زمان بارگزاری این صفحه: 7:20 AM UTC

روحانی سال۹۶ با قطار به گیلان سفر می‌کند/ آخرین خبرها از راه‌آهن قزوین – رشت – آستارا

نوبخت، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور گفت؛ رئیس جمهور سال ۹۶ با قطار به گیلان سفر می‌کند.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور گفت:رئیس جمهور سال ۹۶ با قطار به گیلان سفر می‌کند.

 

محمدباقر نوبخت (روز گذشته ) در بازدید از پروژه راه آهن رشت _قزوین اظهار داشت: دولت در ۴ ماهه گذشته ۱۷۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه راه آهن رشت قزوین اختصاص داده است تا این پروژه هر چه زودتر به بهره‌برداری برسد.

 

به گزارش  صدای گیلان به نقل از تسنیم، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گفت: الان هم ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار دیگر هم به این پروژه ملی تخصیص دادیم تا انشالله رئیس جمهور سال ۹۶ با قطار به گیلان سفر کند.

 

وی با اشاره به اهمیت بزرگراه رشت قزوین گفت: کار ۱۱ کیلومتر باقیمانده از این بزرگراه با سرعت هر چه تمام‌تر در دست انجام است تا پایان امسال این پروژه به بهره‌برداری برسد.

 

نوبخت با اشاره به اینکه بهره‌برداری از این بزرگراه گام مؤثری در جهت سهولت رفت و آمد مردم است گفت: فاز دوم یازده کیلومتر باقیمانده از بزرگراه چون از ۳ کیلومتر و ۷۰۰ متر، سه کیلومتر و دویست متر تونل‌های دوفاز است کار عملیاتی آن تاکنون طول کشیده است.

 

وی گفت: تاکنون۱۴۰ میلیارد تومان برای احداث بزرگراه رشت قزوین هزینه شده است گفت: هزار میلیارد تومان برای ۱۱ کیلومتر باقیمانده اختصاص یافته است.

 

پروژه راه آهن رشت قزوین از سال ۸۲ آغاز شده است.

 


 

آخرین اخبار از راه‌آهن قزوین – رشت – آستارا

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن شرکت ساخت با اشاره به وضعیت مطلوب پیگیری راه‌آهن قزوین – رشت – انزلی ابراز امیدواری کرد: این محور تا شهر رشت در انتهای سال ۱۳۹۵ به بهره‌برداری برسد.

 

به گزارش صدای گیلان، مسعود نصر اصفهانی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که زیرسازی راه آهن قزوین _ رشت پیشرفت فیزیکی بسیار خوبی داشته است، اظهار کرد: در بعضی از مناطق بیش از ۹۰ درصد از زیرسازی کار تمام شده و می‌توان در آینده نزدیک به سایر مراحل این پروژه فکر کرد.

 

وی با اشاره به وعده دولت یازدهم مبنی بر به پایان رساندن این مرحله از طرح راه‌اهن بزرگ قزوین – آستارا تا پایان سال آینده تاکید کرد: در صورتی که منابع اعتباری مورد نیاز برای این پروژه تامین شده و کار بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در سال‌های گذشته تکمیل شود قطعا راه‌آهن رشت تا پایان سال ۱۳۹۵ نهایی خواهد شد.

 

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن شرکت ساخت درباره‌ی وضعیت پیگیری این پروژه پس از اتصال به شهر رشت نیز گفت: با توجه به فاصله ۴۰ کیلومتری بندر انزلی تا شهر رشت برای اتصال این دو نقطه نیز می‌توان برنامه‌ریزی‌هایی در کوتاه‌مدت انجام داد البته در حال حاضر این مرحله نیز از سوی یک پیمانکار در حال پیگیری است و مراحل ابتدایی خود را پشت سر می‌گذارد.

 

نصر اصفهانی اضافه کرد: در صورت نهایی شدن مقدمات ابتدایی این کار می‌توان انتظار داشت این پروژه تا پایان سال ۱۳۹۶ به بندر انزلی برسد.

 

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت بسیار زیادی که راه آهن بزرگ قزوین – رشت – انزلی – آستارا برای کشور دارد، شرکت ساخت این طرح را با قدرت بسیار زیادی پیگیری می‌کند و امیدواریم همان‌طور که بخش عمده‌ای از کار تا رشت پیگیری شده به زودی شاهد نهایی شدن و اتصال آن به آستارا نیز باشیم.

راه اهن

 

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه