زمان بارگزاری این صفحه: 7:07 AM UTC

رییس جمهور در اجتماع بزرگ مردم خراسان جنوبی: افق آینده کشور روشن است

دکتر روحانی اعلام کرد؛ تازه ترین آمار بانک مرکزی نشان می دهد در سه ماهه دوم امسال نیز اقتصاد کشور رشد مثبت داشته و در مجموع رقم رشد اقتصادی طی شش ماهه اول سال ، ۴ درصد بوده که این به معنای آغاز رونق اقتصادی است.

به گزارش صدای گیلان ، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی گفت: کشور با دو معضل بسیار بزرگ تورم ۴۰ درصدی و رکود مواجه بود و این دولت در دوره زمانی فعالیت خود موفق شد رقم تورم را به ۱۷ درصد کاهش دهد و در زمینه رکود نیز آمارهای شش ماهه نشان می دهد با رشد ۴ درصدی مواجه ایم که این به معنای آغاز رونق و شکوفایی و حرکت به پیش در مسیر آینده ای بهتر برای کشور است.
رییس جمهوری، گسترش و تقویت روزافزون امید، وحدت، انسجام و یکپارچگی را مهم‌ترین شرط پیشرفت و توسعه کشور دانست و اظهارداشت: اگر احیاناً در مسایل جزیی اختلافاتی وجود دارد باید آن را کنار بگذاریم، چرا که همه اهل یک کشور و زیر پرچم جمهوری اسلامی و خیمه اسلام و ایران زندگی می‌کنیم و همگی به قانون اساسی و رهبری پایبند می‌باشیم.
دکتر روحانی با بیان اینکه افتخار همه ما این است که مسلمان و ایرانی هستیم، گفت:‌ نباید لکه‌های سیاه را نگه داشت و باید اجازه داد خود آفتاب این لکه‌های سیاه را پاک و سفید کند.
رییس جمهوری تصریح کرد: بگذارید آفتاب تابان ایران زمین و آفتاب اسلام و برادری اگر لکه سیاهی روی پیراهن اسلام و ایران وجود دارد آن را بزداید و ما به سپیدی دل پاک مردم ایران افتخار می‌کنیم.
دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنان خود رکود را یکی از معضلات بزرگ کشور دانست و گفت: در سال‌های گذشته به تعبیر اقتصاددانان رشد منفی داشتیم، بدین معنا که نه تنها رشد به جلو نداشتیم، بلکه به عقب پس‌رفت داشتیم.
رییس جمهوری افزود: در سه ماهه اول سال ۱۳۹۳ با محاسبات بانک مرکزی توانستیم نسبت به سه ماه اول ۹۲ از رشد و حرکت به جلو برخوردار باشیم و رشد سه ماهه اول بالای ۴ درصد بود، در حالی که در ۲ سال گذشته یعنی سال ۹۱ و ۹۲ رشد منفی داشتیم.
دکتر روحانی خاطر نشان کرد: در سه ماهه اول سال ۹۳ کشور دارای رشد بوده و این در واقع به معنای عبور از رکود است. این آغاز رونق و شکوفایی و حرکت به جلو بود و امروز با افتخار اعلام می‌کنم که براساس آمار دیشب بانک مرکزی در سه ماهه دوم نیز از رشد مثبت برخوردار بودیم.
رییس جمهوری تصریح کرد: امسال بعد از دو سال که کشور دارای رشد منفی بود، اولین سالی است که رشد مثبت داریم و این به معنای آغاز رونق اقتصادی در ایران است.
دکتر روحانی گفت: بخاطر آغاز ماه ربیع‌المولود و هجرت پیامبر اسلام(ص) و نیز بخاطر رشد اقتصادی مثبت شش ماهه اول به ملت بزرگ ایران تبریک می‌گویم و ملت بدانند تمام پیشرفت کشور در ۱۶ ماه گذشته به دست توانمند آنها انجام شده است و دولت به عنوان خادم این ملت به دنبال آن است که اهداف، مطالبات و نظرات مردم را با کمک، همت و هدایت مردم به پیش ببرد.
رییس جمهوری با بیان اینکه براساس آمار بانک مرکزی، در حوزه های نفت و گاز، معادن، صنعت، خدمات، کشاورزی و حتی مسکن دارای پیشرفت بوده‌ایم، اظهار داشت: امروز حرکت در زمینه ساخت و ساز مسکن با توجه به بودجه عمرانی اختصاص یافته، آغاز شده است.
دکتر روحانی خاطر نشان کرد: ۹۴ درصد بودجه عمرانی استان‌ها در طول ۹ ماه گذشته، پرداخت شده است و این موضوع در تاریخ سال‌های گذشته بی‌سابقه است. تاکنون حدود ۲۲ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی پرداخت شده است.
رییس جمهوری با اشاره به اینکه در زمینه نفت و گاز اقدامات بسیار خوبی، انجام شده است، اظهار داشت: در زمینه گاز رشد بسیار مناسبی داشته‌ایم و تا پایان سال تولید گاز کشور روزانه یکصد میلیون متر مکعب افزوده خواهد شد.
دکتر روحانی تصریح کرد: در زمینه نفت اگر چه شرایط جهانی و توطئه برخی کشورها قیمت نفت را کاهش داده است، اما به فضل الهی و با همت و کوشش مردم از این مشکلات نیز به خوبی عبور خواهیم کرد و بی‌تردید قیمت نفت هم به صورت فعلی باقی نخواهد ماند. هر چقدر هم توطئه کنند، افق آینده ما روشن است و ملت ایران در تمام صحنه‌ها پیروز خواهد بود، به شرط آنکه امید، وحدت و یکپارچگی خود را روز به روز بیشتر کنیم.
