زمان بارگزاری این صفحه: 12:53 PM UTC

راز طول عمر مرد ۲۵۶ ساله چینی چه بود؟

یک پایگاه خبری چینی راز عمر بلند مرد ۲۵۶ ساله‌ای را در این کشور منتشر کرد و مدعی شد: مصرف غذاها و نوشیدنیهای گیاهی و حفظ آرامش، باعث شده بود مردی در چین ۲۵۶ سال عمر کند.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

یک پایگاه خبری چینی راز عمر بلند مرد ۲۵۶ ساله‌ای را در این کشور منتشر کرد و مدعی شد: مصرف غذاها و نوشیدنیهای گیاهی و حفظ آرامش، باعث شده بود مردی در چین ۲۵۶ سال عمر کند.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری شام تایمز، این پایگاه خبری چینی نوشت: این شخص که نامش “چو لیانگ” بود در سال ۱۶۷۷ میلادی متولد و در سال ۱۹۳۳ میلادی از دنیا رفت. لیانگ بیشتر زندگی خود را در کوهها صرف جمع آوری گیاهان خوراکی و دارویی کرد. موضوعی که باورش دشوار است آن است که او در سن ۷۱ سالگی به ارتش چین ملحق شد و به عنوان مربی فنون رزمی و دفاع از خود و مشاور نظامی خدمت کرد. او زمانی که صد ساله شد دستاوردهایش در زمینه طب چینی بروز کرد و از دولت جایزه ویژه گرفت.

 

لیانگ در سن ۲۰۰ سالگی به عنوان استاد سخنران به دانشگاه می رفت و در آن سنین بود که تعداد زیادی قرار ملاقات از خارج با وی گذاشته شد. لیانگ در طول عمرش با ۲۳ زن ازدواج کرد و تعداد بسیار زیادی فرزند و ۱۸۰ نوه داشت. طول عمر لیانگ سه علت دارد: یکی آن که او برای مدت زمان طولانی غذای گیاهی مصرف می کرد و دیگر آن که او همواره آرام بود. سوم علت نیز این بود که که نوعی چایی (دمنوش) گیاهی به نام “دیوخار” می نوشید.

 


 

گزارشی دیگر از این موضوع؛

راز طول عمری مردی که ۲۵۶ سال زندگی کرد

این افسانه یا داستان نیست. آقای لی‌ چینگ یوئن تاکنون تنها کسی است که توانست ۲۵۶ سال عمر کند. بسیاری از اطرافیان سالخورده آقای یوئن گفتند که پدربزرگ‌شان را از زمانی که بچه بودند می‌شناختند و در آن زمان او مرد سن و سال داری بود‌.

 

گزارش‌ها نشان می‌دهد که آقای یوئن وقتی ۱۰ ساله بود پرورش گیاهان را آغاز کرد، در حالی که گیاهان را از کوهستان‌ها جمع‌‌آوری می‌کرد به قدرت آن‌ها برای طول عمر پی برد. چیزی حدود ۴۰ سال، رژیم غذایی لی چینگ بر اساس خوردن قارچ لینگژی، گیاه گرگ تیغ، جینسینگ وحشی، هی‌شو‌وو و گوتو کولا و شراب برنج بود. در سال ۱۷۴۹‌، در سن ۷۱ سالگی به عنوان مشاور مسائل زناشویی به ارتش چین پیوست. او ۲۳ بار ازدواج کرد و بیش از ۲۰۰ فرزند دارد.

 

آقا لی وقتی ۱۰ ساله بود به کانسو، تبت، آنام، سیام و منکوریا سفر ‌کرد و به جمع‌آوری گیاهان ‌پرداخت. در صدسال اول عمرش او به این کار مشغول بود. بعد تصمیم گرفت گیاهانی را که دیگران جمع می‌کردند بفروشد. وی گیاهانی نظیر لینگژی، گرگ تیغ، جینسینگ وحشی، هی‌شو‌وو و گوتو کولا همراه با سایر گیاهان چینی فروخت و با این رژیم و شراب سفید زندگی کرد.

 

راز طولِ عمر او:
از او پرسیدیم که راز طول عمرش چیست. لی‌ چینگ گفت: قلبی توأم با آرامش بدارید، چون کبوتر با سرزندگی و نشاط پربگیرید و چون سگ عمیق و خوب بخوابید. او هم‌چنین سکوت درون و آرامش ذهن را نیز توآم با تکنیک‌های تنفسی برای طول عمر پیشنهاد کرد.(منبع:الودکتر)

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ،


عناوین ویژه