زمان بارگزاری این صفحه: 8:46 PM UTC

رشت؛ شهر اولین ها، اما همچنان در انتظار شهردار

شهر رشت اولين‌هاي بسياري را در ايران به نام خود ثبت کرده است، اولين شعبه بانک سپه ايران، اولين کتابخانه ملي ايران، اولين تئاتر ايران به شکل کلاسيک، اولين اتوبوس وارد شده به ايران، اولين راه آهن ايران، اولين داروخانه شبانه‌روزي در ايران، اولين خانه معلولين و سالمندان در ايران

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

شهر رشت 6 ماه است که بدون شهردار اداره مي‌شود.

رشت يکي از کلانشهرهاي ايران، مرکز استان گيلان است، اين کلانشهر همچنين بزرگترين و پرجمعيت ترين شهر شمال ايران در بين سه استان‌هاي حاشيه درياي خزر و بزرگترين سکونتگاه سواحل جنوبي درياي خزر به عنوان سومين شهر گردشگرپذير ايران محسوب مي‌شود.

 

شهر رشت اولين‌هاي بسياري را در ايران به نام خود ثبت کرده است، اولين شعبه بانک سپه ايران، اولين کتابخانه ملي ايران، اولين تئاتر ايران به شکل کلاسيک، اولين اتوبوس وارد شده به ايران، اولين راه آهن ايران، اولين داروخانه شبانه‌روزي در ايران، اولين خانه معلولين و سالمندان در ايران و… با اين وجود که زماني گيلان در بسياري از اين امور در ايران پيشرو بوده است، اما به دليل بي‌ثباتي مديريت در اين استان به خصوص مرکز آن، شاهد درجا زدن هستيم.

 

6ماه است که شهر رشت بدون شهردار اداره مي‌شود و شاهد مشکلات فراواني از جمله آسفالت، ترافيک حمل و نقل عمومي و… در اين شهر هستيم هرچند که تاکنون در شهر رشت هر سال يک شهردار عوض مي‌شود، اما مردم اين شهر نيز با اين وجود صبوري مي‌کنند.

 

عباس صابر رئيس شوراي شهر رشت در اين خصوص در گفت‌وگو با ايسنا اظهار کرد: از 20 مهر سال گذشته شهرداري شهر رشت با سرپرست اداره مي‌شود و سرپرست شهرداري نيز با توجه به برنامه‌هاي مدون عمل مي‌کند، طي مدت قانوني ما شهردار را انتخاب کرديم و اکنون منتظر انتصاب و ارائه حکم شهردار از سوي وزارت کشور هستيم . وي با اشاره به اينکه سفر رياست محترم جمهور به استان نزديک است، افزود: با توجه به اينکه در پايان ماه شاهد حضور هيات محترم دولت در رشت هستيم نياز است قبل آن شهر رشت، شهردار داشته باشد زيرا اين بي‌شهرداري شايسته شهر و مردم رشت نيست.

 

صابر از همه مسئولين استان به خصوص استاندار خواست تا پيگير دريافت حکم شهردار باشند و افزود: هرچقدر شهر بدون شهردار اداره شود، شاهد عقب ماندن بيشتر آن از برنامه‌ها خواهيم بود و اين امر اصلا به صلاح شهر و مردمانش نخواهد بود.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه