زمان بارگزاری این صفحه: 8:55 PM UTC

رشد ۱۰۹ درصدي صدور مجوز فعاليت اقتصادي منطقه آزاد انزلي

صدای گیلان – تعداد مجوزهاي فعاليت اقتصادي صادره از سوي معاونت اقتصادي و سرمايه گذاري سازمان منطقه آزاد انزلی در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته با رشد ۱۰۹ درصدي همراه شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان به نقل از روابط عمومي سازمان منطقه آزاد انزلي، در نه ماهه سال ۱۳۹۳، تعداد مجوزهاي فعاليت اقتصادي صادره از سوي معاونت اقتصادي و سرمايه گذاري اين سازمان در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته با رشد ۱۰۹ درصدي همراه شده است.

گفتنی است در اين مدت ۵۷۰ فقره مجوز فعاليت اقتصادي در حوزه هاي مختلف صادر شده، در حاليكه در نه ماهه سال ۹۲ اين آمار حكايت از صدور ۲۷۳ فقره مجوز بود.

مجوزهاي فعاليتي كه معاونت اقتصادي و سرمايه گذاري سازمان منطقه آزاد انزلي به فعالين اقتصادي ارائه مي كند در زمينه هاي؛ صادرات-واردات، پيمانكاري، كارگاهي، خدماتي و توليدي است.

از سوي ديگر طي نه ماهه سال جاري ۴۵ فقره كارت بازرگاني از سوي اين سازمان براي فعالين اقتصادي صادر شده كه در مقابل ۲۵ كارت صادره در مدت مشابه سال ۹۲ بيانگر افزايش ۸۰ درصدي مي باشد.

كارت‌ بازرگاني به عنوان سند شناسايي و نظام‌مندي فعاليتهاي بازرگانان، طبق قانون صادرات و واردات كشور از سوي اين سازمان و با همكاري اتاق بازرگاني استان صادر مي شود كه ثبت سفارش و ترخيص كالا، واردات از مناطق آزاد، حق‌العمل ‌كاري در گمرك و صادرات كالاي مجاز از كاربردهاي كارت بازرگاني است.

گفتني است علاوه بر مزاياي قانوني چون امكان مالكيت و مشاركت سرمايه گذاران خارجي تا ميزان ۱۰۰ در صد در منطقه، معافيت مالياتي ۲۰ ساله بر درآمد و دارايي از تاريخ بهره برداري هرگونه فعاليت اقتصادي، امكان فعاليت بانكها و موسسات مالي-بيمه اي در اين منطقه؛ اقدامات سازمان در خصوص خلق مزايا و معافيتهاي جديد براي فعالين اقتصادي-توليدي، فعال سازي پروژه هاي راكد عمراني ، بورس كالاي منطقه، رونق فضاي تجاري با اجراي مصوبه كالاي همراه مسافر اقدامات موثري انجام داده كه زمينه ساز رونق فضاي كسب و كار در محدوده منطقه شده است.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه