زمان بارگزاری این صفحه: 3:44 AM UTC

روند دفن زباله در جنگلها متوقف می شود/ تصاویر

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست کشور در حاشیه بازدید از کارخانه کمپوست زباله رشت و جایگاه زباله سراوان از توقف دفن زباله در جنگلهای شمال کشور خبر داد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان؛ دکتر سعید متصدی رفع اساسی معضل پسماند و پساب در استان های شمالی را از اولویتهای سازمان حفاظت محیط زیست کشور دانست و افزود زباله سرمایه ای ملی است و باید با استفاده از تکنولوژیهای روز دنیا از این سرمایه ملی استفاده و معضلات پسماند را برطرف کرد.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان دکتر متصدی  با اعلام این که موافق دفن و سوزاندن غیر اصولی زباله نیستیم گفت که این روشها علاوه بر مشکلات زیست محیطی موجب تخریب مناظر استانهای شمالی میشود. دکتر متصدی همچنین از ارائه تسهیلات ریالی 15 درصدی و ارزی 6 درصدی به متقاضیان پروژه های زیست محیطی خبر داد و گفت قرار است این تسهیلات در فاز اول به شهرداری ها برای توسعه پروژه های زیست محیطی اختصاص یابد.

لازم به ذکر است جایگاه زباله سراوان روزانه محل دفن بیش از 600 تن زباله است و ارتفاع زباله دفن شده در آن تا 100 متر نیز میرسد. اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان و سازمان حفاظت محیط زیست در تلاشند تا با اتخاذ تدابیر فنی، علمی و کاربردی به دفن زباله در این منطقه پایان دهند.

IMG_6982 IMG_7019 IMG_7029 IMG_7046 IMG_7054 IMG_7091 (1) زباله در گیلان

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ،


عناوین ویژه