زمان بارگزاری این صفحه: 1:44 AM UTC

«رضا حسن پور» مسئول بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت شد

صدای گیلان – یکی از وظایف استادان و معلمان آن است که انسان را هدایت کنند تا به کمال برسند و اساتیدی که در این زمینه مسئولیت بزرگی را بر دوش دارند باید دارای شرایطی باشند که بتوانند خود را محک بزنند.

به گزارش صدای گیلان، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در مراسم تکریم و معارفه مسئول بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی این واحد، اظهار کرد: بسیج استادان، تشکلی است که دین گستری و دین مداری به عنوان رسالت اصلی وهدف این تشکل محسوب می‌شود.

علیرضا امیرتیموری، با بیان اینکه دانشگاه ترکیبی از دانشجویان، استادان و کارکنان است که به هیچ وجه حق ندارند وارد جریان‌های سیاسی شوند افزود: دانشگاه وظیفه دارد خرد سیاسی را در دانشجویان به وجود آورد تا آنان بتوانند جریان‌های سیاسی را از هم تمیز دهند چرا که دانشجو باید صاحب فهم سیاسی شود تا دچار سردرگمی سیاسی نشود.

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، با تأکید بر تلاش استادان در افزایش تولید علم تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های مهم مقام معظم رهبری، عدم تبدیل تولیدات علمی به ثروت است که در این راستا، فضا جهت ورود بسیج اساتید به این حوزه در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی استان باز است.

در ادامه جلایی، مسئول بسیج اساتید استان گیلان، ضمن تشکر از میزبانی واحد رشت، وجود دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت را در این استان بسیار با ارزش دانست و اذعان داشت: من افتخار آن را دارم که دانش آموخته این مجموعه علمی هستم.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت مهم‌ترین و بزرگ‌ترین مجموعه علمی رشت است و در بخش فعالیت‌های بسیج دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به بقیه مراکز آموزش عالی استان بسیار پیشرو و آمادگی در این مجموعه علمی در فعالیت‌های فرهنگی و علمی کشوری و استانی زبانزد بوده است.

مسئول بسیج اساتید استان گیلان، یادآور شد: بسیج استادان در سال ۱۳۸۰ تأسیس شد.

وی با اشاره به جایگاه والای شهدا در جامعه اسلامی، اشاره کرد و گفت: در کنار شهدای کشور، شهدای بزرگی در جامعه علمی وجود دارد.

جلایی، تصریح کرد: در جامعه اسلامی، دین باعث رسیدن انسان به کمال می‌شود که یکی از وظایف استادان و معلمان آن است که انسان را هدایت کنند تا به کمال برسند و اساتیدی که در این زمینه مسئولیت بزرگی را بر دوش دارند باید دارای شرایطی باشند که بتوانند خود را محک بزنند.

وی با بیان اینکه هم اکنون موقعیتی فراهم شده است که استادان بتوانند گفتمان ما را در دانشگاه‌ها بصورت علمی ارائه دهند ادامه داد: استادان آفت‌های اجتماعی را با توجه به مشکلات موجود در جامعه با حرکت علمی از بین ببرند.

در پایان از زحمات دکتر ابراهیم چیرانی طی مراسمی تقدیر و تشکر و برای دکتر رضا حسن‌پور، به عنوان مسئول جدید بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، آرزوی موفقیت شد.

مراسم تکریم و معارفه مسئول بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، با حضور مسئول بسیج اساتید استان گیلان، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی استان گیلان و جمعی از مسئولین استانی و معاونین و مدیران دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، در سالن اجتماعات این واحد دانشگاهی برگزار شد./به نقل از ایلنا

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ،


عناوین ویژه