زمان بارگزاری این صفحه: 7:05 AM UTC

دکتر روحانی درگیلان؛ خواست ما توافق عزتمندانه، تعامل سازنده با جهان، اعتدال و میانه‌روی است

رییس جمهوری در اجتماع بزرگ مردم استان گیلان با تاکید بر اینکه ملت ایران پیروز مذاکرات خواهد بود، تصریح کرد: در مذاکرات با قدرت‌های بزرگ جهان که با حمایت مردم و مقام معظم رهبری انجام می‌گیرد، تا رسیدن به نقطه توافق عزتمندانه برای ملت ایران قدم به قدم جلو خواهیم رفت.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی که صحبت‌هایش در اجتماع مردم گیلان پی در پی با شعارهای صل علی محمد امید ایران آمد و مدبر قهرمان خوش آمدی به ایران و روحانی روحانی حمایتت می‌کنیم، پشتیبانی می‌شد، گفت: ملت ایران به توافق عزتمندانه، تعامل سازنده با جهان و اعتدال و میانه‌روی آری می‌گوید و یکپارچه و متحد راه تعامل سازنده با دنیا را انتخاب کرده‌است و تردیدی نداریم که ملت در این مسیر موفق و پیروز خواهد شد.

 

رییس جمهوری با اشاره به اینکه امسال سال همدلی، وحدت و اتحاد و اعتماد میان دولت و ملت است، افزود که دولت با همه توان، تلاش و کوشش می‌کند تا خداوند و دل مردم از این نظام و دولت بیش از پیش راضی باشند.

 

دکتر روحانی تصریح کرد: امسال باید از منافع فردی، حزبی و جناحی گذشت و همگان باید به منافع و عزت ملی بیندیشند تا در سایه این وحدت و اتحاد راه توسعه کشور را به پیش ببریم.

 

رییس جمهوری خطاب به ملت ایران گفت: امروز همه دنیا و قدرت‌های بزرگ به این نتیجه رسیده‌اند که نظام مستحکم ایران قابل سرنگونی نیست و به اعتراف برخی سران آن قدرت‌ها ماهیت نظام مردم‌سالاری دینی ایران قابل تغییر نمی‌باشد.

 

دکتر روحانی گفت: در این مذاکرات همچنین قدرت‌های جهانی به این واقعیت اعتراف کردند که توسعه ایران و مسیر حرکت این ملت به سمت توسعه دانش، علم و صنعت دائمی و همیشگی خواهد بود.

 

رییس جمهوری با قدردانی از حمایت‌های مردم و مقام معظم رهبری از دولت خدمتگذار، اظهار داشت: یکی از دستاوردهای این مذاکرات برای جهان این بود که نشان داد هر چند که در داخل ملت ایران تنوع فکر و سلیقه وجود دارد اما آنجا که مسئله منافع و عزت ملی است همه ما متحد و منسجم خواهیم بود.

 

دکتر روحانی در ادامه با اشاره به اینکه دولت و ملت ایران به اصول خود پایبند و وفادار است، اظهار داشت: مسیر ما، مسیر اعتدال، تعامل، گفت‌وگو، منطق و به کرسی نشاندن حق مسلم مردم بزرگ ایران خواهد بود.

 

رییس جمهوری تصریح کرد: ما خواهان توافق عزتمندانه هستیم و قدم‌های لازم را در این مسیر به پیش خواهیم برد، اما طرف‌های مقابل نیز باید راه احترام به حقوق ملت ایران و تکریم این ملت را برگزینند.

 

دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اقدامات ضد ایرانی مجالس آمریکا گفت: این که سنا و مجلس نمایندگان و تندروها در آمریکا و مزدوران منطقه‌ای آنان چه می‌گویند، به ما ارتباطی ندارد، ما در برابر تعامل، حسن نیت و احترام، تعامل، حسن نیت و احترام میخواهیم و اعلام می‌کنیم طرف ما مجالس آمریکا نیست، بلکه مجموعه‌ای به نام ۱+۵ است.

 

رییس جمهوری با اشاره به ادامه مذاکرات از هفته آینده گفت: بحث اصلی در این مذاکرات مسئله تحریم‌ها علیه ملت ایران به عنوان یک ظلم غیرانسانی خواهد بود.

 

دکتر روحانی تاکید کرد: ۱+۵ بداند پایان این توافق اگر پایان تحریم‌های اقتصادی نباشد، توافقی نخواهد بود. باید پایان این مذاکرات که از زمان امضای توافق آغاز می‌شود، اعلام لغو تحریم‌های ظالمانه اقتصادی علیه ملت ایران باشد.

 

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه توافق نهایی به نفع همه خواهد بود، گفت: ما این راه را ادامه می‌دهیم و ملت ایران پیروز این صحنه خواهد بود.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ،


عناوین ویژه