رییس جمهوری تصریح کرد: این دولت در زمینه به کرسی نشاندن حقوق ملت ایران و پیشبرد سیاست خارجی و در عرصه‌های اقتصادی، نفت و گاز، کشاورزی، گردشگری، فرهنگی، علم و دانش و اقتصاد دانش بنیان ، هرگز از حرکت باز نخواهد ایستاد.
دکتر روحانی خطاب به ملت ایران گفت: با اقدامات دولت یازدهم امروز بعد از ۱۶ ماه اعلام می‌کنم که در ایران همه زیر پوشش بیمه درمانی قرار گرفتند و این افتخار برای اولین بار در ایران به دست دولت یازدهم و همت شما مردم اجرایی شده است.
رییس جمهوری خاطر نشان کرد: در زمینه امنیت غذایی نیز قشرهای کم‌درآمد و محروم و همه کسانی که زیر پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند، سبد کالایی را امسال و سال آینده دریافت خواهند کرد.
دکتر روحانی افزود: دولت در زمینه سلامت نیز گام بسیار بلندی برای کم کردن آلام همه بیماران آغاز کرده و امروز چهره بیماران در بیمارستان‌ها با ۱۶ ماه گذشته بسیار تفاوت دارد و طرح تحول سلامت با قوت ادامه خواهد یافت.
رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات دولت برای پیشرفت و توسعه استان خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: خراسان جنوبی دیار مقاومت، علم، ‌فرهنگ، وحدت و زندگی مسالمت‌آمیز و برادرانه همه مردم با یکدیگر است و همه بدانند دولت به وعده‌هایی که در زمینه پیشرفت استان می‌دهد، متعهد بوده و آنها را اجرایی و عملیاتی خواهد کرد.
دکتر روحانی گفت: دولت در زمینه آب استان مصمم است، چندین سد سیاه‌کوه و سد فرخی قائن و مجتمع آب‌رسانی روستایی و تصفیه آب شرب بیرجند و نیز طرح انتقال آب با لوله را که حدود ۶۰۰ کیلومتر است، اجرایی کند. اینها از جمله اقدامات و پروژه‌هایی است که دولت در بخش آب استان مورد توجه قرار داده و آنها را اجرایی و عملیاتی خواهد کرد.
رییس جمهوری افزود: طرح آب‌خیزداری از جمله اقدامات دیگر دولت است که منطقه وسیعی را در بر می‌گیرد و در راستای حفاظت از منابع آبی استان و توسعه کشاورزی، اجرایی و عملیاتی خواهد گردید.
دکتر روحانی با اشاره به اقدامات دولت در زمینه راه و راه‌آهن اظهار داشت: راه‌های استان باید در مسیرهای اصلی به بزرگراه تبدیل شود و در این راستا یکصد کیلومتر از راه‌ها طی سالهای ۹۴ و ۹۵ به بزرگراه تبدیل خواهد شد.
رییس جمهوری اضافه کرد: در زمینه راه‌آهن نیز که دولت اهتمام ویژه‌ای برای توسعه آن دارد، در سال ۹۴ هم ردیف و هم ۱۰ میلیارد تومان برای مطالعه و طراحی راه‌آهن استان در بودجه گنجانده شده است و دولت با همه همت و توان خود موضوع راه‌آهن را پیگیری خواهد کرد تا بیرجند و استان خراسان جنوبی به راه‌آهن سراسری متصل شود.
دکتر روحانی خاطر نشان کرد: در زمینه رفع مشکلات صنعت و معدن استان، حدود ۶۰ میلیارد تومان تسهیلات در اختیار مراکز تولید به عنوان سرمایه در گردش قرار خواهد گرفت.
رییس جمهوری تصریح کرد: در جریان این سفر منطقه ویژه اقتصادی بیرجند، افتتاح و فعال خواهد شد.
دکتر روحانی گفت: ۲۱ طرح و پروژه با اعتبار ۲۷۰ میلیارد تومان در شورای عالی اداری استان اعلام خواهد شد که همه این طرح‌ها تا پایان ۹۵ اجرایی و عملیاتی خواهد گردید.
رییس جمهوری در ابتدای سخنان خود با تبریک فرا رسیدن ماه ربیع‌الاول از استقبال پرشور و گرم مردم استان خراسان جنوبی و بویژه بیرجند سپاسگزاری و قدردانی کرد و اظهار داشت: از ملت بزرگ ایران نیز سپاسگزاریم که در ماه محرم و صفر امسال عشق و ارادت خود را به خاندان رسالت و امام حسین(ع) و پیامبر عظیم‌الشأن اسلام(ص) و امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) بیش از پیش ابراز کردند.
رییس جمهوری در ادامه به سرمنشاء تاریخ میلادی و اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: این از افتخارات دنیا است که مبدأ تاریخ میلادی و اسلامی از زندگی دو پیامبر معزز یعنی حضرت عیسی(ع) و رسول اکرم(ص) برگرفته شده است و این به معنای اتصال جامعه به نبوت، رسالت و وحی آسمانی می‌باشد.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ،


عناوین ویژه