زمان بارگزاری این صفحه: 5:22 AM UTC

ساخت و سازهای غیرمجاز در «حیران» تخریب می شود

افشار تصریح کرد : به زودی تمام ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه حیران و دیگر مناطق شمال کشور که پس از ۸۵ سال احداث شده است ، تخریب خواهد شد.

ساخت و سازهای غیرمجاز در «حیران» تخریب می شود

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت : ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه حیران تخریب می شود.

 

قباد افشار در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما ، با اشاره به اینکه تخلف های زیادی در منطقه حیران شده است ، افزود :‌ یکی از موارد تخلف اجرای طرح مسکونی خدماتی و گردشگری در قالب طرح هادی است بر اساس این طرح قرار بود ساخت و سازها در ۳۰ هکتار از زمین های طرح هادی اجرا شود اما ساخت و سازها در محدوده ای ۵ برابر محدوده مطالعه شده یعنی ۱۳۰ هکتار از اراضی انجام شده است.

 

وی گفت :‌ در منطقه حیران استان گیلان آمار تخلفات ساخت و سازهای غیرمجاز بیش از ۵۰ مورد و همه انها در محدوده اراضی کشاورزی است.

 

رئیس سازمان امور اراضی کشور افزود :‌ علاوه بر این ۲۰۰ بنای دیگر در منطقه وجود دارد که پرونده آنها در مراجع قضایی در دست پیگیری است.

 

افشار گفت :‌ دهیاران و بخشداران که در واگذاری اراضی کشاورزی و منابع طبیعی منطقه حیران تخلف کردند به مراجع قضایی معرفی شدند.

 

رئیس سازمان امور اراضی کشور همچنین از تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی جلگه گیلان در محدوده آستارا خبر داد و افزود : ساخت و سازها در محدوده اراضی کشاورزی است و باید حتماً تخریب شود.

 

افشار تصریح کرد : به زودی تمام ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه حیران و دیگر مناطق شمال کشور که پس از ۸۵ سال احداث شده است ، تخریب خواهد شد.

 

مطالب بیشتر؛

  • آغاز بارش برف و باران در محورهای مواصلاتی صدای گیلان - بارش برف و باران در نیمه غربی، ارتفاعات زاگرس مرکزی و ارتفاعات البرز در ساعات آینده آغاز می‌شود.
  • ۲۵ دی؛ همایش بزرگ‌اصلاح‌طلبان با حضور خاتمی و پیام هاشمی اصلاح‌طلبان ٢۵دی‌ماه گرد هم‌ می‌آیند. طبق برنامه مصوب شورای هماهنگی جبهه اصلاحات پیش‌بینی‌شده است که «خاتمی» سخنران مراسم باشد و «هاشمی» هم پیام بدهد.
  • واژگونی اتوبوس در جاده رشت – مشهد صدای گیلان - حسین درخشان با اعلام جزئیات این حوادث، تشریح کرد: به دنبال واژگونی اتوبوس در جاده رشت – مشهد در گرمه، محور آشخانه – گلستان، نرسیده به رباط قره‌بیل در ساعت ۴:٢۵ صبح امروز، ۲۵ نفر آسیب‌دیده و ۲۱ نفر مصدوم […]
  • بازدید هیأت رسانه ای وزارت صنعت از صنایع نساجی و پوشاک گیلان. صدای گیلان - در چهارچوب برنامه سفر خبرنگاران منتخب به استانهای سراسر کشور که با هدف آشنایی با ظرفیتهای صنعتی مناطق مختلف توسط مرکز روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت تدوین شده یک هیأت رسانه ای عصر روز پنجشنبه مورخ 13/09/93 به استان گیلان سفر […]
  • کواکبیان: اصلاحات را در دولت یازدهم ادامه می‌دهیم دبیرکل حزب مردم‌سالاری با بیان اینکه اصلاحات را در دولت یازدهم ادامه می‌دهیم،‌گفت: طرح ائتلاف ملی اصلاح طلبان آماده شده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از ماسال، مصطفی کواکبیان دقایقی پیش در اردوی تابستانی حزب مردم سالاری در سینما شادی ماسال گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 17 شهریور و استان […]


عناوین ویژه