زمان بارگزاری این صفحه: 12:50 PM UTC

ساخت و سازهای غیر مجاز حریم جاده رشت به فومن تخریب شد.

صدای گیلان – رییس اداره راه و شهرسازی فومن از تخریب و جمع آوری ساخت و سازهای غیرمجاز حریم جاده رشت به فومن با هدف ارتقای ایمنی ترافیک در این مسیر خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری صدای گیلان ، ‘نیما شفقی ‘ روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، با اشاره به گردشگر پذیر بودن استان و تردد بالا در محورهای گردشگری بر لزوم حفظ و مراقبت از حریم راه ها تاکید و تصریح کرد : ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم جاده، ایمنی مسیر را به خطر می اندازد و حفظ و نگهداری حریم راه ها از اولویت های اساسی در ارتقای ایمنی راه ها محسوب می شود.

وی با بیان اینکه افرادی با حمایت از سوی گروهی اقدام به ساخت و ساز غیر مجاز واحد تجاری در حریم راه رشت – فومن روستای کلاشم پایین کرده بودند ، اظهارکرد : از اینرو ، پس از طی مراحل قانونی و اخذ حکم قضایی از دادستان صومعه سرا ساخت سازهای این مسیر تخریب و آثار ناشی ازآن جمع آوری شد.

رییس راه وشهرسازی فومن حفظ و حراست از حریم قانونی راههای اصلی ، فرعی و روستایی حوزه استحفاظی را یکی از مهمترین و اصلی ترین وظایف این نهاد عنوان و خاطرنشان کرد : در این راستا، عوامل راهداری این اداره همواره نسبت به نظارت و بازدید از محورهای ارتباطی اقدام و در صورت مشاهده هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز در حریم قانونی راه و شعاع یکصد متری بعد از آن مراتب را مورد پیگیری قرار داده و از طریق مراجع ذیربط با افراد خاطی برخورد خواهند کرد.

10 هزار و 628 کیلومتر راه در استان گیلان وجود دارد که از این میزان ، هشت هزار و 787 کیلومتر راه روستایی ، یک هزار و 133 کیلومتر راه فرعی، 311 کیلومتر راه اصلی، 344 کیلومتر بزرگراه و 53 کیلومتر آزادراه است.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ،






عناوین ویژه