زمان بارگزاری این صفحه: 11:02 AM UTC

رشت همچنان بدون شهردار/ 12 بهمن به عنوان روز نهایی انتخاب شهردار اعلام شود

جمشیدی عضو شورای شهر رشت با پیشنهاد اینکه 12 بهمن به عنوان روز نهایی انتخاب شهردار اعلام شود گفت: این مسئله باید خاتمه یابد تا بیش از این در تیررس نقادی‌های افکار عمومی قرار نگیریم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان، رضا جمشیدی چناری، عضو شورای شهر رشت امروز(28 دی) در نطق پیش از دستور هشتادمین جلسه شورای شهر با اشاره به روند انتخاب شهردار و اینکه چرا موضوع انتخاب شهردار در دستور کار امروز شورای شهر نیست اظهارکرد: اگر هیئت رئیسه نتواند به این امر خاتمه دهد بنده یکی از معترضین اصلی خواهم بود.

وی با پیشنهاد اینکه 12 بهمن به عنوان روز نهایی انتخاب شهردار اعلام شود گفت: این مسئله بعد از گذشت چهارماه از عزل شهردار قبلی باید خاتمه یابد تا بیش از این در تیررس نقادی‌های افکار عمومی قرار نگیریم.

جمشیدی با انتقاد از برخی جلسات غیرعلنی شورا اظهار کرد: این چه نوع جلسه غیر علنی است که بعد از اتمام آن تمام بحث‌های جلسه حتی تذکرات شفاهی اعضا نیز در برخی سایت‌ها منتشر می‌شود آیا این غیرعلنی بودن فقط برای برخی از خبرنگاران است؟ بهتر است وضعیت را مشخص کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه سال 94 سال خوبی از لحاظ تامین بودجه است، تصریح کرد: ضعف در سیستم برگزاری مناقصات عامل اصلی عدم اجرای پروژه‌هاست و معتقد هستم بلد نیستیم مناقصه درست برگزار کنیم.

این عضو شورای شهر رشت به جلسه شب گذشته کمیسیون تلفیق اشاره کرد و گفت: در این جلسه چند مطلب مورد توافق قرار گرفت که در صورت تایید در صحن شورا می‌تواند از دستاوردهای شورا محسوب شود.

وی عدم اختصاص عوارض به اجرای تئاتر و نمایش‌های محلی را یکی از موارد دانست و گفت: ما باید از هرگونه فعالیتی که در راستای اشاعه فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی باشد، حمایت کنیم.

جمشیدی با اشاره به اینکه 74 مورد شکایت از شهرداری شده است اذعان کرد: در دوره قبل افرادی برای کارآموزی به مرکز پژوهش‌های شهرداری وارد شدند و هم اکنون با شکایت به اداره کار، اعاده کار کردند که باید اینها را افشا کنیم.

وی در ادامه به تاخیر پرداخت پاداش پرسنل شورا اشاره کرد و افزود: دو فصل است که این پاداش پرداخت نشده و باید انجام شود تا انگیزه ایی برای پرسنل شورا که گاها تا ساعت 8 شب نیز در شورا حضور دارند، باشد.

طرح تفضیلی منطقه چهار رشت به تصویب رسیده است
ادامه حاجی پور، در نطق پیش از دشتور خود خواستار ارائه گزارشی در خصوص درآمد و هزینه شهرداری شد و گفت: شهرداری باید ماهی یکبار گزارش دهد تا بتوانیم هر 6 ماه یکبار این گزارشات را برای آگاهسازی به مردم ارائه دهیم.

وی ادامه داد: این حق قانونی شورای شهر است که بداند پول‌های شهرداری در چه زمینه‌هایی هزینه می‌شودو سرپرست شهرداری باید گزارشی از پیشرفت فیزیکی و ریالی پروژه‌هاداشته باشد.

حاجی پور با اشاره به طرح تفضیلی شهر گفت: طرح تفضیلی منطقه چهار رشت به تصویب رسیده و مناطق یک،2 و سه نیز درحال انجام است اما هنوز هیچ اقدامی برای طرح تفضیلی منطقه پنج صورت نگرفته که باعث تعجب است.

وی در ادامه به برخی مشکلات موجود در میدان بار اشاره و تصریح کرد: میدان بار ملک شهرداری است و باید با تعیین گروهی وضعیت آنجا را مشخص کنیم تا شاهد چنین جدال‌هایی نباشیم.

گفتنی است،به دلیل عدم حضور مهندس صابر، جلسه امروز شورای شهر رشت به ریاست محمود باقری برگزار شد./شبستان

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه