زمان بارگزاری این صفحه: 1:10 PM UTC

دکتر رضی؛اعتبارات پژوهشی دانشگاه گیلان دو برابر شده است.

صدای گیلان – رئیس دانشگاه گیلان در مراسم اختتامیه هفته پژوهش دانشگاه گیلان که با حضور اساتید،دانشجویان و پژوهشگران برگزار شد گفت:فضای دانشگاه باید فضای پژوهش و فناوری باشد تا نشاط و شادابی در فضای دانشگاه حکمفرما شود.

به گزارش صدای گیلان ، دکتر احمد رضی در این مراسم از سامان دادن به امور پژوهشی دانشگاه سخن گفت و خاطر نشان کرد:وضعیت کمی و کیفی پژوهشی دانشگاه باید درخور توانمندیهای دانشگاه جامع و بزرگی مانند دانشگاه گیلان باشد.

دانشگاه گیلان

رئیس دانشگاه گیلان ضمن تشکر از همه فعالان عرصه پژوهشی دانشگاه ابراز داشت که ما در درجه اول باید اعتمادسازی کنیم و طوری حرکت کنیم که موانع را از پیش روی پژوهشگران برداریم. به همین منظور اعتبارات پژوهشی امسال دانشگاه نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.

دکتر رضی با اشاره به بازنگری طرح پژوهانه اجرا شده در دوره های قبلی از اختصاص پژوهانه در سال جاری بر اساس شاخص ها و معیارهای خاص پژوهشی سخن گفت و اذعان داشت که تلاش ما بر اینست که زمینه سازی لازم برای تاسیس مرکز رشد و شرکت های دانش بنیان را در دانشگاه فراهم کنیم.

رئیس دانشگاه گیلان همچنین خواستار استفاده از تمامی ظرفیت های تحصیلات تکمیلی دانشگاه جهت حل مسائل جامعه، بخصوص مشکلات استان گیلان شد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گیلان هم در این مراسم هفته پژوهش را فرصتی در جهت تقدیر از فعالیت های پژوهشی برگزیدگان دانشگاهی دانست.

دکتر سید ضیاالدین میرحسینی از سند چشم انداز 1404 ایران،سیاست های کلی نظام برای رشد و توسعه و تحقیقاتی کشور،نقشه جامع علمی کشور و سند دانشگاه اسلامی به عنوان چهار سند بالا دستی در حوزه علم و فناوری نام برد و به برنامه های وزارت علوم در جهت رشد کمی و کیفی امور پژوهشی اشاره کرد.

وی گفت: دانشگاه های ما باید به سمت دانشگاه های نسل سوم حرکت کند و از حوزه آموزشی صرف بیرون آمده و به دانشگاه های کارآفرین تبدیل شوند.
دکتر میرحسینی بستر سازی برای انجام فعالیت ها پژوهشی،ایجاد رقابت سالم علمی،تمرکز زدایی و پررنگ شدن نقش دانشگاه ها،بهبود شاخص های کیفی و فعالیتهای پژوهشی را از جمله سیاست های معاونت پژوهش و فناوری یاد کرد.

گسترش تحقیقات کاربردی،افزایش روحیه همکاری و تعاون با سایر موسسات آموزش عالی و تحقیقاتی و بهره گیری از امکانات برون سازمانی جهت افزایش فعالیت های علمی از دیگر سیاست های اعلام شده معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گیلان در این مراسم بود.

 

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ،


عناوین ویژه