زمان بارگزاری این صفحه: 3:39 AM UTC

دیوار بتونی دور مجلس را بیت رهبری هم ندارد!/ حضور شرکت «ثامن سازی عرش» در مجلس دیگر چه صیغه ای است؟

صدای گیلان – حضور شرکت «ثامن سازی عرش» در مجلس چه صیغه ای است؟ حضور این شرکت در مجلس شورای اسلامی چه معنایی دارد که پروژه ای را با ترک تشریفات مقابل در شمالی مجلس اجرا می کند.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

عضو ناظر مجلس در هیات نظارت بر سفرهای خارجی گفت: ماموریت های خارجی مسئولان همچنان بی رویه ادامه دارد و سه قوه باید طبق دستورالعملی به دستگاه های اجرایی اعلام کنند که ارز به ماموریت ها اختصاص نیابد.

به گزارش صدای گیلان به نقل از  ایرنا، حسن کامران در جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی در تذکری گفت: حضور شرکت «ثامن سازی عرش» در مجلس چه صیغه ای است؟ حضور این شرکت در مجلس شورای اسلامی چه معنایی دارد که پروژه ای را با ترک تشریفات مقابل در شمالی مجلس اجرا می کند، این پروژه بدون هماهنگی با بخش فنی مهندسی مجلس است.

وی با اشاره به این که این شرکت در مقابل در شمال مجلس در حال ساخت پروژه ای است که پیاده روی مردم را مسدود کرده ، گفت: نباید اجازه تشریفات زیاده از حد را بدهید. این دیوار بتونی مجلس را بیت رهبری هم ندارد.

وی یادآور شد: نباید اجازه دهید در سال اقتصاد مقاومتی که عملاً این سیاست ها مظلوم است، تشریفات در مجلس رشد پیدا کند.

کامران خطاب به ابوترابی فرد نایب رییس اول مجلس گفت: چگونه اجازه می دهید این ریخت و پاش ها انجام شود؟

وی در تذکر دیگری در مورد عدم حل مشکلات کارکنان صنعت فولاد گفت: چرا به این افراد وعده سرخرمن می دهید؛ این ها نه حقوق بهمن را دریافت کرده اند، نه اسفند و نه پاداش آخر سال را، پس باید این آخر سال چه کنند؟

این عضو ناظر مجلس در هیات نظارت بر سفرهای خارجی در تذکر دیگری گفت: ماموریت های خارجی مسئولان هنوز بی رویه ادامه دارد و سه قوه باید طبق دستورالعملی به دستگاه های اجرایی اعلام کنند که ارز به ماموریت ها اختصاص نیابد.

محمد حسن ابوترابی فرد، نایب رییس اول مجلس در پاسخ به این تذکر از معاونت اجرایی مجلس خواست در راستای ساخت پروژه مقابل مجلس توضیحاتی را ارائه کند.

وی افزود: مجمع نمایندگان تهران نیز از مسئولان اجرایی مجلس در این خصوص توضیح خواستند.

**وزارت جهاد کشاورزی برای حمایت کشاورزان گام بردارد

فرج اله عارفی نماینده مردم جیرفت در مجلس در تذکری گفت: وزارت جهاد کشاورزی در جهت تنظیم بازار برای حمایت از کشاورزان اقدام کند.

وی افزود: متأسفانه هر ساله به علت عدم برنامه ریزی مسئولان، کشاورزان در فروش محصولات خود دچار مشکلات جدی هستند و این افراد محصولات خود را با قیمت بسیار نازل می فروشند که این درآمدها کفاف تولید، حمل و نقل و کارگران زمین ها را هم نمی دهد از این رو وزارت جهاد کشاورزی باید براساس قانون در جهت تنظیم بازار اقدام کند.

**سخنان سخیف نخست وزیر رژیم صهیونیستی

حسین نیاز آذری نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی در تذکری سخنان سخفیف نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی غاصب در کنگره آمریکا را به شدت محکوم کرد.

وی با تاکید بر این که در شرایط فعلی ضرورت وحدت و انسجام مسئولان نظام بیشتر احساس می شود گفت: مسئولان باید به وضعیت اشتغال و معیشت مردم بیشتر توجه کنند.

وی در تذکر دیگری از وزیر جهاد کشاورزی خواست با استفاده از ظرفیت های قانون طرح انتزاع در جهت حمایت از تولید در بخش کشاورزی و همچنین تنظیم بازار در جهت حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان برنامه ریزی های لازم را انجام دهد.

**گزارش تحقیق و تفحص از سازمان چای در جلسه علنی مجلس قرائت شود

ناصر عاشوری نماینده مردم فومن در تذکری از هیات رییسه مجلس خواست گزارش تحقیق و تفحص از سازمان چای که مدت هاست در نوبت بررسی است،

در صحن علنی مجلس قرائت شود.

وی همچنین در تذکری به وزرای جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت درباره عدم ثبت سفارش و جلوگیری از واردات بی رویه برنج خارجی افزود: این موضوع ضرر به تولید و اقتصاد کشور است.

نماینده فومن اظهار داشت: در سال های اخیر بسیاری از زمین های کشاورزی به استخرهای ماهی تبدیل شده و کشاورزان محصولات خود را با قیمت مناسب در بازار به فروش نمی رسانند.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه