زمان بارگزاری این صفحه: 7:33 AM UTC

رونمایی از موشک نقطه زن فاتح ۳۱۳ / تصاویر

موشکی که جمهوری اسلامی ایران را در جمع انگشت‌شمار کشورهای صاحب موشک‌های سوخت جامد مرکب نقطه‌زن با برد ۵۰۰ کیلومتر قرار داد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس‌ جمهوری،  از موشک نقطه زن فاتح ۳۱۳ در سازمان هوا – فضای وزارت دفاع رونمایی شد؛ موشکی که جمهوری اسلامی ایران را در جمع انگشت‌شمار کشورهای صاحب موشک‌های سوخت جامد مرکب نقطه‌زن با برد ۵۰۰ کیلومتر  قرار داد.

 

موشک نقطه زن فاتح ۳۱۳ که همزمان با ۳۱ مرداد؛ روز صنعت دفاعی، رونمایی شد ، توسط دانشمندان، محققان و متخصصان افتخارآفرین سازمان صنایع هوا-فضای وزارت دفاع و با بهره‌گیری از توانمندی‌های داخلی و فناوری بومی طراحی و ساخته شده است.

 

در طراحی موشک فاتح ۳۱۳ که نوع جدیدی از موشک‌های سری فاتح به شمار می‌رود علاوه بر سبک‌سازی بدنه آن، نسل پیشرفته‌ای از پیشران‌های سوخت جامع مرکب و سنسور که با دانش بومی طراحی شده ،در آن بکار گرفته شده است.

 

در آزمایش پروازی انجام شده، توانمندی سیستم‌های جدید بومی، نصب شده در اصابت به هدف به اثبات رسیده است. با توجه به آزمایش موفق فاتح ۳۱۳، تولید انبوه این محصول در دستور کار وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح قرار گرفته است.


(پایگاه اطلاع رسانی نهاد ریاست جمهور)


عناوین ویژه