زمان بارگزاری این صفحه: 10:53 PM UTC

سردار جزنی؛ قرار گاه خاتم رقیب بخش خصوصی نیست

فرمانده قرب کوثر قرارگاه خاتم الانبيا(ص) ضمن بیان اینکه قرارگاه رقیب بخش خصوصی نیست گفت: پروژه هایی که توسط این قرارگاه انجام می شود معمولا خارج از توان فنی و اقتصادی بخش خصوصی است.

به گزارش پایگاه تحلیل خبری صدای گیلان و به نقل از روابط عمومی سپاه قدس گیلان، سید ضیاء الدین حزنی ضمن حضور در مسجد میرمحله ماسال با اشاره به وجود حدود 70 هزار مسجد در سطح کشور گفت: در این بین تنها 13 هزار مسجد فعال هستند و در طول سال برنامه هایی مثل نماز جماعت و پخش اذان دارند و مابقی مساجد تنها در ماه محرم یا رمضان و یا در مجالس ختم بازگشایی می شوند.

وی افزود: 60 درصد مساجد کشور نیز روحانی ندارند و تعداد زیادی نیز در سیستم سرمایش و گرمایش دارای مشکلاتی هستند.

سردار حزنی، استان های تهران، گیلان و مازندران را جز استانهایی دانست که دارای کمبود مسجد در مناطق شهری هستند و افزود: در استان گیلان بسیاری از مساجد روستایی متأسفانه تنها در ماه محرم یا مجالس ترحیم فعال هستند ولی در همین استان در مناطق شهری با مشکل کمبود مسجد مواجه هستیم.

فرمانده قرب کوثر قرارگاه خاتم الانبيا(ص) سپاه با اشاره به فعالیت سازندگی قرارگاه خاتم گفت: همین قرارگاه در طول دوران دفاع مقدس، فرماندهی مهندسی جنگ را بر عهده داشت و بعد از جنگ، جهت حفظ آمادگی نیروها در عرصه های مختلف سازندگی فعالیت کرده است تا در مواقع جنگی بتواند با آمادگی کامل فرماندهی مهندسی را مدیریت کند.

وی ادامه داد: قرارگاه خاتم امروز بزرگترین پروژه های نفت، گاز و پتروشیمی را در سطح کشور انجام می دهد.

فرمانده قرب کوثر قرارگاه خاتم الانبيا(ص) ضمن بیان اینکه قرارگاه رقیب بخش خصوصی نیست گفت: پروژه هایی که توسط این قرارگاه انجام می شود معمولا خارج از توان فنی و اقتصادی بخش خصوصی است و معمولا پروژه هایی توسط این قرارگاه عملیاتی می شود که نیاز به سرمایه بیش از 150 میلیارد تومان باشد و در خارج از کشور نیز پروژه های با نیاز سرمایه ای بیش از 1000 میلیارد تومان را اجرا می کند.

سردار حزنی افزود: تمام سود حاصل از فعالیت های قرارگاه در مناطق مرزی و محروم کشور، جهت امور عام المنفعه و بدون پیگری های مرسوم اداری هزینه می شود.

وی در پایان ضمن اعلام آمادگی برای احداث حوزه علمیه و مسجد در سطح شهر ماسال گفت: برای احداث حوزه علمیه و یا مسجد در سطح شهر ماسال ابتدا باید مجمع خیرین مسجد ساز در ماسال تشکیل شود و در این صورت اعتبار لازم در اختیار مسئولان قرار خواهد گرفت.

فرمانده قرب کوثر قرارگاه خاتم الانبيا(ص)، اولویت ساخت مسجد توسط این قرارگاه را روستاهایی عنوان کرد که فاقد مسجد هستند.

سردار حزنی در پایان از تلاش های سید عیسی صفوی رئیس سابق سازمان بسیج سازندگی گیلان تشکر و قدردانی کرد و برای آقای تجربه کار رئیس جدید این سازمان آرزوی موفقیت نمود.

در این مراسم سید عیسی صفوی رئیس سابق سازمان بسیج سازندگی گیلان گزارشی از فعالیت های این سازمان در سطح استان ارائه داد.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ،


عناوین ویژه