زمان بارگزاری این صفحه: 8:52 AM UTC

سد لاسک ظرف 48 ماه ساخته می شود

مدیر عامل اب منطقه ای گیلان با بیان اینکه سد لاسک ظرف 48 ماه با هزینه ای بالغ بر 500 میلیارد تومان ساخته خواهد شد افزود؛ تجهیز کارگاه این سد در حال انجام است.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان؛ مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان در جلسه شورای اداری امروز شهرستان شفت که با حضور  محمودی فرماندار و جمعی از مدیران ارشد این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان شفت برگزار شد ، ضمن یادآوری راه امام راحل(ره) و شهداء والامقام عنوان نمود توجه به مستعضفان یکی از آرمانهای امام(ره) بود.

سیف اله آقابیگی  ضمن ارائه توضیحاتی در مورد طرح سد مخزنی لاسک شهرستان شفت گفت: با توجه به عنایت خاص ریاست محترم جمهور به موضوع آب امیدوارم با یک اجماع همگانی پروژه سدمخزنی لاسک زودتر از موعد مورد نظر به بهره برداری برسد و با بهرگیری از همه ی پتانسیل ها بتوانیم ظرفیت های بالقوه را تبدیل به بالفعل بکنیم.

وی در ادامه گفت سد لاسک به عنوان 3 طرح اجرایی بخش آب و نیرو می باشد که قرار است برای ساخت این سد از اعتبارات غیردولتی استفاده شود.

شهرستان شفت

آقابیگی در پایان ضمن تشکر از کلیه مسئولان اجرایی این شهرستان برای زودتر به پایان رساندن این پروژه گفت: از مهمترین اهداف احداث سد مخزنی لاسک تأمین آب شرب شهرستان شفت4/5 میلیون مترمکعب درسال، تأمین آب 3160 هکتار از اراضی شبکه فومنات، بهنگامسازی آب 3710 هکتار از اراضی رودخانه امامزاده ابراهیم و تأمین آب زیست محیطی تالاب انزلی 24/34 میلیون مترمکعب در سال.

مدیر عامل اب منطقه ای گیلان با بیان اینکه سد لاسک ظرف 48 ماه با هزینه ای بالغ بر 500 میلیارد تومان ساخته خواهد شد افزود؛ تجهیز کارگاه این سد در حال انجام است.

گفتنی است موقعیت مکانی سد لاسک در فاصله 45 کیلومتری جنوب غربی شهر رشت است که در شهرستان شفت واقع می باشد.

 

 

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه