زمان بارگزاری این صفحه: 11:06 AM UTC

ساماندهي تقاطع سه راهي پونل رضوانشهر/ بازگشايي محور ماسوله به ماجولان

مدير كل راه و شهرسازي استان گيلان از ساماندهي سه راهي پونل خبر داد./ محور ماسوله-ماجولان كه بر اثر ريزش كوه مسدود شده بود با تلاش عوامل راهداري بازگشايي شده است .

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

مدير كل راه و شهرسازي استان گيلان از ساماندهي سه راهي پونل خبر داد.

ساماندهي سه راهي پونل امروز با حضور نجفي استاندار گيلان  خاوري مدير كل راه و شهرسازي گيلان افتتاح و به بهره برداري رسيد.

مدير كل راه و شهرسازي گيلان با اعلام اين خبر گفت: سه راهي پونل به خاطر گلوگاه بودن و حجم ترافيك با صرف هزينه اي بالغ بر 85 ميليارد ريال ساماندهي شده است.

خاوري افزود : اين محور از محورهاي پرتردد و شرياني استان محسوب مي شود كه سالانه حجم زيادي از ترافيك از خود عبور مي دهد . اين نقطه يكي از گلوگاههاي ترافيكي محسوب مي شود و ساماندهي اين تقاطع باعث روان شدن ترافيك و سهولت در رفت و آمد در اين محدوده شده است .

وي با اشاره به مشخصات اجرايي اين پروژه اشاره نمود : اين تقاطع داراي يك پل به طول پل 80 متر ، عرض 18 متر و سازه آن از تير و بتن مي باشد. كه از سال 1391 توسط شركت ساخت و توسعه زيربناهاي حمل و نقل كشور اجرايي شده است.

 

*بازگشايي محور ماسوله-ماجولان

محور ماسوله-ماجولان كه بر اثر ريزش كوه مسدود شده بود با تلاش عوامل راهداري بازگشايي شده است .

طي روزهاي گذشته در محور ماسوله به ماجولان كه بر اثر بارش باران زياد گل و لاي و ريزش از كوه باعث انسداد يك طرفه محور مذكور بود پاكسازي شد.

 

رئيس اداره راه و شهرسازي شهرستان فومن گفت حجم ريزش كوه حدود 300 مترمكعب بود به همراه يك قطعه سنگ بزرگ ، كه با تلاش شبانه روزي طي دو روز گذشته محور فوق توسط عوامل راهداري كاملاً پاكسازي شد حجم بارش و ريزش برداري به حدي بود كه عمليات پاكسازي به كندي و با مشكل مواجه شده بود.

 

در ادامه شفقي اشاره كرد كه با تعداد 3 دستگاه بيل مكانيكي و كمپرسي نسبت به عمليات بازگشايي محور پرداختند و عمليات را طوري مهار نمودند كه انسداد كامل مسير اتفاق نيافتد.

 

وي افزود بارش باران در منطقه براي روز جاري نيز باعث ريزش در محور فومن به ماسوله شد كه حدود 200 مترمكعب گل و لاي و ريزش در محور فوق طي عمليات چند ساعته پاكسازي و عبور و مرور بصورت كامل برقرار گرديد.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ،


عناوین ویژه