زمان بارگزاری این صفحه: 7:25 PM UTC

«سخت مثل آب». پرتره ای از شمس لنگرودی.

پرده سینمای حقیقت اماده به تصویر کشیدن و روایت کردن از روایتگری است که زلالی و نرمی اب را به سختی زمانه پیوند زده است تا بل رویشگری و سرزندگی و زندگی را معنای زیبا تری ببخشد.شمس اهل گیلان است ،متولد شهر لنگرود به سال1329.

پایگاه خبری صدای گیلان: شمس لنگرودی نام اشناتر از ان است که که کسی بخواهد جهت شناساندن او  در روایت خبری دست به دامان خبر شود ، اما انگاه که پرده حقیقت ،چهره به تمثال پرتره ای او می گشاید ، شاید به نظاره نشستن و نگریستن حکایتگر لحظه ها و زندگی ها در منظری دیگر ، سخت شود ،”سخت مثل اب”.

و حال حکایت این خبر که موجب شد تا دوباره شمس لنگرودی در خاطره ای شاعرانه باز خوانی شود اینگونه است که ؛ فیلم مستند 85 دقیقه ای «سخت مثل آب» به کارگردانی آرش سنجابی و تهیه کنندگی سعید اردهالی در بخش مسابقه ملی هشتمین جشنواره بین اللملی سینما حقیقت روی پرده می رود.

این مستند بلند ، پرتره شمس لنگرودی ،شاعر معاصر گیلانی را به تصویر می کشد.

شمس لنگرودی ،نخستین دفتر شعرش را که ” رفتار تشنگی ” نام داشت در اواسط دهه 50 منتشر کرد و در اواسط دهه 60 با انتشار “خاکستر و بانو” و “جشن ناپیدا” به شهرت رسید.او اهل گیلان ،متولد شهر لنگرود به سال 1329 است.

لازم به توضیح است که جشنواره “سینما حقیقت” در روزهای 9 تا 16 آذر امسال با شعار ” حقیقت بهترین راهنماست” برگزار خواهد شد.

مطالب بیشتر؛

  • درگذشت شاعر جوان در لنگرود بر اثر غرق شدگی در دریا بابک اباذری،شاعر جوان در سفری به گیلان، همراه با دو نفر از دوستانش در لنگرود دچار حادثه شد و بر اثر غرق‌شدگی در دریا درگذشت.
  • قتل فجيع مادر به دست فرزندش در لنگرود يك قيچي از روي ميز برداشت و النگوهاي مادرش را بريد و در جيبش گذاشت. ناگهان جنون به سراغش آمد؛ با همان قيچي، يك ضربه به پهلوي مادرش زد و ضربه‌يي ديگر بر گردن مادرش نشاند و خون جاري […]
  • افزایش مرگ و میر فک های خزری صدای گیلان - مدیر کل اداره حفاظت محیط زیست استان گیلان از مشاهده لاشه چهار قلاده فک خزری طی یک ماه گذشته در سواحل گیلان خبر داد.
  • نمایندگان استان گیلان در مجلس نهم اسامی 13 نماینده استان گیلان در 11 حوزه انتخابیه که عهده دار وکالت مردم در خانه ملت شدند،مشخص شده است.
  • ۳۶۸ نفر از گیلان دواطلب نمایندگی مجلس دهم شدند تعداد ثبت نام کنندگان به ترتیب بیش‌ترین تعداد شامل؛ رشت با ۹۷ نفر، لاهیجان و سیاهکل ۳۸ نفر، آستارا ۳۴ نفر، رودسر و املش ۳۰ نفر، تالش، رضوانشهر و ماسال ۳۰ نفر، لنگرود ۳۰ نفر، آستانه اشرفیه ۲۵ نفر، رودبار ۲۵ نفر، بندرانزلی ۲۴ نفر، فومن و شفت ۱۹ نفر و صومعه سرا ۱۶ نفر […]

کلیدواژه ها: ، ، ، ،


عناوین ویژه