زمان بارگزاری این صفحه: 12:38 PM UTC

رها سازی 2عقاب طلایی و جنگلی در تالش و ماسال

عقاب طلایی از پرندگان حمایت شده ایران است که بیشتر در مناطق کوهستانی زیست می کند و شکار یا زنده گیری آن مشمول مجازات قانونی است.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

یکی از دوستداران محیط زیست بنام سعداله صلاحی ریک اهل و ساکن روستای ریک در یک مسافرت کوهستانی در اوایل زمستان سال 93 در مسیر ییلاقی با لاشه بی جان یک پرنده برخورد کرده که در ابتدا گمان می کرد که جان خود را از دست داده ولی بعد از اینکه لاشه را به کلبه کوهستانی خود انتقال می دهد علائم حیات را در این گونه بزرگ جثه را مشاهده و پس از انتقال به تالش مبادرت به درمان و تیمار آن بصورت سنتی می نماید که خوشبختانه این گونه در حال حاضر در سلامتی کامل بسر می برد و در زیستگاه طبیعی خود رها سازی شده است .

 

حیدرنژاد رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تالش با اعلام این خبر  افزود وی جهت تغذیه این گونه از جوجه های محلی خود استفاده می کرد و روزانه بیش از 500 گرم گوشت که در اختیار این پرنده جهت مصرف قرار میداد.

عقاب طلایی از پرندگان حمایت شده ایران است که بیشتر در مناطق کوهستانی زیست می کند و شکار یا زنده گیری آن مشمول مجازات قانونی است .


رها سازی یک بهله عقاب جنگلی در ماسال

یک بهله عقاب جنگلی در منطقه سیاهمرد شاندرمن رها سازی گردید .
یک بهله عقاب جنگلی توسط دوستداران حیات وحش به اداره حفاظت محیط زیست ماسال تحویل داده شد .

علیرضا قربانی رییس اداره حفاظت محیط زیست ماسال با اعلام این خبر افزود پس از تیمار و اطمینان از سلامت کامل این گونه حمایت شده و شکار ممنوع ، به زیستگاه اصلی خود در منطقه سیاهمرد شاندرمن رها سازی گردید ./ منبع؛ روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه