زمان بارگزاری این صفحه: 2:42 PM UTC

دیدار جهانگیری با آیت الله سیستانی

صدای گیلان – در دیدار با حضرت آیت الله العظمی سیستانی گزارشی از روابط ایران وعراق و مسائل فی مابین در همکاریهای مشترک ارائه شد و بر اهمیت توسعه روابط دو ملت و بهبود اقتصاد دو کشور تاکید گردید

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

اسحاق جهانگیری ظهر امروز (چهارشنبه)‌ پس از حضور در نجف اشرف،‌ با حضرت آیت الله العظمی سیستانی دیدار و سپس در جمع خبرنگاران به تشریح جزئیات این دیدار پرداخت.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ، معاون اول رییس جمهور اظهار داشت: در این دیدار مراتب تقدیر خود را از فتوای تاریخ ساز ایشان که در مقطعی بسیار مهم و سرنوشت ساز صادر شد اعلام کردم.

 

وی افزود: با فتوای مهم ایشان جهان اسلام و عراق که در معرض تروریست و افراطی‌ گری قرار گرفته بود نجات پیدا کرد و جلوی روند آسیب به عراق گرفته شد.

 

دکتر جهانگیری خاطرنشان کرد: در دیدار با حضرت آیت الله العظمی سیستانی گزارشی از روابط ایران وعراق و مسائل فی مابین در همکاریهای مشترک ارائه شد و بر اهمیت توسعه روابط دو ملت و بهبود اقتصاد دو کشور تاکید گردید.

 

معاون اول رییس جمهور همچنین هدف از سفرخود به عراق را پاسخ به دعوت رسمی نخست وزیر این کشور و بررسی مسائل دو جانبه، منطقه‌ای و بین المللی برشمرد و گفت: در این سفر با مقامات عراق در خصوص مسائل مختلف رایزنی و تبادل نظر شد.

 

وی در پایان تصریح کرد: حضرت آیت الله العظمی سیستانی نیز در این دیدار سلام‌های خود را به رهبر معظم انقلاب ابلاغ کردند و بر ضرورت توسعه روابط اقتصادی و همه جانبه دو کشور تاکید نمودند.

 

گفتنی است معاون اول رییس جمهور پس از دیدار با حضرت آیت الله العظمی سیستانی، در منزل امام خمینی (ره) در شهر نجف حضور یافت و آن را مورد بازدید قرار داد.

مطالب بیشتر؛

  • جهانگیری؛ درآمد نفتی 118 میلیارد دلاری سال 90 کجا رفت!؟ با وجود درآمد ارزی مناسب کشور و درآمد حدود ۱۱۸ میلیارد دلاری در سال ۹۰، رشد اقتصادی کشور منفی و تورم نیز صعودی بوده است، لذا این سئوال مطرح می شود که پس این درآمدها در کجا هزینه شده […]
  • جهانگیری وارد رشت شد صدای گیلان - معاون اول رییس جمهوری به منظور افتتاح و بهره برداری از چندین طرح عمرانی و صنعتی لحظاتی قبل و با استقبال مقامات استان گیلان وارد فرودگاه سردارجنگل رشت شد.
  • نتایج یک تحقیق؛ «بودا» شاهزاده هخامنشی است نوشته های روی مهرهای پادشاهان هخامنشی سرنخ هایی به دست باستان شناسان داده که بر اساس آن ادعا می کنند «سیذارتا گوتاما» – بنیانگذار آیین بودا – در پارس باستان (غرب ایران کنونی) به دنیا آمده و عضو خاندان سلطنتی هخامنشی بوده است. […]
  • غول بدنسازی آمریکایی با دلخوری ایران را ترک کرد اما سفر غول بدنسازی آمریکایی آن قدر پرحاشیه شد که خیلی زود تصمیم به بازگشت به کشورش گرفت.
  • واشنگتن پست؛ جنگ با ایران احتمالا بهترین گزینه ماست صدای گیلان - یک روزنامه مشهور آمریکایی نوشت: نقص منطقی کیفرخواست مطرح شده از سوی نخست وزیر اسرائیل علیه توافق بد هسته ای با ایران، ادعای وی در این خصوص بوده که می‌توانیم با اعمال تحریم‌های سخت‌تر علیه ایران به یک توافق خوب دست […]

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه