زمان بارگزاری این صفحه: 5:27 AM UTC

زیبا کلام سه شنبه در رشت سخنرانی خواهد کرد

صدای گیلان – دکتر صادق زیباکلام به دعوت جوانان حامی تدبیر و امید استان گیلان، روز سه شنبه مورخه ۹۳/۱۱/۲۱ راس ساعت ۱۸ عصر در سالن همایش های بانک صادرات سخنرانی خواهد کرد.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

به مناسبت ایام دهه فجر انقلاب اسلامی دکتر صادق زیباکلام به دعوت جوانان حامی تدبیر و امید استان گیلان، روز سه شنبه مورخه ۹۳/۱۱/۲۱ راس ساعت ۱۸ عصر در سالن همایش های بانک صادرات سخنرانی خواهد کرد.

سخنرانی زیبا کلام در رشت

صادق زیباکلام مفرد (متولد ۱۳۲۷، تهران) فعال، پژوهشگر و تحلیل‌گر سیاسی است. زیباکلام دارای دکترای علوم سیاسی از دانشگاه برادفورد است و هم‌اکنون استاد تمام دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران و واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد است.

زیباکلام از مبارزین انقلاب اسلامی بوده و در تابستان ۱۳۵۳ موقع برگشت به ایران توسط ساواک دستگیر و به اتهام خرابکاری علیه حکومت و تبلیغ برای ضد حکومتی به ۳ سال زندان محکوم شد. اسناد آزادشده آرشیو ملی بریتانیا در سال ۲۰۰۶ نشان می‌دهد که محافل دانشگاهی، وزارت خارجه و دفتر نخست‌وزیر بریتانیا هارولد ویلسون، که در آن زمان ریاست دانشگاه برادفورد را برعهده داشت، تلاش زیادی را برای روشن‌شدن وضعیت زیباکلام و آزادی او انجام داده بودند که البته بی‌نتیجه مانده بود. او نهایتاً در شهریور ۱۳۵۵ پس از ۲ سال و ۱ ماه از زندان آزاد می‌شود./گیل خبر

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه