زمان بارگزاری این صفحه: 7:37 PM UTC

راهنمای تصویری گردشگری ‘استان گیلان’ منتشر شد

کتاب ‘سفر به گیلان’ به دو زبان فارسی و انگلیسی به همراه عکس هایی متنوع از خطه سرسبز شمال ایران به قلم’سیدخشایار کیافر’ منتشر شد.

صدای گیلان؛ ‘سید خشایار کیافر’ روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار حوزه کتاب و ادبیات ایرنا در باره ضرورت تهیه و تالیف این کتاب، گفت: کتاب راهنمای تصویری «سفر به گیلان»می تواند برای مسافرانی که برای تفریح و گردش به این استان سفر می کنند، مطالب جذاب و خوبی باشد تا آنان با نگاهی کلی به این کتاب مناطق دیدنی و جاذبه های آن را کشف کنند.81328004-5977600

کیافر افزود:در این اثر حدود یک هزار مکان تفریحی، زیارتی، تاریخی و صنایع دستی به همراه فهرست هتل ها معرفی شده اند تا مخاطبان دسترسی خوب و مناسبی به این مکان ها و اطلاعات داشته باشند.

وی با بیان این که تهیه اطلاعات و عکس های این کتاب حدود دو سال به طول انجامید گفت: در این مدت حدود پنج هزار قطعه عکس از مناطق و شهرهای مختلف این استان برداشته شد.

نویسنده و عکاس کتاب راهنمای تصویری استان گیلان ادامه داد که از میان این عکس ها به دلیل محدودیت فضا در انتشار از تعداد 200 قطعه عکس استفاده شد که دربردارنده اطلاعات و توضیحاتی درباره هر منطقه است.

وی درباره نقشه هایی که در این کتاب ارایه شده است نیز گفت: این نقشه ها جدید بوده و راه های ارتباطی با روستاها و شهرهای گیلان را نشان می دهد.

کیافر تصریح کرد که تمام این نقشه ها به تازگی و به سفارش او طراحی شده است.

وی با اشاره به چگونگی گردآوری اطلاعات و منابع تاریخی و فرهنگی این کتاب گفت: برخی از این اطلاعات با حضور در شهرها و روستاها گردآوری و بخش دیگر نیز از منابع کتابخانه ای یا سایت های مرتبط تهیه شده است.

کیافر درباره چگونگی ارایه مطالب این کتاب نیز گفت: هر شهری که در کتاب معرفی شده است، درباره تاریخچه شکل گیری آن، چگونگی انتخاب اسم شهر، موقعیت جغرافیایی، نقاط دیدنی، زیارتی و مکان های منتخب آن به همراه عکس قرار داده شده است.

وی افزود: همچنین اطلاعاتی درباره غذاهای گیلکی، صنایع دستی، لباس های محلی نیز در صفحات و بخش های مختلف این کتاب گنجانده شده است.

کتاب «سفر به گیلان» در 192 صفحه، شمارگان دو هزار نسخه و بهای 250 هزار ریال منتشر شده است.

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه