زمان بارگزاری این صفحه: 8:15 AM UTC

سد شفارود باعث تخریب ۱۷۵هکتار از جنگلهای خزری خواهد شد

سد شفارود – صدای گیلان؛ به گفته انگورج احداث این سد با موازین زیست محیطی منطقه مغایرت دارد و بر اثر آن حیات ۱۷۵ هکتار از جنگل های خزری به مخاطره می افتد.

سد شفارود

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

سازمان جنگل ها بدون ابلاغ زیست محیطی هیچ موافقتی را برای احداث سد شفارود اعلام نمی کند.

معاون امور جنگل سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور اظهار کرد: این سازمان هیچ موافقتی را بدون ابلاغ زیست محیطی سازمان جفاظت محیط زیست برای احداث سد شفارود اعلام نمی کند.

 

بهزاد انگورج در گفت و گو با مرکز اطلاع رسانی پیام طبیعت سازمان جنگل ها گفت: سد شفا رود یکی از پروژه های کلان است که نیاز به ارزیابی زیست محیطی دارد و بدون آن امکان موافقت با ساخت سد وجود ندارد.

 

به گفته انگورج احداث این سد با موازین زیست محیطی منطقه مغایرت دارد و بر اثر آن حیات ۱۷۵ هکتار از جنگل های خزری به مخاطره می افتد.

 

وی تصریح کرد: این سازمان در داخل جنگل قائل به احداث سد نیست و اصولاً رویکرد سازمان جنگل ها با ساخت سد در جنگل سازگاری ندارد.

 

انگورج درباره سابقه ساخت سد شفارود نیز گفت: ساخت این سد به سالیان گذشته بر می گردد و اکنون این پروژه حدود ۱۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در محل دریاچه سد تعداد زیادی از درختان ارزشمند جنگلی از بین رفته است.

 

بر اساس این گزارش، پیش از این مدیرکل دفتر ارزیابی سازمان حفاظت محیط زیست از مخالفت این سازمان با ساخت سد شفا رود در گیلان به دلیل تخریب بیش از ۱۷۵ هکتار از جنگل های هیرکانی خبر داد و اعلام کرد: سازمان حفاظت محیط زیست گزارش ارزیابی خود را به هیات دولت ارائه کرده است.

مطالب بیشتر؛

  • شورای رشت به سوگندی که یاد کرد عمل کند فرماندار رشت با بیان اینکه به حد نصاب نرسیدن اعضای شورای شهر رشت اقدام مثبتی نیست، گفت: اعضای شورای شهر رشت باید به سوگندی که یاد کرده‌اند عمل کنند و فرصت‌ها را از دست ندهند. سید عیسی مهدوی دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به حد نصاب نرسیدن اعضای شورای این شهر در […]
  • پذیرش دانشجو در دانشگاه علم و فرهنگ رشت صدای گیلان؛بر اساس اعلام سازمان سنجش نسبت به پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز غیرانتفاعی ،بر طبق سوابق تحصیلی ،سرپرست دانشگاه و علم فرهنگ شعبه رشت از پذیرش دانشجو در این دانشگاه […]
  • جاذبه های تاریخی گیلان صدای گیلان - جاذبه های تاریخی و گردشگری شهرستانهای گیلان.
  • انتشار کتاب «پیشگیری از آسیب های ورزشی». صدای گیلان - کتاب «پیشگیری از آسیب های ورزشی» با ترجمه دکتر علی اصغر نورسته دانشیار محترم دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه گیلان و همکاران در 464 صفحه از سوی دانشگاه گیلان و انتشارات پایگاه فرهنگ - قلم علم منتشر […]
  • دیدبان بازار و سرمایه/یکشنبه9 شهریور صدای گیلان:نیم نگاهی به اتفاقات بازار و سیاست در حوزه داخلی و خارجی ، می تواند نگرش بهتری در انتخاب ها و تصمیم ها بوجود آورد . بخصوص برای فعالیت حوزه بورس و کالا. جهانی: با مطرح شدن طرح پیوستن اوکراین به پیمان نظامی ناتو، ریس جمهور روسیه این کشور را یکی از قدرت های مهم هسته ای […]


عناوین ویژه