زمان بارگزاری این صفحه: 6:40 PM UTC

دکتر هوائي؛ ساختمان‌ها را كم روح‌ و كم‌هنر ساخته‌ايم

مديركل دفتر مقررات ملي ساختمان با بيان اين‌كه مهندسي سازه يك حساسيت بين معماران و سازندگان است، تصريح كرد:‌ در ساخت‌وسازها به الگوي معماري كمتر توجه شده است و ساختمان‌ها را كم روح‌تر و كم‌هنرتر ساخته‌ايم.

غلامرضا هوائي اعلام كرد: بايد با كمك اعضاي انجمن مهندسي سازه ايران بتوانيم در قالب كميته‌هاي مختلف بدون دخالت دولت آئين‌نامه‌هاي مربوط به مهندسي سازه را تهيه و تدوين كنيم.

به گزارش پايگاه تحلیلی خبری صدای گیلان ، غلامرضا هوائي در همايش ملي مهندسي سازه ايران در هتل المپيك تهران با بيان اينكه نمونه‌هاي موفقي در زمينه آئين‌نامه مهندسي سازه در دنيا تجربه شده است، افزود: توليدات علمي در حوزه مهندسي سازه در كشور ريز هستند و در مرحله اول نمي توانيم كاري را انجام دهيم.

وي با بيان اين‌كه مهندسي سازه يك حساسيت بين معماران و سازندگان است، تصريح كرد:‌ در ساخت‌وسازها به الگوي معماري كمتر توجه شده است و ساختمان‌ها را كم روح‌تر و كم‌هنرتر ساخته‌ايم.

مديركل دفتر مقررات ملي ساختمان با تاكيد بر اينكه بايد معماري سازه به ساخت‌وسازها اضافه كنيم، افزود:‌معماري فقط پوسته ساختمان نيست، معماري ظاهر سازه را شامل مي‌شود و بايد به آن توجه كنيم.

رئيس انجمن مهندسي سازه ايران با اشاره به اين‌كه سازه‌ها بايد توسط معماران طراحي و توسط مهندسان سازه ساخته شود، يادآور شد: از 348 چكيده مقاله دريافتي 288 چكيده مقاله تاييد و 138 مقاله براي چاپ انتخاب شد كه از اين ميزان 79 مقاله به صورت شفاهي و 58 مقاله نيز به صورت پوستر ارائه مي‌شوند.

وي با بيان اينكه در همايش ملي مهندسي سازه ايران سازندگان سازه هاي برتر نيز معرفي مي شوند، افزود: حدود 12 سازه به عنوان سازه هاي برتر بر اساس معيارهايي از جمله نوآوري و خلاقيت در طراحي، ايمني، استفاده از مصالح نوين، مقاومت در برابر زلزله، استفاده از فناوري هاي صنعتي سازي، مديريت زمان و هزينه، مديريت كيفيت و منابع مديريت ريسك و منظر طراحي بر اساس معماري ايراني- اسلامي و ساير شاخص هاي ديگر معرفي مي‌شوند.

رئيس انجمن مهندسي سازه ايران در پايان ضمن معرفي اين انجمن گفت: انجمن مهندسي سازه ايران با مجوز وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در سال 90 تاسيس شد كه حدود 1060 نفر عضو و 5 نفر عضو هيئت مديره دارد. انجمن مهندسي سازه ايران به عنوان يك تشكل رسمي با حكم وزارت علوم عضو مي گيرد.

هوائي تبادل نظر در پنل هاي تخصصي اين همايش در حوزه دستاوردهاي مهندسي سازه را از ديگر اهداف اين همايش اعلام كرد و گفت: درباره تكنولوژي و فناوري هاي جديد در ساخت تونل ها، ساختمان، مسكن، برج ها و ساير ساخت و سازهاي متداول در اين همايش از جهت توانايي ها و فناوري ساخت و هم از جهت مباحث علمي و نحوه طراحي تبادل نظر مي شود.

در اين همايش دانشگاهيان، مهندسان كشور، دستگاه هاي اجرايي مانند وزارت راه وشهرسازي، شهرداري ها، استانداري‌ها، نمايندگان نظام مهندسي ساختمان، نظام كارداني ساختمان و ساير دست‌اندركاران حوزه ساخت و ساز شركت كردند.

همايش ملي مهندسي سازه ايران توسط انجمن مهندسي سازه ايران طي روزهاي 21 و 22 دي‌ماه در محل هتل المپيك برگزار مي شود.

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه