زمان بارگزاری این صفحه: 8:08 AM UTC

ساخت یک پست اسکله در بندر آستارا کلید خورد

مدیر کل اداره بنادر و دریانوردی استان گیلان گفت؛ عملیات ساخت یک پست اسکله در بندر آستارا با سرمایه گذاری بخش خصوصی آغاز شد.

ساخت یک پست اسکله در بندر آستارا کلید خورد

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

عملیات ساخت یک پست اسکله در بندر آستارا با سرمایه گذاری بخش خصوصی آغاز شد.

 

مدیر کل اداره بنادر و دریانوردی استان گیلان در گفتگو با مانا اظهار داشت: روز گذشته عملیات ساخت یک پست اسکله در بندر در حال ساخت آستارا آغاز شد.

 

سید علی نعیمی، با بیان اینکه این مراسم با حضور مقامات سازمان بنادر و دریانوردی انجام شد گفت : این اسکله با سرمایه گذاری ۱۲۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی در بندرآستارا ساخته خواهد شد.

 

مدیر کل اداره بنادر و دریانوردی استان گیلان خاطرنشان کرد: ظرف ۱۴ الی ۱۶ ماه آینده این اسکله به بهره برداری خواهد رسید.

 

نعیمی تصریح کرد: برنامه های توسعه ای بندر آستارا طبق زمان بندی انجام شده و با حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی در حال انجام است.

 

این مقام مسئول دراستان گیلان افزود: همچنین همزمان با هفته دولت در شهریور ماه امسال عملیات ساخت یک واحد انبار تخصصی در بندر آستارا آغاز خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه بندر آستارا از ابتدای سال ۹۲ آغاز به کار کرده است، گفت: توسعه هر چه سریعتر این بندر از اهمیت بسیار بالایی برای سازمان بنادر و دریانوردی برخوردار است.

 

مدیر کل اداره بنادر و دریانوردی استان گیلان خاطرنشان ساخت: قصد داریم ظرفیت تخلیه و بارگیری در بندر آستارا را تا پایان سال جاری به بیش از ۸۰۰ تن برسانیم.

 

وی یادآور شد: هم اکنون یک پست اسکله در بندر آستارا فعال است که امیدواریم با برنامه ریزیهای در حال انجام هر چه سریعتر شاهد افزایش تعداد اسکله های این بندر و به دنبال آن توسعه اقتصادی باشیم.

 

نعیمی تاکید کرد: همچنین در نظر داریم تا با تکمیل هر چه سریعتر طرح توسعه بندر آستارا شرایطی فراهم کنیم تا این بندر به خط راه آهن سراسری در آینده متصل شود.

 

وی در ادامه سخنان خود از افزایش دو و نیم برابری ترانزیت سوخت از بندر انزلی طی سال جاری خبر داد و گفت: امیدواریم این تحرکات موجب تسریع در حمل و نقل کالا یا کالاهای ترکیبی شود.

 

وی همچنین از انعقاد قرارداد ساخت یک واحد سیلوی جدید در بندر انزلی و ساخت تانک فوم مخصوص روغن های خوراکی طی هفته آینده با سرمایه گذاران بخش خصوصی خبر داد.

 

به گفته نعیمی، به زودی و همزمان با هفته دولت موج شکن و حوضچه جدید و نیز اسکله مسافری در بندر انزلی با حجم سرمایه گذاری ۱۲۰ میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید.

 

مدیر کل اداره بنادر و دریانوردی استان گیلان تصریح کرد: با بهره برداری از پروژه های فوق امیدواریم شرایط به گونه ای شود که شاهد افزایش میزان تخلیه و بارگیری در بندر انزلی باشیم.

 

مطالب بیشتر؛

  • دستگیری سارقان حرفه ای کابل برق و منازل مسکونی انزلی فرمانده انتظامی بندر انزلی از دستگیری یک سارق حرفه ای کابل های برق و سارق منازل مسکونی در این شهرستان خبر داد.
  • دید بان بازار و سرمایه/سه شنبه 11 شهریور صدای گیلان: خلاصه رویدادهای مهم سیاسی ، اجتماعی و بازار در سطح داخلی و جهانی می تواند چشم انداز پیشرو بازار سرمایه را حداقل در کوتاه مدت نمایان سازد.اهمیت این موضوع برای کسانیکه سرمایه گذاری انها در حوزه بورس و امثالهم می باشد بیشتر است.حال خلاصه ای از این رویداد ها به گزارش کارگزاری […]
  • واشنگتن پست؛ جنگ با ایران احتمالا بهترین گزینه ماست صدای گیلان - یک روزنامه مشهور آمریکایی نوشت: نقص منطقی کیفرخواست مطرح شده از سوی نخست وزیر اسرائیل علیه توافق بد هسته ای با ایران، ادعای وی در این خصوص بوده که می‌توانیم با اعمال تحریم‌های سخت‌تر علیه ایران به یک توافق خوب دست […]
  • مجوز پایگاه تحلیلی خبری «صدای گیلان» صادر شد در نشست هیأت نظارت بر مطبوعات در خصوص بررسی تقاضاهای صدور مجوز نشریات و پایگاه های خبری ، مجوز انتشار پایگاه تحلیلی خبری «صدای گیلان» صادر شد.
  • روزنامه قوچانی گل به خودی زد صدای گیلان - بخش مهمی از انتقادات جریان‌های سیاسی کشور و حتی بخشی از جریان‌دوم‌خرداد در این باره به "اقدام ناشیانه" و "غیرحرفه‌ای" گردانندگان روزنامه مردم‌امروز اختصاص […]


عناوین ویژه