زمان بارگزاری این صفحه: 10:49 PM UTC

روحانی: اینکه پنج وزیر بود‏،اگر لازم بود ۵۰ وزیر معرفی می‌کردم .

رییس جمهوری در اجتماع بزرگ و پرشور مردم استان گلستان در گرگان تصریح کرد: وعده من نجات اقتصاد کشور ، احیای اخلاق در جامعه و تعامل سازنده با جهان بود و پای وعده ام تا لحظه آخر و با همه توان ایستاده ام.

به گزارش صدای گیلان ،  روحانی گفت: به همه و بخصوص نسل جوان و دانشجویان عزیز قول می‌دهم که تا لحظه آخر با همه توان پای وعده خودم ایستاده‌ام.

رییس جمهوری با اشاره به معرفی پنج وزیر برای وزارت علوم به مجلس شورای اسلامی افزود: اینکه پنج وزیر بود‏، اما اگر لازم بود ۵۰ وزیر معرفی می‌کردم ولی از راه خود و از وعده‌ای که پارسال به شما دادم بازنخواهم ایستاد.

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه دوران افراط و فضای امنیتی به سر آمده است، اظهار داشت: ما در دوران وحدت، اتحاد، اعتدال و فضای باز برای کمک به یکدیگر، راه خود برای اعتلای فرهنگ را ادامه می‌دهیم.

رییس جمهوری تصریح کرد: فرهنگ اعتدال، توسعه ، دوستی و برادری و اتحاد در این کشور و تعامل با جهان، مسیر و راهی است که اسلام برای ما تعیین کرده و مردم عزیز و بزرگوار ما پای پرچم وحدت، اتحاد و تعامل ایستاده‌اند.

دکتر روحانی با بیان اینکه باید کشور را در ریل قانون اساسی و قوانین موضوعه کشور قرار دهیم، خاطرنشان کرد: همه باید به قانون احترام بگذارند و هیچ‌کس نباید از آن تخلف کند. همه کسانی که دیروز و امروز از مسیر قانون تخطی کردند باید بدانند امروز ملت ما متحد و یکپارچه در برابر تخطی از قانون و فساد ایستادگی کرده و مسیر قانون و توسعه را ادامه خواهد داد.

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه امسال لایحه بودجه را بدون کسری به مجلس ارائه خواهیم کرد، گفت: باوجود فشارهایی که برخی فکر می‌کنند وارد کرده‌اند، امسال تمام بودجه استانی را تا آذر به طور کامل پرداخت کرده‌ایم. هیچ سالی در گذشته نبوده که دولت تا آذرماه بودجه‌های عمرانی استان‌ها را به طور منظم پرداخت کرده باشد در حالی که تا الان بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان به عنوان بودجه‌های عمرانی به استان‌ها پرداخت کرده‌ایم و تا پایان سال این رقم به بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان بالغ خواهد شد.

دکتر روحانی همچنین رقم بودجه سال آینده کشور را بیش از ۲۱۹ هزار میلیارد تومان ذکر کرد که ممکن است مختصری تغییر کند و تاکید کرد: سال آینده حداقل ۴۶ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی خواهیم داشت.

رییس جمهوری همچنین به جایگاه ویژه ایران در عرصه جهانی اشاره و اظهارداشت: کشورهای پنج بعلاوه یک و دنیای غرب و شرق و منطقه ، همه نیازمندند تا با ایران دارای تعامل سازنده باشند ، ایران کشور با عظمتی است که روز به روز بر عظمت این ملت افزوده می شود.

دکتر روحانی تصریح کرد: امروز دنیا هم برای امنیت و هم برای تحرک اقتصادی منطقه و جهان به ایران نیازمند است و ایران سرزمین حرکت و توسعه برای منطقه و جهان بوده و خواهد بود.

رییس جمهوری در ادامه به خط راه آهن اینچه برون اشاره کرد و گفت: با افتتاح این خط آهن که ایران و ترکمنستان و قزاقستان را از طریق ریلی به یکدیگر وصل می کند ، استان گلستان ، دالان توسعه کشور خواهد شد.

رییس جمهور در گلستان +تصاویر

استقبال از روحانی در گلستان+عکس

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه