آب معدني و لبني در حال توليد هستند، يادآور شد: اصناف و مردم با خريد از اين شرکت‌ها کارخانه‌هاي بومي را در گردش چرخه اقتصادي شهرستان ياري کنند.

قربان‌زاده از آغاز به‌کار فاز دوم کارخانه ام‌دي‌اف فومنات خبر داد و متذکر شد: با وجود پيشنهادهاي استان‌هاي ديگر خط توليد ام‌دي‌اف در فومن حفظ شد و اين مجتمع در فومن 300 شغل را ايجاد مي‌کند.

گفتنی است ؛ 2 هزار و 920 واحد صنفي در قالب 120 اتحاديه با نظارت اتاق اصناف فومن در حال خدمات رساني هستند.

همچنین بازاریان در این نشست وجود واحدهاي صنفي فاقد پروانه کسب و احداث ساختمان اتاق اصناف را از جمله دغدغه‌ها خود مطرح کردند.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه