زمان بارگزاری این صفحه: 6:15 AM UTC

سرقت از خانه‌های ویلایی رشت با خودروهای مدل‌بالا

دزد تهرانی و همدستانش با خودروهای مدل بالا راهی استان گیلان می‌شدند تا دست به سرقت‌های میلیونی از خانه‌های ویلایی بزنند.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

 

دزد تهرانی و همدستانش با خودروهای مدل بالا راهی استان گیلان می‌شدند تا دست به سرقت‌های میلیونی از خانه‌های ویلایی بزنند.

 

به گزارش صدای گیلان به نقل از همشهری آنلاین، متهمان از اواخر سال گذشته و همزمان با دستبرد به چند خانه‌ ویلایی در شهر رشت و دیگر شهرها تحت تعقیب پلیس قرار گرفتند.

 

بررسی‌های تخصصی نشان می‌داد که تمامی سرقت‌ها از سوی یک باند کاملا حرفه‌ای صورت گرفته است و اعضای این باند با اطمینان از نبود صاحبخانه، شبانه وارد خانه‌ شده و تمامی اموال کم‌حجم اما باارزش را دزدیده‌اند.

 

درحالی‌که جست‌وجو برای یافتن ردی از متهمان ادامه داشت، کارآگاهان متوجه شدند که دزدان در بعضی سرقت‌ها سرنخ‌هایی از خود به‌جا گذاشته‌اند. با تجزیه و تحلیل این سرنخ‌ها ردپای یک سارق حرفه‌ای اهل شهرستان رباط کریم در استان تهران به‌دست آمد و دستور بازداشت او صادر شد.

 

سرهنگ مهرداد مهرگان، جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان این خبر گفت: مخفیگاه متهم که جوانی ۲۷ساله است، محاصره شد و مأموران او را پس از دستگیری به اداره آگاهی گیلان منتقل کردند. این مرد در تحقیقات پلیسی به سرقت از ۲۸خانه اعتراف کرد و مدعی شد که هر بار با گروهی ۴ یا ۵ نفره از همدستانش با استفاده از خودروهای مدل بالا راهی استان گیلان می‌شدند و درحالی‌که وانمود می‌کردند مسافرند، خانه‌های اعیانی را شناسایی کرده و دست به سرقت از آنجا می‌زدند.

 

وی ادامه داد: اعضای این باند سرقت‌هایشان را با تخریب در خانه‌ها انجام می‌دادند که بعد از دستگیری سردسته باند، جست‌وجو برای به دام انداختن همدستان او نیز ادامه دارد.

 

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه