زمان بارگزاری این صفحه: 6:03 AM UTC

ساخت و سازهای غیرمجاز در «حیران» تخریب می شود

افشار تصریح کرد : به زودی تمام ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه حیران و دیگر مناطق شمال کشور که پس از ۸۵ سال احداث شده است ، تخریب خواهد شد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت : ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه حیران تخریب می شود.

 

قباد افشار در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما ، با اشاره به اینکه تخلف های زیادی در منطقه حیران شده است ، افزود :‌ یکی از موارد تخلف اجرای طرح مسکونی خدماتی و گردشگری در قالب طرح هادی است بر اساس این طرح قرار بود ساخت و سازها در ۳۰ هکتار از زمین های طرح هادی اجرا شود اما ساخت و سازها در محدوده ای ۵ برابر محدوده مطالعه شده یعنی ۱۳۰ هکتار از اراضی انجام شده است.

 

وی گفت :‌ در منطقه حیران استان گیلان آمار تخلفات ساخت و سازهای غیرمجاز بیش از ۵۰ مورد و همه انها در محدوده اراضی کشاورزی است.

 

رئیس سازمان امور اراضی کشور افزود :‌ علاوه بر این ۲۰۰ بنای دیگر در منطقه وجود دارد که پرونده آنها در مراجع قضایی در دست پیگیری است.

 

افشار گفت :‌ دهیاران و بخشداران که در واگذاری اراضی کشاورزی و منابع طبیعی منطقه حیران تخلف کردند به مراجع قضایی معرفی شدند.

 

رئیس سازمان امور اراضی کشور همچنین از تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی جلگه گیلان در محدوده آستارا خبر داد و افزود : ساخت و سازها در محدوده اراضی کشاورزی است و باید حتماً تخریب شود.

 

افشار تصریح کرد : به زودی تمام ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه حیران و دیگر مناطق شمال کشور که پس از ۸۵ سال احداث شده است ، تخریب خواهد شد.

 

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه