زمان بارگزاری این صفحه: 11:53 PM UTC

رهبری املشی؛تکمیل پروژه های ملی رودسر به اهتمام بیشتری نیاز دارد

صدای گیلان – نماینده مردم شهرستان های رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی گفت: مسوولان محلی و استان باید برای تکمیل پروژه های ملی ‘سد مخزنی پلرود و ساخت راه کلاچای – رحیم آباد – قزوین’ در شهرستان رودسر اهتمام بیشتری داشته باشند.

به گزارش صدای گیلان ، ‘محمد مهدی رهبری املشی’ عصر پنجشنبه در جریان دیدار با مردم دهستان ماچیان بخش کلاچای رودسر گفت: امسال 44میلیارد تومان برای ادامه ساخت پروژه ملی سد مخزنی پلرود رودسر از محل منابع مختلف همچون بودجه عمومی، اوراق مشارکت و حوادث غیر مترقبه منظور شده است.

وی اضافه کرد: با تکمیل این سد تحول بزرگی در توسعه کشاورزی و بحث اشتغال ایجاد خواهد شد.

به گفته وی با تحقق این پروژه ملی، آب شرب شهرهای لنگرود، رودسر، کلاچای، املش و کومله در شرق گیلان به میزان 40 میلیون متر مکعب در سال تامین خواهد شد.

رهبری املشی اضافه کرد: علاوه بر تامین آب شرب، این سد قادر خواهد بود 30هزار هکتار از مزارع شالیزاری و باغ های چای را سیراب کند.

به گفته وی از دیگر مزایای این سد تولید برق به ظرفیت 16 مگاوات می باشد.

نماینده مردم مردم شهرستان های رودسر و املش در مجلس در ادامه به ساخت جاده کلاچای -رحیم آباد -قزوین اشاره کرد و گفت: با توجه به پی گیری های مردم، مسوولان باید این مهم را در اولویت کاری خود قرار دهند.

رهبری املشی با تاکید بر اینکه پی گیری های لازم برای تحقق تکمیل این پروژه را دنبال خواهد کرد، تصریح کرد: این راه به طول 163کیلومتر است و به اعتباری فراتر از حد معمول نیاز دارد.

وی با بیان اینکه اعتباری که در حوزه رودسر لازم است 750میلیارد تومان است، افزود: یکصد کیلومتر راه قزوین به شرق گیلان با اجرای این پروژه کاسته می شود و در حوزه کاهش بار ترافیکی تاثیرگذار است.

وی در ادامه این نشست، دهستان ماچیان از توابع بخش کلاچای رودسر را یکی از مناطق مهم فرهنگی و جمعیتی این شهرستان ذکر کرد و افزود: باید موقعیت های علمی و فرهنگی این دهستان که ظرفیت زیادی برای پیشرفت دارد، بیشتر شناسانده شود.

وی در ادامه سخنان خود از درخواست مردم برای انتزاع دهستان ماچیان از بخش کلاچای و الحاق آن به بخش رحیم آباد شهرستان رودسر بیان کرد: در این زمینه با هماهنگی لازم با مسوولان شهرستانی و استانی این درخواست اطلاع رسانی و پیگیری خواهد شد.

رهبری املشی همچنین بر تسریع تکمیل پروژه پل ماچیان در موعد مقرر تاکید کرد و اظهار کرد: اگر کسی در ساخت این پروژه تعلل کند به مردم بی مهری کرده است.

بخشدار کلاچای نیز در این نشست روند توسعه این بخش را در ابعاد مختلف مطلوب توصیف کرد و گفت: این بخش در مسیر توسعه خود به انجام طرحهای بزرگ و ماندگار نیازمند است.

‘هادی کوچکی ‘ با بیان اینکه خواسته های مردم این دهستان پی گیری می شود، افزود: برغم خدمات ارزنده نظام برای رفع محرومیت زدایی و ایجاد توسعه پایدار در این منطقه هنوز محرومیت هایی در این بخش وجود دارد که باید بر طرف شود.

وی در ادامه سخنان خود از چند طرح پیشنهادی بزرگ برای توسعه این بخش خبر داد و از جمله آنها را بهسازی راههای روستایی ،طرح هادی ،آب آشامیدنی ،احداث خانه عالم و…اعلام کرد.

بخشدار کلاچای همچنین از اجرای چند پروژه گاز رسانی در مناطق مختلف روستاهای این بخش خبر داد و افزود: اجرای این طرحها نیز با شتاب خوبی در حال انجام است.

کوچکی در پایان از افتتاح سالن ورزشی ماچیان از سوی آموزش و پرورش و سالن ورزشی بسیج این دهستان در آینده نزدیک خبر داد.

در این نشست مردم دهستان ماچیان به برخی از مسائل و مشکلات منطقه اشاره و مسوولان نیز برای پی گیری آن قول مساعد دادند.

بخش کلاچای از توابع شهرستان رودسر در شرق مرکز گیلان دارای دو دهستان ماچیان و بی بالان با 71روستا 31دهیاری و حدود 40هزار نفر جمعیت می باشد./ایرنا

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه