زمان بارگزاری این صفحه: 6:31 PM UTC

دیدار معاون فرماندار انزلی با اهل قلم این شهرستان+عکس

در پنجمین روز از هفته کتاب معاونت اجتماعی فرمانداری انزلی و روسای اداره کتابخانه های عمومی و ارشاد اسلامی انزلی با همراهی جمعی از اصحاب فرهنگ و رسانه با سه تن از اهل قلم این شهرستان به نمایندگی از دوستداران کتاب دیداری صمیمانه داشتند.

به گزارش صدای گیلان؛عزیز طویلی ، یوسف رضوی صیاد و سونا هدایتی سه هنرمندی بودند که اعضای کمیته نهضت مطالعه مفید شهرستان با آنان دیدار کردند.

معاونت اجتماعی ، سیاسی فرمانداری انزلی دیدار با اهالی فرهنگ و ادب و هنر را مایه مباهات خواند و هفته ارزشمند کتاب را به آنها تبریک گفت .

‘ محمد حسین شاهکویی ‘ اظهار کرد : ارزش قلم چنان والا است که خداوند به قلم و آنچه نوشته می شود قسم یاد کرده است .

وی برای این هنرمندان ،سلامتی و استمرار پویایی و بهره مندی جامعه از فکر و اندیشه و هنر آنان را آرزو کرد .

وی همچنین در دیدار با هنرمندان تاکید کرد فرمانداری شهرستان از هیچ کوششی برای کمک به اصحاب فرهنگ و هنر دریغ نخواهد کرد.

این هنرمندان نیز با تبریک هفته کتاب ، کتاب را همدم خوب تمامی دوران زندگی دانسته و همگان را به دوستی با کتاب تشویق کردند.

ˈعزیز طویلیˈ اول اسفند 1311 در بندر انزلی دیده به جهان گشود ، از سال 1330 به کسوت نیروی دریایی درآمد و 29 سال در این نیرو خدمت کرد ، از جوانی اشتیاق فراوان به مطالعه به ویژه در زمینه تاریخ داشت ، از وی کتابهای متعددی در زمینه نمایشنامه نویسی ، تاریخ ، داستان و شعر منتشر شده ولی آنچه بیش از همه موجب آشنایی مردم با این نویسنده شده؛ انتشار کتاب ˈ تاریخ جامع انزلی ˈ در سال 1370 است .

از جمله آثار منتشر شده وی ˈ تاریخ جامع بندرانزلیˈ در دو جلد ، به دنبال روشنایی، رمان ˈبازگشت ˈ ، طلایه داران نورامید ، ˈشهرهای شمالی ایران به زیر آب می روند؟ ˈ ، گشتای ایران ( آشنایی با انزلی ) ، عبرت ، کلید، رازی که هرگز فاش نشد(داستانی-پلیسی) ، جنگ های پیله داربن(واژه گیلکی : زیر درخت بزرگ) ، جنگ های ایران و روس، قوم مندائیان صابئین در اهواز ، قتل در تالاب، زندگی نامه عزیز طویلی ، عملیات افتخارآمیز(داستان قدیمی ایران)، اشعار عزیز طویلی شامل یکصد هزار بیت، خواب هایی که تعبیر شد، باند نقابداران(پلیسی)، آیا تخت جمشید درست است؟، دریای کاسپین و تاریخچه معارف آموزش و پرورش انزلی است.

‘یوسف رضوی صیاد ‘ از شاعران خوب اهل انزلی است که به زبان گیکلی و فارسی شعر می سراید .

وی سال 1341 در انزلی چشم به جهان گشود ، از کودکی به شعر و داستان علاقه بسیار داشت و از جوانی به نوشتن داستان های گیلکی و فارسی پرداخت .

از سال 1370 در انجمن های شعر ساحل و «شیدا» حضور یافت و عضو فعال خانه فرهنگ گیلان ،میرزا کوچک و انجمن ادبی رشت بود ، وی همچنین عضو انجمن داستان هزار و یک شب انزلی و انجمن ادبی شیدا محسوب می شود، صیاد تاکنون آثارش را بصورت کتاب منتشر نکرده اما یک منظومه شعر گیلکی به نام ‘ اویر اوخان ‘ با صدای خودش را بصورت لوح فشرده تهیه و نشر داده است .

سونا هدایتی متخلص به رها متولد سوم آبان 1366 و دانشجوی حقوق است، تاکنون یک کتاب به طور مشترک همراه ˈ بهروز ایرانی ˈ به نام ˈ کاملا اتفاقی ˈ منتشر کرده است .

او امسال از سوی ارشاد انزلی بعنوان جوان نمونه فعال در زمینه های فرهنگی و هنری نیز معرفی شد ./ایرنا

انزلی 81391057-6084218 81391057-6084219 81391057-6084220 81391057-6084221 81391057-6084222

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه