زمان بارگزاری این صفحه: 6:51 PM UTC

رئیس دانشگاه پیام نور ماسال:دانشجو باید حساس و اگاه از واقعیات باشد.

صدای گیلان – رئیس دانشگاه پیام نور ماسال با بیان اینکه دانشجو باید حساس و آگاه از واقعیات باشد، گفت: یک دانشجو باید به عنوان یک قشر فرهنگی نسبت به مسائل جامعه خود بینش کافی داشته باشد.

به گزارش صدای گیلان ، سید حامد هاشمی، رئیس دانشگاه پیام نور ماسال در گفت‌وگو با شبستان ؛ با بیان اینکه 16 آذر یادآور یک حرکت دانشجویی و یک آگاهی و حساسیت نسبت به وقابع جامعه است، افزود: در معنای عام همه ما دانشجو هستیم زیرا خود را پیرو کسی می‌دانیم که در 1400 سال پیش جمله ” زدانش تا گور دانش بجوی ” را واجب کرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور گیلان گفت: در بعد ملی ما وارث افرادی مانند بوعلی سینا، ابوریحان و رازی هستیم که هم خود را پرورش دادند و هم جامعه بشری را وامدار خودشان کردند.

هاشمی با بیان اینکه در معنای خاص دانشجو باید یک فردی باشد که در رشته تحصیلی خود یک متخصص و در حوزه دانشجویی فعال باشد، تصریح کرد: دانشجو باید حساس و اگاه از واقعیات باشد و لباس درست هنگام دانشجویی برتن کند تا ماهیت دانشجویی به خود بگیرد و جایگاه خود را حفظ کند.

وی خاطرنشان کرد: یک دانشجو باید به عنوان یک قشر فرهنگی نسبت به مسائل جامعه خود بینش کافی داشته باشد و همیشه در خدمت جامعه باشد چرا که دانشجویان امروز مسئولان فردا هستند.

رئیس دانشگاه پیام نور ماسال با بیان اینکه 16 آذر سال 1332 دانشجویان دانشگاه تهران تصمیم گرفتند در برابر دخالت های آمریکا و انگلیس در کشور ما اعتراض کنند، اظهار کرد: به خاطر شهادت سه دانشچو در چنین روزی این روز را به عنوان روز دانشجو قرار دادند تا سندی دیگر بر میهن پرستی و آزادی خواهی و استقلال طلبی فرزندان این کشور باشد.

هاشمی با بیان اینکه روز 16 آذر با همراهی و همکاری فرمانداری تجمعی در میدان شهدای ماسال خواهند داشت، افزود: انجمن علمی و بسیج دانشگاه پیام نور ماسال برنامه های متنوعی را در روز دانشجو برگزار می کنند.

وی گفت: 400 دانشجو در سه رشته تحصیلی در دانشگاه پیام نور واحد ماسال در حال تحصیل هستند.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه