زمان بارگزاری این صفحه: 10:19 AM UTC

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت پاسخگوی اهانت به خبرنگاران باشد

صدای گیلان – کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت امروز شاهد حواشی بود که تعجب همگان را برانگیخت و روایت نامطلوبی را از یک جلسه فرهنگی از خود برجای گذاشت.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

همواره خبرنگاران در عرصه‌های مختلف اجتماعی و در مواجهه با مسائل حساس جامعه به نوعی سپر بلا هستند و مورد اولین و تندترین و شاید زشت‌ترین القاب و توهین‌ها در واکاوی حقایق قرار می‌گیرند به گونه‌ای که ترکش‌های این وقایع در جلسه فرهنگی امروز شورای اسلامی شهر رشت به خبرنگار فارس کاملا مشهود و دلیلی بر اثبات این ادعا بود؛ در این جلسه فردی که سابقه اهانت به خبرگزاری‌ها و خبرنگاران دیگر را نیز در کارنامه بی‌بار و برگ خود دارد بار دیگر و در حضور رئیس کمیسیون شورای فرهنگی شورای شهر رشت تعجب همگان را برانگیخت و حاشیه‌هایی نامطلوبی در یک جلسه فرهنگی از خود برجای گذاشت. البته پیش از این نیز در دیگر پایگاه‌های خبری‌تحلیلی گیلان بازتاب اهانت‌های این فرد غیرفرهنگی در حوزه فرهنگی شورای شهر رشت به نقد کشیده شده بود. ناگفته نماند این اهانت تنها در راستای روشن‌گری بود که از فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت صورت گرفته بود که حرکت این فرد حتی اعتراض اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت را نیز درپی داشت:

*شیرزاد: اینگونه رفتارها شایسته کمیسیون فرهنگی شورا نیست

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت در حاشیه این نوع برخورد در کمیسیون فرهنگی در اعتراض به نحوه رفتار فرد مذکور نسبت به خبرنگار فارس، خطاب به نیکومنش رئیس کمیسیون اظهار کرد: آقای نیکومنش اینگونه رفتارها شایسته کمیسیون فرهنگی شورا نیست.

فاطمه شیرزاد در ادامه گفت: انتخاب چنین فردی به عنوان دبیر کمیسیون فرهنگی از جانب رئیس این کمیسیون موجب بروز چنین اتفاقاتی در صحن علنی کمیسیون فرهنگی شده است.

*خطیبانی: شخصی را به عنوان دبیر کمیسیون فرهنگی نمی‌شناسم

نایب رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز در ابتدای کمیسیون فرهنگی نیز اظهار کرد: فرد مذکور با توجه به اینکه احراز صلاحیت نشده است بنده وی را به عنوان دبیر کمیسیون فرهنگی نمی‌شناسم.

محمود خطیبانی تصریح کرد: با توجه به اینکه مظفر نیکومنش فردی آگاه به قوانین شورا است و ضوابط را به خوبی می‌داند نباید به فرد نامبرده قبل از احراز صلاحیت از طرف استانداری گیلان اجازه حضور در کمیسیون فرهنگی شورا را دهد و باید پاسخگو باشد.

وی با تاکید بر اینکه کسی حق جلوگیری از ورود خبرنگار به کمیسیون فرهنگی را ندارد، خاطرنشان کرد: هرگونه اظهار نظر در این زمینه بی‌مورد است و ورود خبرنگار به کمیسیون فرهنگی شورا منع قانونی ندارد.

*خبرنگاران اجازه نقد ما را دارند

نایب رئیس شورای شهر رشت با بیان اینکه خبرنگاران اجازه نقد ما را دارند، تصریح کرد: اگر به رسانه‌ها اجازه ندهیم که در زمینه عملکرد اعضای شورا نقد کنند در واقع دموکراسی را نادیده گرفته‌ایم.

وی یادآور شد: رسانه‌ها نیز جزو شهروندان شهر رشت هستند که در انتخابات شرکت کرده و به ما رای داده‌اند و در سرنوشت شهر مانند اعضای شورا بسیار تاثیرگذار هستند و نباید با آنها به دلیل نقد منصفانه برخورد شود.

*واثق‌کارگرنیا: بداخلاقی کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت بررسی شود

محمدحسین واثق‌کارگرنیا با محکومیت توهین به خبرنگار فارس در صحن علنی کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت، اظهار کرد: باید حرمت تمام افراد از جمله خبرنگاران حفظ شود.

وی افزود: توهین به افراد از طرف کسی پذیرفته نیست و اعضای شورا، مشاوران و دبیران شورا باید رعایت حرمت افراد را داشته باشند و این امر جزو اصول اخلاقی همه انسان‌ها است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه توهین به افراد از انسانیت به دور است، تصریح کرد: افرادی که منتسب به هر کدام از اعضای شورا هستند اگر اشکالات و بداخلاقی‌هایی از خود بروز دهند به طور یقین آن بداخلاقی‌ها به آن عضو شورا انتصاب داده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه روسای کمیسیون‌ها با رای اعضای شورا انتخاب می‌شوند، متذکر شد: روسای کمیسیون‌ها موظف به رعایت ضوابط و قوانین هستند و باید همه چیز را تحت کنترل داشته باشند.

واثق‌کارگرنیا با بیان اینکه رعایت اخلاق در کمیسیون فرهنگی از اصول اساسی است، خاطرنشان کرد: اگر در کمیسیون فرهنگی که مسایل فرهنگی شهر را پیگیری می‌کند اخلاق رعایت نشود باید اعضای شورا برای این موضوع چاره‌ای بیندیشند./ فارس

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه