زمان بارگزاری این صفحه: 6:13 PM UTC

سردار سلامی؛ نبرد سپاه با همه سرویس های جاسوسی دنیا است

جانشین فرمانده کل سپاه در همایش سراسری حفاظت سپاه، اقتدار و امنیت ملی گفت؛ نبرد سپاه با همه سرویس های جاسوسی دنیا است و کار پیچیده سپاه حفاظت این است که باید نقطه ها را در برابر فضاها حفاظت کند.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

جانشین فرمانده کل سپاه گفت:نبرد سپاه با همه سرویس های جاسوسی دنیا است و کار پیچیده سپاه حفاظت این است که باید نقطه ها را در برابر فضاها حفاظت کند.

 

همایش سراسری حفاظت سپاه اقتدار و امنیت ملی صبح امروز پنجم دی ماه با هدف تبیین نقش و جایگاه حفاظت سپاه در اقتدار و امنیت ملی، شناخت فرصت‌ها، تهدیدها و نقاط ضعف و قوت در مأموریت‌های حفاظتی و تولید ادبیات نظری و علمی در راستای نظام مند سازی مباحث آموزشی و پژوهشی حفاظت سپاه با حضور جمعی از مقامات، مسئولین و مدیران حفاظت سپاه و نیروهای مسلح در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

 

سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در این همایش با تبریک هفته وحدت و فرارسیدن میلاد پیامبر اعظم (ص) و امام جعفر صادق (ع) از امام خمینی (ره) بعنوان آفرینشگر اقتدار و امنیت جمهوری اسلامی ایران یاد کرد و افزود: امروز نیز رهبر فرزانه انقلاب در عصر پیچیده ترین فتنه‌ها علیه اسلام بیرق هدایت امت اسلامی را با تدبیر و هوشمندی به دوش گرفته‌اند و تکیه‌گاه مستحکم سیاسی و معنوی همه مسلمانان هستند.

 

وی با بیان اینکه در منطق قدرت‌های بزرگ صلح فاقد اصالت است گفت: قدرت‌های بزرگ خواهان جهانی هستند که همگان در آن در ناامنی و ذلت زندگی کنند اما این قدرت‌ها در امنیت و آسایش باشد و برای رسیدن به این آرمان شوم راهبردهای جدی طراحی کرده و به اجرا می رسانند.

 

سردار سلامی با بیان اینکه امریکا محرک و مبدع هفت جنگ بزرگ در منطقه بوده است گفت: قریب چهل سال است که جهان اسلام با نقطه کانونی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هدف راهبردهای جهان استکبار است و امریکا و شرکایش سرزمین‌های اسلامی را در چهار دهه گذشته مورد آماج حملات و توطئه‌های خود قرار داده‌اند.

 

وی با تأکید بر اینکه این جنگها هنوز نیز تداوم دارد گفت: هرج و مرج، بی نظمی، اغتشاش و جنگهای کورکورانه مشخصه اصلی جهانی است که احساس مدنیت می کند دراین جهان عربستان بی هیچ بهانه و استدلالی و تنها براساس احساس قدرت به کشور بی دفاع یمن حمله می کند، ترکیه به خاک عراق تجاوز می کند و امریکا با احساس قدرت خود مردم پاکستان را مورد حمله قرار می دهد.

 

جانشین فرمانده کل سپاه جنایات رژیم صهیونیستی را مصداق بارز این احساس قدرت برشمرد و گفت: هیچ منطقی جز منطق قدرت مبنای عمل صاحبان قدرت نیست و در چنین فضایی برخورداری از امنیت یک نعمت بزرگ است.

 

وی با بیان اینکه دولت‌ها مدل‌های متعددی را برای تأمین امنیت خود بکار می گیرند گفت: تکیه بر قدرت‌های بزرگ تر مدلی است که بسیاری از کشورها از آن استفاده می‌کنند تا در حاشیه امنیت قرار گیرند، غافل از آنکه این مدل دستاویز مطلوبی برای استعمار می‌شود.

 

وی تصریح کرد: دنیای استکبار نمی خواهد نظریه امکان بقای یک دولت مستقل بر پایه اقتدار درون زا در جهان شکل گرفته و تکثیر شود؛ جهانیان می دانند که قطب جدیدی از قدرت برای شکل دهی تمدنی جدید با مفاهیم الهی در حال ظهور است.

 

سردار سلامی با بیان اینکه در طول سالهای پس از انقلاب انواع جنگها، فتنه‌ها و تهدیدات را در مقیاس جهانی درک کرده‌ایم گفت: این تهدیدات ناشی از درک دشمنان است که اگر به مسلمانان اجازه داده شود در دنیای امروز هم همانند دنیای صدر اسلام مرزها درنوردیده و به توسعه گفتمانی خواهند پرداخت.

 

وی با تأکید براینکه ما هیچ راهی جز انتخاب مسیر جهاد به عنوان راه نزول نصرت‌های الهی نداریم گفت: ما در میدان تمرکز و تراکم تهدیدات دشمن بسر می بریم و هفده هزار شهید در عرصه‌ی ترورهایی داده‌ایم که صحنه گردان آنها قدرت‌های بزرگ بوده‌اند.

 

سردار سلامی در ادامه با بیان اینکه ما نیاز داریم که سطح قاعده مساحت امنیت خود را در بیرون و درون مرزها گسترش دهیم اظهار داشت: توطئه‌های تجزیه طلبانه‌ی ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی، مداخله‌های مستقیم و جنگ‌های نیابتی فضای تقابل راهبردی ما با نظام سلطه را در چهار دهه اخیر شکل می‌دهد.

 

سردار سلامی با اشاره به توانایی حضور مسلط ایران در روندهای منطقه‌ای جهان اسلام اظهار داشت: امروز جمهوری اسلامی ایران جبهه‌های متعددی را برعلیه دنیای استکبار گشوده و دیگر دشمنان نمی توانند امداد حرکات استراتژیک خود را بر قلب جهان اسلام متمرکز کنند و این نشان دهنده اقتدار ماست.

 

وی افزود: از سویی دیگردر هر نقطه‌ای که دشمنان راهبردی را عملیاتی می کنند ما با اراده و آشکارا در برابر آنها ایستاده و در میدان عمل گلوگاه‌های حیات آنان را در اختیار گرفته‌ایم.

 

جانشین فرمانده کل سپاه تشکیل داعش و عدم توانایی در مهار آن را ناشی از عجز و ابهام راهبردی نظام سلطه برشمرد و اضافه کرد: عربستان از جنگ با یمن دستاوردی جز از بین رفتن پایه‌های تدریجی مشروعیت و ضررهای کلان اقتصادی را به دست نخواهد آورد.

 

سردار سلامی با تأکید بر اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر منطق وحیانی دستاوردهای زیادی را کسب کرده است گفت: دشمنان ما با فقدان پشتوانه های میدانی به میز مذاکره روی می آورند و ناتوانی و عجز خود را به نمایش می گذارند و تا به امروز هیچگاه ناتوان در عرصه‌ی برون رفت از میدان نبوده‌اند و این واقعیتی است که موجب امنیت ما می شود.

 

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه اقتدار و امنیت به خودی خود ایجاد نمی‌شود، گفت: نبرد سپاه حفاظت با همه سرویس های جاسوسی دنیاست و کار پیچیده سپاه حفاظت هم این است که باید نقطه ها را در برابر فضاها حفاظت کند آن هم در حالیکه دشمن هر روز از ابزارها و برنامه های جدید و مدرن بهره برده و در عرصه ترور صاحب قدرت شده‌اند و در یک مسیر تصاعدی برای برهم زدن امنیت ما گام بر می‌دارند.

 

وی در ادامه اظهار داشت: دشمنان هر روز ابزار و نظریه‌های نوینی را برای توطئه و ترور بدون رعایت هیچ گونه ملاحظه‌ای مورد استفاده قرار می دهند و در این عرصه شما می‌بایست به صورت مداوم تحولات محیطی و تاکتیکی را رصد کرده و راههای نفوذ دشمنان به سد مستحکم دفاعی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران را مسدود کنید.

 

سردار سلامی امنیت را محصول مجاهدت دانست و گفت: اقتدار حاصل جهاد است و از زمانی که با فرمان حضرت امام (ره) سپاه پای در عرصه ایجاد امنیت گذاشت تا به امروز بحمدالله تمامی توطئه‌های دشمنان ناکام مانده است.

 

جانشین فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه اندیشه مبتکرانه هیچگاه شکست نمی خورد گفت: تلاشگران عرصه امنیت با تلفیقی از ایمان، اراده، اندیشه و ابتکار راههای نفوذ دشمن را سد می کنند.

/منبع؛ سپاه نیوز

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه