زمان بارگزاری این صفحه: 10:54 AM UTC

سد شفارود باعث تخریب ۱۷۵هکتار از جنگلهای خزری خواهد شد

سد شفارود – صدای گیلان؛ به گفته انگورج احداث این سد با موازین زیست محیطی منطقه مغایرت دارد و بر اثر آن حیات ۱۷۵ هکتار از جنگل های خزری به مخاطره می افتد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

سازمان جنگل ها بدون ابلاغ زیست محیطی هیچ موافقتی را برای احداث سد شفارود اعلام نمی کند.

معاون امور جنگل سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور اظهار کرد: این سازمان هیچ موافقتی را بدون ابلاغ زیست محیطی سازمان جفاظت محیط زیست برای احداث سد شفارود اعلام نمی کند.

 

بهزاد انگورج در گفت و گو با مرکز اطلاع رسانی پیام طبیعت سازمان جنگل ها گفت: سد شفا رود یکی از پروژه های کلان است که نیاز به ارزیابی زیست محیطی دارد و بدون آن امکان موافقت با ساخت سد وجود ندارد.

 

به گفته انگورج احداث این سد با موازین زیست محیطی منطقه مغایرت دارد و بر اثر آن حیات ۱۷۵ هکتار از جنگل های خزری به مخاطره می افتد.

 

وی تصریح کرد: این سازمان در داخل جنگل قائل به احداث سد نیست و اصولاً رویکرد سازمان جنگل ها با ساخت سد در جنگل سازگاری ندارد.

 

انگورج درباره سابقه ساخت سد شفارود نیز گفت: ساخت این سد به سالیان گذشته بر می گردد و اکنون این پروژه حدود ۱۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در محل دریاچه سد تعداد زیادی از درختان ارزشمند جنگلی از بین رفته است.

 

بر اساس این گزارش، پیش از این مدیرکل دفتر ارزیابی سازمان حفاظت محیط زیست از مخالفت این سازمان با ساخت سد شفا رود در گیلان به دلیل تخریب بیش از ۱۷۵ هکتار از جنگل های هیرکانی خبر داد و اعلام کرد: سازمان حفاظت محیط زیست گزارش ارزیابی خود را به هیات دولت ارائه کرده است.

مطالب بیشتر؛

  • چاک هیگل ، وزیر دفاع آمریکا از مقام خود استعفا داد. صدای گیلان - خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام امنیتی دولت اوباما نوشت؛ چاک هیگل از مقام وزارت دفاع امریکا استعفا داده است.
  • ۳۱ دهیاری جدید در «لنگرود» تأسیس می‌شود فرماندار لنگرود با بیان اینکه این شهرستان نیازمند افزایش تعداد دهیاری‌های موجود در روستاها بود، افزود؛ راه‌اندازی ۳۱ دهیاری جدید در لنگرود تصویب شد که به زودی این مصوبه اجرایی […]
  • آبرسانی به 62 روستای گیلان از طریق تانکر مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان گفت:به 62 روستا از طریق تانکرهای سیار آبرسانی می شود. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه گیلان،محمدعلی فرّ امینی امروز در جلسه آبفار گيلان با بيان اينكه 340 روستا در این استان با تنش آبی مواجه اند گفت: این روستاها در سطح 16 […]
  • بانوی خیر و کارآفرین گیلانی:جلوگیری از ترک تحصیل ۲۵۰ دانش آموز برقراری ملاقات عمومی با مردم در ساعت ۱۰ الی ۱۲ ظهر هر پنجشنبه در دفتر کار خود واقع در رشت، خیابان سعدی، سر تقاطع معلم یکی از برنامه‌های موثر در جهت بررسی مشکلات زنان بی‌سرپرست و بد سرپرست […]
  • تجمع کارگران فولاد لوشان جمعی از کارگران فولاد لوشان صبح امروز در اعتراض به تعویق حقوق و سایر مطالبات صنفیشان در مقابل ساختمان اداره کار منجیل تجمع کردند.


عناوین ویژه