زمان بارگزاری این صفحه: 12:52 AM UTC

رها سازی گربه وحشی در آستارا/ تیمار و رها سازی پرندگان در شفت،فومن و ماسال/ تصاویر

صدای گیلان – رها سازی گربه وحشی در عرصه های جنگلی آستارا و تیمار و رهاسازی پرندگان در شهرستانهای شفت،فومن و ماسال

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان ؛ یک قلاده گربه وحشی گرفتار در تله ، توسط مامورین آزاد و به دامن طبیعت برگردانده شد.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان پیرو گزارش یکی از همیاران محیط زیست مبنی بر گرفتار شدن یک گربه وحشی در تله در یکی از روستاهای آستارا ، مامورین یگان حفاظت محیط زیست این شهر در محل حاضر شده و گربه را جهت بررسی سلامت به پارک طبیعت گردی لوندویل منتقل نمودند .

شهروز قلی نژاد رییس اداره حفاظت محیط زیست آستارا در این رابطه گفت این گربه وحشی پس از بررسی و اطمینان از سلامتی جانور ، این گربه را در عرصه های جنگلی بالادست و دور از مناطق مسکونی رها نمودند .

تیمار و رهاسازی 3 قطعه پرنده در شهرستان شفت

3 قطعه پرنده که به دلیل بارش برف دچار آسیب شده بودند پس از تیمار و بهبودی در طبیعت رها سازی شدند .

شفت22

این پرندگان که شامل یک قطعه جغد جنگلی ، یک قطعه ترم تای و یک بهله عقاب جنگلی بودند وبدلیل بارش برف و کمبود غذا دچار آسیب شده بودند ، توسط مامورین یگان حفاظت شهرستان شفت و با کمک همیاران محیط زیست به اداره شفت منتقل شده و پس از چند روز تیمار و نگهداری و اطمینان از سلامتی مجدد در منطقه رها سازی شدند .

علی فرهی رییس اداره حفاظت محیط زیست شفت در این رابطه گفت؛ در سالهای اخیر با توجه به حساسیت مردم به مسائل زیست محیطی به خصوص حیات وحش شاهد آن هستیم که به محض رویت پرندگان آسیب دیده ، موضوع را با اداره محیط زیست شهرستان در میان گذاشته و یا پرنده آسیب دیده را تحویل اداره می دهند که این جای خوشحالی دارد.

تیمار و رها سازی پرندگان حمایت شده در شهرستانهای ماسال و فومن

دو قطعه سنقرسفید و تالابی، یک بهله عقاب بزرگ جنگلی و یک قطعه اگرت ، پس از درمان و بهبودی کامل در شهرستان های فومن و ماسال رها سازی شدند .

این پرندگان که توسط دوستداران طبیعت به شهرستان های مذکور تحویل داده شده بودند با کمک و همکاری مامورین یگان حفاظت آن شهرستان ها درمان و پس از حصول اطمینان از صحت و بهبودی کاملشان در زیستگاه طبیعی خود رها سازی شدند.

علی اصغر روشنی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فومن در رابطه با این خبر گفت از ابتدای سالجاری این پانزدهمین پرنده ای است که در فومن تیمار شده و به آغوش طبیعت بازگرانده شد. وی از تمامی دوستداران محیط زیست که در احیاء پرندگان حمایت شده و گونه های کمیاب حیات وحش همکاری لازم را دارند ، قدردانی کرد .

در ماسال نیز اسداله سعدی رییس اداره محیط زیست این شهرستان ضمن اعلام این خبر گفت این پرندگان از اهالی روستاهای مرکیه ماسال و اولم شاندرمن زنده گیری شده و پس از تحویل آنها ، توسط مامورین یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان مداوا و رها سازی شدند .


سنقر فومن ماسال1 ماسال2

 

 

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه