زمان بارگزاری این صفحه: 7:18 AM UTC

روحانی در همایش روز دانشجو؛ فرهادی راه فرجی دانا را ادامه خواهد داد.

رییس جمهوری در همایش بزرگداشت روز دانشجو با تاکید بر اینکه راه ما همان است که روز اول به مردم وعده دادیم و دولت عهد شکنی با ملت نخواهد کرد، تصریح کرد: دولت بزرگترین سرمایه خود را اعتماد مردم، جوانان و دانشجویان می داند.

به گزارش صدای گیلان ، روحانی امروز در همایش روز دانشجو  که در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، با گرامیداشت روز دانشجو و تاکید بر اینکه دانشجو باید در برابر شرایط کشور و جامعه احساس مسئولیت کند، گفت: دانشگاه خانه احزاب نیست اما دانشجو باید در خصوص مسایل کشور صاحب نظر باشد.

دکتر روحانی تاکید کرد:دولت از رویکرد خود به دانشگاه عقب نشینی نخواهد کرد و وزیر جدید علوم راه فرجی دانا را ادامه خواهد داد.

رییس جمهور با بیان اینکه دانشجو باید پیشتاز ، دیده بان و منتقد باشد، اظهارداشت: دانشجو در پی حکمرانی و تصرف قدرت نیست بلکه در پی عالم شدن است و دولت به انتقاد دلسوزانه و شرافتمندانه احترام می گذارد و آن را ضرورت تحول می داند.

دکترروحانی با بیان اینکه مبنای دولت بی توجهی به افکار عمومی و دلبستگی به زد و بند های سیاسی نیست ، جنبش دانشجویی را حرکتی پیوسته و پیشتاز در مسیر تحقق آرمانهای تاریخی ملت دانست و اظهارداشت: جنبش دانشجویی فراتر از خط و جناح سیاسی است اما در جهت آزادی ، استقلال ، وطن دوستی و مبارزه با ظلم حرکت آفرین است.

رییس جمهوری همچنین به آمادگی شرکت های بین المللی برای حضور و سرمایه گذاری در ایران اشاره کرد و گفت: توفیق سیاست خارجی به نفع ملت است و مذاکره کنندگان انقلابی و هوشیار هستند.

دکتر روحانی در ادامه با اشاره به اینکه اهداف دولت و دانشگاه یکی است و دانشگاهیان دولت را نقد و حمایت کنند، اظهارداشت: دولت در مسیر منافع و امنیت ملی و احقاق حقوق ملت، از تخریب ها و مخالفت ها باک نداریم.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ،


عناوین ویژه