زمان بارگزاری این صفحه: 10:21 AM UTC

رقابت استاندار گیلان با استاد بزرگ شطرنج اوکراین/ تصاویر

در سیزدهمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج خزر، استاندار گیلان و تارلو كنستانتين استادبزرگ اوكراين به صورت نمادین با هم به رقابت پرداختند.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

سیزدهمین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام خزر عصر روز گذشته با حضور استاندار گيلان آغاز شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري گيلان اين مسابقات كه ورزشكاران 15كشور جهان در آن حضور دارند عصر امروز با رقابت نمادين دكتر نجفي و تارلو كنستانتين استادبزرگ اوكراين آغاز شد.

دكتر نجفي در مراسم افتتاحيه اين رقابتها گفت :خداوند قادر متعال را شاکریم که در فرخنده ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی میزبان سیزدهمین رقابتهای شطرنج بین‌المللی جام خزر در مرکز استان گیلان می‌باشیم و امیدواریم فرصت حضورتان در استان گیلان و شهر رشت توأمان با سرور و شادمانی و خاطراتی ماندگار باشد.

وي افزود :شهر باران، بهشت ایران، با مردمی خونگرم و مهربان بار دیگر آغوش محب سبزفام خود را مفروش میهمانان ارجمندی از اقصی نقاط جهان نموده است تا در محیطی سرشار از صمیمیت و دوستی شاهد پیکار اندیشه‌های بالنده شرکت کنندگان در این رقابتهای ارزشمند باشیم.

استاندار گيلان ادامه داد :صحنه شطرنج بسان زندگیست رقابتی که هوشمندان با تفکراتی آراسته و با تعمقی ارزنده و شایسته از رخ اندیشه نقاب کشیده تا داناییهای خود را در این عرصه به منصه ظهور برسانند و این حسن رشته شطرنج است که در هر رقابتی آموزه‌های خردمندانه و تجارب هوشمندان بدون محاسبه شکست و پیروزی به توسعه دانش شطرنجبازان می‌افزاید.

گفتني است در اين مسابقات که بیش از 500 شطرنج‌باز از کشورهای ایران، آمریکا، فرانسه، هلند، لهستان، لیتوانی، لتونی، اکراین ، روسیه، گرجستان، ازبکستان، آذربایجان، ترکمنستان، عراق و هند حضور دارند تا 28بهمن ادامه دارد.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه