زمان بارگزاری این صفحه: 2:28 PM UTC

ساخت اسکله جدید در بندر آستارا

مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان از ساخت اسکله جدید در بندر چند منظوره آستارا طی سال جاری خبر داد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان از ساخت اسکله جدید در بندر چند منظوره آستارا طی سال جاری خبر داد.

 

سید علی نعیمی در گفتگو با خبرنگار مانا در گیلان با اشاره به اجرای طرح توسعه بندر چند منظوره آستارا اظهار داشت: بندر چند منظوره آستارا در فروردین 1392 با پهلودهی کشتی کانتینری به صورت رسمی افتتاح شد.

 

وی با بیان اینکه با افتتاح بندر آستارا پیگیری و ایجاد شرایط مناسب جهت تجار و سرمایه گذاران داخلی و خارجی صورت گرفت، افزود: فاز نخست موج شکن شمالی و جنوبی بندر چند منظوره آستارا احداث شده است.

 

مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان بندر چند منظوره آستارا را یکی از بنادر مهم گیلان دانست و گفت: به دلیل مرزی بودن بندر آستارا از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

وی با اشاره به اینکه سال گذشته بالغ بر 204 هزار تن کالا در بندر آستارا تخلیه و بارگیری شد، تصریح کرد: بندر آستارا دارای یک پست اسکله است که امسال به دو پست اسکه افزایش می‌یابد.

 

نعیمی بندر چند منظوره آستارا را تنها بندر خصوصی گیلان دانست و خاطرنشان کرد: امسال برای افزایش حدود 800 هزار تن تخلیه و بارگیری کالا از بندر آستارا برنامه‌ریزی داریم.

 

وی ارتقاء اسکله به حداقل چهار پست اسکله تدارکاتی و نفتی، محوطه‌سازی اراضی ضلع شمالی و احداث ساختمانهای پشتیبانی را از اهداف طرح توسعه بندر چند منظوره آستارا عنوان کرد.

 

مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان گفت: ساخت انبار سرپوشیده، سیلو و مخازن ذخیره سوخت، لایروبی کانال دسترسی وداخل حوضچه همزمان با توسعه بندر و ساخت اسکله و اتصال به راه آهن سراسری قزوین – رشت نیز از دیگر اهداف مهم طرح توسعه بندر چند منظوره آستارا است.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ،


عناوین ویژه