زمان بارگزاری این صفحه: 4:00 PM UTC

رقم پول‌های بلوکه شده کمتر از ۸۰ میلیارد دلار نیست

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس معتقد است، رقم پول‌های بلوکه شده کمتر از ۸۰ میلیارد دلار نخواهد بود.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم رشت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، در واکنش به آمار و ارقام متضاد برخی مسئولین مبنی بر رقم پول‌های بلوکه شده ایران گفت: همه مسئولین در رابطه با آمار پول‌های بلوکه شده راست می‌گویند، اما درست نمی‌گویند.

 

وی افزود: بنده معتقدم چه آنهایی که می‌گویند رقم پول‌های بلوکه شده ۱۵۰ میلیارد دلار و یا آنکه می‌گویند ۳۰ میلیارد دلار است، همه راست می‌گویند اما درست نمی‌گویند.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کسانی که آمار پول‌های بلوکه شده را اعلام می‌کنند، به اصل طلب‌ها اشاره‌ای ندارند، متذکر شد: زمانی پول بلوکه شده یک رقمی است که با رقم بدهکاری‌های ایران محاسبه نشده است، بنابراین ممکن است بدهکاری‌های مدنظر با مطالبات در مقطعی تسویه شود.

 

جعفرزاده ایمن‌آبادی تاکید کرد: در برخی موارد طرف‌های بدهکار ما اقداماتی از جمله پروژه‌های عمرانی در راه‌آهن و همچنین فاینانس برای ما انجام داده‌اند که می‌تواند با برخی مطالبات تسویه شود.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه با اشاره به تحلیل خود از آمار پول‌های بلوکه شده ایران در خارج از کشور در پایان خاطرنشان کرد: بنده بعید می‌دانم رقم پول‌های بلوکه شده ایران کمتر از ۷۰ الی ۸۰ میلیارد دلار باشد.

 

 

مطالب بیشتر؛

  • لاهوتی از وزیر کشور خواست تا به سیل زندگان کمک کنند. نماینده لنگرود افزود،طی بارندگی ها ،سیل باعث خرابی و ویرانی منازل بیش از هزار خانوار در لنگرود شده است که لازم است همه برای بر طرف کردن خسارات وارده به مردم کمک کنند.
  • بارش برف و باران در بیشتر مناطق کشور صدای گیلان - محورهای استان‌های لرستان، ایلام، کرمانشاه، همدان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان و مازندران به علت بارش برف و باران لغزنده است.
  • چهره های خرداد 1393 صدای گیلان به نقل از عصر ا یران: شهروند رشتی دوستدار حیات وحش ومحیط زیست دراقدامی جالب باغ پرندگانش به وسعت 2 هکتار را به شهرداری واگذار کرد.   از فروردین امسال ، "خوبان ماه"‌ در عصرایران معرفی می شوند. آنان کسانی هستند که فارغ از وظایف سازمانی و رسمی،‌ دست به خیر می شوند و […]
  • بازار داعش برای فروش زنان و دختران ایزدی عراق - وزارت حقوق بشر عراق از دایر شدن بازار فروش زنان و دختران ايزدي در شهر فلوجه در استان الانبار اين كشور خبر داد.
  • واکنش دختر کری به شایعه حضور پسر ظریف در عروسی اش دختر جان کری وزیر امور خارجه آمریکا، برخی گزارش ها در رسانه های این کشور مبنی بر حضور فرزند محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در مراسم عروسی اش را تکذیب کرد.


عناوین ویژه