زمان بارگزاری این صفحه: 8:47 PM UTC

روزنامه خزر؛ عملکرد پر انتقاد شورای شهر رشت

صدای گیلان – روزنامه خزر در شماره روز یکشنبه بیست و پنجم آبانماه مطلبی را با عنوان ‘ عملکرد پر انتقاد شورای شهر رشت ‘ به قلم رضا احمدی سراوانی چاپ کرده است.

طی یکماه گذشته شهرداران رشت و لاهیجان توسط شورای های این شهرها عزل شدند ،حرکتی که با واکنش منفی افکار عمومی و مطبوعات استان مواجه شد اما متاسفانه این انتقادات پاسخی از سوی شورا ها دریافت نکرد.

وضعیتی که اصلاح قانون شوراها و انتخاب شهرداران از سوی مردم را یکبار دیگر به سطح مطبوعات کشاند و دولت نیز لایحه ای را بدین منظور در دست بررسی قرار داد .

عزل شهردار رشت با واکنش استاندار گیلان نیز مواجه شد و وی با ابراز نگرانی از عزل و نصب های مکرر شهرداران خواستار اصلاح قوانین مدیریت شهری به منظور افزایش ثبات مدیریتی در شهرداری شد.

اما در این میان جدی ترین انتقادات در میان شخصیت ها و مسوولان را آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان انجام داد .

وی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت با انتقاد شدید از عزل شهردار رشت گفت : ‘استاندار باید قدرتمندانه وارد عمل شود و مردم نباید بازیچه تازه به دوران رسیده ها در شوراها باشند .’

این یک واقعیت است که متاسفانه شوراها در گیلان بویژه در رشت تاکنون عملکرد قابل قبولی نداشته اند و بیش از آنکه گرهی از مشکلات مردم باز کنند، باری بردوش آنها نهاده اند.

وضعیتی که در صورت تداوم می تواند اصل وجودی این نهاد را با چالش های اساسی در میان افکار عمومی روبرو سازد .

نارضایتی افکار عمومی ، مسوولان و شخصیت های گیلان از عزل و نصب مکرر شهرداران و بی توجهی شوراها به این نگرانی ها و انتقادات ، اکنون به درجه ای از حساسیت رسیده که نیازمند دخالت مسوولان در بررسی ابعاد ماجرا و البته اصلاح قانون شوراها و انتخاب شهرداران است./به نقل از ایرنا

کلیدواژه ها: ، ، ،


عناوین ویژه