زمان بارگزاری این صفحه: 1:43 AM UTC

زن «جن» نما سارق دستگیر شد

صدای گیلان – زني که بعد از سرقت 35 ميلياردي از منزل خواهرزاده اش خود را جن معرفي کرده و قصد اخاذي داشت ،توسط پليس آگاهي استان سيستان و بلوچستان دستگير شد.

زن «جن» نما سارق دستگیر شد

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

زني که بعد از سرقت 35 ميلياردي از منزل خواهرزاده اش خود را جن معرفي کرده و قصد اخاذي داشت ،توسط پليس آگاهي استان سيستان و بلوچستان دستگير شد.

به گزارش صدای گیلان به نقل از  پليس، رئيس پليس آگاهي استان سيستان و بلوچستان گفت:در پي ارسال يک فقره پرونده سرقت منزل به ارزش 35 ميليارد ريال به پليس آگاهي، کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت وارد عمل شدند.

سرهنگ ابراهيم ملاشاهي افزود: شاکي در اظهارات خود به پليس گفت:ساعت 22 شب که از مهماني به خانه برگشته متوجه شده که منزل وي مورد دستبرد قرار گرفته و مقاديري طلاجات، وجه نقد و ارز به ارزش 35 ميليارد ريال به سرقت رفته است.

سرهنگ ملاشاهي افزود:با توجه به گزارش اکيپ صحنه جرم و بررسي کارآگاهان پليس آگاهي مشخص شد که هيچ گونه آثار تخريب روي درب و روي قفل ها وجود ندارد و احتمال دارد سرقت توسط يکي از بستگان شاکي انجام شده باشد.

وي تصريح کرد:ماموران در ادامه رسيدگي به اين پرونده متوجه شدند زني با شاکي تماس گرفته و با معرفي خود به عنوان “جن”، عنوان داشته من جاي طلاها را به شما نشان مي دهم و شما بايد در همان مکان مبلغ 340 ميليون ريال بگذاريد و گرنه بر سر شما و خانواده ات بلا نازل مي کنم و اين زن ساده نيز از ترس با مراجعه به محل، مبلغ خواسته شده را گذاشته و مقاديري طلاجات را از آن مکان برداشته است،بدون اينکه موضوع را به پليس اطلاع دهد.

 

ملاشاهي افزود:پس از گذشت مدتي مجددا” همان فرد (جن) با شاکي تماس گرفته و مبلغ 3 ميليارد ريال تقاضاي وجه نقد کرده که ماموران با آگاهي از اين موضوع، بلافاصله وارد عمل شدند و در يک عمليات پيچيده اطلاعاتي موفق شدند زني 60 ساله را که مسئول گرفتن پول ها بوده شناسايي و مخفيگاه او را نيز کشف کنند.

وي عنوان داشت:با شناسايي مخفيگاه متهم که مشخص شد خاله شاکي است،ماموران با هماهنگي مقام قضائي وارد اين مکان شدند و اين زن را به همراه سه نفر ديگر که در محل بودند،دستگير کردند.

رئيس پليس آگاهي استان ادامه داد: متهمان در ابتدا همگي منکر سرقت بودند ولي پس از مشاهده ادله پليس، زن متهمه اعتراف کرد:طلاها را سرقت کرده و با مبلغي که دريافت کرده دو باب منزل در زاهدان خريده است.

سرهنگ ملاشاهي خاطر نشان کرد:اين زن “جن” نما که علت وانگيزه خود را از سرقت بدهي فرزندش در بازار وفقر مالي اعلام کرده بود به همراه ساير همدستانش به مقام قضائي معرفي و روانه زندان شدند.

رئيس پليس آگاهي استان در پايان شهروندان توصيه کرد:ازنگهداري اموال باارزش وپول نقد در منزل خودداري کرده و اموال خود رادربانک ها وصندوق امانات نگهداري کنند.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ،


عناوین ویژه