زمان بارگزاری این صفحه: 3:41 AM UTC

زن «جن» نما سارق دستگیر شد

صدای گیلان – زني که بعد از سرقت 35 ميلياردي از منزل خواهرزاده اش خود را جن معرفي کرده و قصد اخاذي داشت ،توسط پليس آگاهي استان سيستان و بلوچستان دستگير شد.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

زني که بعد از سرقت 35 ميلياردي از منزل خواهرزاده اش خود را جن معرفي کرده و قصد اخاذي داشت ،توسط پليس آگاهي استان سيستان و بلوچستان دستگير شد.

به گزارش صدای گیلان به نقل از  پليس، رئيس پليس آگاهي استان سيستان و بلوچستان گفت:در پي ارسال يک فقره پرونده سرقت منزل به ارزش 35 ميليارد ريال به پليس آگاهي، کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت وارد عمل شدند.

سرهنگ ابراهيم ملاشاهي افزود: شاکي در اظهارات خود به پليس گفت:ساعت 22 شب که از مهماني به خانه برگشته متوجه شده که منزل وي مورد دستبرد قرار گرفته و مقاديري طلاجات، وجه نقد و ارز به ارزش 35 ميليارد ريال به سرقت رفته است.

سرهنگ ملاشاهي افزود:با توجه به گزارش اکيپ صحنه جرم و بررسي کارآگاهان پليس آگاهي مشخص شد که هيچ گونه آثار تخريب روي درب و روي قفل ها وجود ندارد و احتمال دارد سرقت توسط يکي از بستگان شاکي انجام شده باشد.

وي تصريح کرد:ماموران در ادامه رسيدگي به اين پرونده متوجه شدند زني با شاکي تماس گرفته و با معرفي خود به عنوان “جن”، عنوان داشته من جاي طلاها را به شما نشان مي دهم و شما بايد در همان مکان مبلغ 340 ميليون ريال بگذاريد و گرنه بر سر شما و خانواده ات بلا نازل مي کنم و اين زن ساده نيز از ترس با مراجعه به محل، مبلغ خواسته شده را گذاشته و مقاديري طلاجات را از آن مکان برداشته است،بدون اينکه موضوع را به پليس اطلاع دهد.

 

ملاشاهي افزود:پس از گذشت مدتي مجددا” همان فرد (جن) با شاکي تماس گرفته و مبلغ 3 ميليارد ريال تقاضاي وجه نقد کرده که ماموران با آگاهي از اين موضوع، بلافاصله وارد عمل شدند و در يک عمليات پيچيده اطلاعاتي موفق شدند زني 60 ساله را که مسئول گرفتن پول ها بوده شناسايي و مخفيگاه او را نيز کشف کنند.

وي عنوان داشت:با شناسايي مخفيگاه متهم که مشخص شد خاله شاکي است،ماموران با هماهنگي مقام قضائي وارد اين مکان شدند و اين زن را به همراه سه نفر ديگر که در محل بودند،دستگير کردند.

رئيس پليس آگاهي استان ادامه داد: متهمان در ابتدا همگي منکر سرقت بودند ولي پس از مشاهده ادله پليس، زن متهمه اعتراف کرد:طلاها را سرقت کرده و با مبلغي که دريافت کرده دو باب منزل در زاهدان خريده است.

سرهنگ ملاشاهي خاطر نشان کرد:اين زن “جن” نما که علت وانگيزه خود را از سرقت بدهي فرزندش در بازار وفقر مالي اعلام کرده بود به همراه ساير همدستانش به مقام قضائي معرفي و روانه زندان شدند.

رئيس پليس آگاهي استان در پايان شهروندان توصيه کرد:ازنگهداري اموال باارزش وپول نقد در منزل خودداري کرده و اموال خود رادربانک ها وصندوق امانات نگهداري کنند.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ،


عناوین ویژه