زمان بارگزاری این صفحه: 5:42 PM UTC

روزنامه خزر؛آخرین راه نجات چای!

صدای گیلان – روزنامه خزر در شماره روز یکشنبه نهم آذرماه مطلبی را با عنوان آخرین راه نجات چای به قلم رضا احمدی سراوانی منتشر کرده است.باز نشر این مطلب که توسط ایرنا صورت گرفته است را در ذیل مشاهده می کنید:

روزبهان رییس سازمان چای، بازار روسیه را که با تحریم از سوی اتحادیه اروپا مواجه است ، یک فرصت برای صدور محصولات کشاورزی ایران می داند .

وی اخیرا خواستار برند سازی و صادرات چای به روسیه شده است .

در این میان اما پرسش اساسی اینجاست که وقتی چای گیلان بازار داخلی خود را به رقبای خارجی باخته است چگونه ممکن است به بازار جهانی دست یابد؟!

بر همین اساس بود که بارها در همین روزنامه بر این نکته تاکید شد که تنها راه خروج صنعت چای گیلان از رکود و نابودی ، نه برند سازی که مشارکت در تولید و فروش چای با برندهای خارجی است که می توان امیدوار بود چای گیلان با بهترین کیفیت تولید شده و در بازار های جهانی نیز عرضه شود .

تولید چای ایران توسط شرکت های خارجی تنها راهی است که می تواند به ذائقه مصرف کنندگان داخلی که به چای خارجی عادت کرده اند ، پاسخ داده و مشکل صنعت چای ایران را برای همیشه پایان دهد ، پذیرش و اجرای چنین پیشنهادی تنها کمی جرات می خواهد و بس!

مطالب بیشتر؛

  • تشکیل صندوق حمایت ازتوسعه صنعت چای محمد ولی روزبهان درنشست با نمایندگان کشاورزان شهرستانهای رشت،فومن وشفت جهت تشکیل صندوق حمایت ازتوسعه صنعت چای کشور گفت: مقام معظم رهبری نگاه ویژه به تولیدات داخلی دارند […]
  • روزبهان از کاهش 14 درصدی تولید چای در کشور خبر داد. صدای گیلان - رئیس سازمان چای از کاهش 14 درصدی تولید چای در کشور خبر داد و گفت: اگر از چایکار حمایت شود علاوه بر تولید مایحتاج داخلی می‌توان به کشورهای همسایه چای صادر […]
  • خزر؛ منتقدان مسکن مهر رشت حق داشتند صدای گیلان - روزنامه خزر در شماره روز چهارشنبه سیزدهم اسفندماه مطلبی را با عنوان منتقدان مسکن مهر رشت حق داشتند به قلم رضا احمدی سراوانی منتشر کرده است./ این متن که در ایرنا بازنشر شده را در زیر مشاهده می […]
  • روزنامه خزر؛ دوباره ثابت قدم! صدای گیلان - روزنامه خزر در شماره روز دوشنبه سیزدهم بهمن ماه مطلبی را با عنوان 'دوباره ثابت قدم ' به قلم رضا احمدی سراوانی منتشر کرده است./ این متن که توسط ایرنا بانشر شده است را در ذیل مشاهده می کنید؛ […]
  • پایان دی‌ماه آخرین فرصت چایکاران برای بیمه باغهایشان مدیر بیمه کشاورزی گیلان گفت: چایکاران برای بیمه محصول‌شان تا پایان دی فرصت دارند به شرکت کارگزاری‌های بیمه و شعب بانک کشاورزی مراجعه کنند.

کلیدواژه ها: ، ،


عناوین ویژه