زمان بارگزاری این صفحه: 12:42 PM UTC

زنان داعشی می‌توانند بدون اجازه همسر منفجر شوند!

داعش قانون جدیدی را وضع کرد که براساس آن به همسران عناصر این گروه تروریستی اجازه داده می شود بدون اجازه همسرانشان، در عملیات انتحاری خودشان را منفجر کنند.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

داعش قانون جدیدی را وضع کرد که براساس آن به همسران عناصر این گروه تروریستی اجازه داده می شود بدون اجازه همسرانشان، در عملیات انتحاری خودشان را منفجر کنند.

روزنامه انگلیسی “دیلی میل” تأکید کرد داعش تصاویری از سند نکاحیه صادر شده از سوی این گروهک را منتشر کرده است که در آن به قانون جدید و عجیبی اشاره شده است که براساس آن،  به زنانی که با تروریست های عضو این گروه ازدواج کرده اند اجازه داده می شود بدون اجازه همسرانشان اقدام به اجرای عملیات انتحاری نمایند.

 

براساس این سند، ابوبکر بغدادی سرکرده داعش تصمیم گیرنده نهایی درباره زندگی یا مرگ زنان عضو این گروه خواهد بود؛ و طبق بندهایی از آن، در صورتی که ابوبکر بغدادی با اقدام زنی به عملیات انتحاری، موافقت کند زوج حق ندارد با وی مخالفت کند.

 

این روزنامه نوشت: کارشناسان امور تروریسم در عراق و سوریه، این دستور العمل داعش را به منزله تلاش مذبوحانه این گروه تروریستی برای وادار کردن زنان به ورود به جنگ می دانند تا بدین وسیله جایگزین شمار زیاد تلفات داعش در جنگ های اخیر شوند.

 

دیلی میل خاطرنشان کرد، این سند در حالی منتشر شده است که براساس گزارش هولناکی، سه دختر نوجوان انگلیسی که به تازگی به ازدواج عناصر داعش درآمده بودند از دست داعش در موصل گریخته اند و عناصر این گروه همچنان در جستجوی آنها هستند.

 

منابع امنیتی و اطلاعاتی اعلام کرده اند در میان عناصر داعش در سوریه و عراق، دهها زن عرب و غیر عرب وجود دارند.

 

شستشوی مغزی زنان داعشی پس از سوء استفاده از آنان

روزنامه انگلیسی ایندیپندنت تأکید کرد که گروه تروریستی داعش زنان را برای اجرای عملیات انتحاری شتشوی مغزی می دهد.

“پاتریک کاکبرن” روز شنبه در گزارشی با عنوان “داعش زنان جهاد نکاح را شستشوی مغزی می دهد” نوشت: داعش زنان جهاد نکاح را شستشوی مغزی می‌دهد تا آنها را تبدیل به زنان انتحاری کند.

وی افزود: وقتی داعش فتوا داده است که زنان باید به همه دستورات همسرانشان گوش دهند و از آن اطاعت کنند؛ حتی اگر دستور دهند که به عنوان بمبگذار انتحاری عمل کنند. عایشه ۳۲ ساله به همراه دو کودک خود از خانه‌اش در شهر موصل در شمال عراق فرار کرد.

 

عایشه گفت که همسرش در ابتدا به طور مستقیم از این امر سخن نمی گفت، اما کم کم صحبت از این موضوع را آغاز کرد.

 

وی به روزنامه ایندیپندنت تأکید کرد: همسرم یکبار در هفته به خانه می آمد. اما اخیرا هر روز به خانه می آمد و از من می خواست تا در دوره‌ای آموزشی تحت عنوان “چگونگی حمایت روحی و جسمی زن مسلمان از جامعه مسلمان” شرکت کنم.

 

عایشه که از روزنامه ایندیپندنت خواست تا نامش را برای حفظ هویتش تغییر دهد، افزود: “من با بسیاری از زنان در دوره آموزشی شرکت کردم. این دوره نوعی شسشتوی مغزی بود. در این دوره به زنان آموزش داده می شد که چگونه چیزهای مادی گذرا – مثل خون و گوشت- را برای امور مهمتر فدا کنند”.

 

اما عایشه به جای اینکه از محتوای این دوره آموزشی چیزی برگرفته باشد، به فکر دو فرزندش و چگونگی نجات آنها افتاد. سومین روز دوره آموزشی بود که خود را به مریضی زد و گفت که فرزندش مریض است و باید در خانه بمانند تا بهبود یابند.

 

وی گفت: به بچه هایم گفتم که به دیدار خاله می روم اما در واقع، در حال برنامه ریزی برای ترک شهر موصل به سمت منطقه کردستان عراق با کمک پسر عمویم بودم که قبل از من، به خیلی ها برای فرار از این شهر کمک کرده بود./منبع؛ العالم

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه