زمان بارگزاری این صفحه: 8:43 PM UTC

سرنوشت مه‌ آفرید در انتظار بابک زنجانی؟

یکی از اتهامات بابک زنجانی، اخلال در نظام اقتصادی است؛ اتهامی که اگر در حد افساد فی‌الارض باشد می‌تواند بابک زنجانی را به سرنوشت مه آفرید دچار کند اما وکیل زنجانی می‌گوید: باید دید این اخلال به قصد ضربه زدن به نظام بوده یا خیر؟.

بابک زنجانی

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

رسول کوهپایه‌زاده اصفهانی با اشاره به ارسال پرونده موکلش به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب، گفت: در عین حال که پرونده به دادگاه رفته، دادستانی تهران نیز مشغول ارزیابی اموال موکل است تا قسمتی از اموال موجود را به شرکت نفت به عنوان طلبکار وی مسترد کند و حقوق بیت المال از این حیث استیفا شود.

 

وی در پاسخ به این سئوال که ارزیابی اموال در چه مرحله‌ای قرار داد؟ گفت: قرار بر این شده که اموال را هیئت کارشناسی بررسی کند و هر آنچه نظر هیئت کارشناسی باشد انجام می‌شود. اعضای هیات شامل یک نفر منتخب موکل، یک نفر منتخب وزارت نفت و یک نفر نیز منتخب دادستانی تهران است که اموال را ارزیابی می‌کنند و این اموال به عنوان بخشی از طلب شرکت نفت منتقل می‌شود. قسمتی از ارزیابی‌ها تمام شده و قسمتی نیز در حال رسیدگی مجدد است.

 

کوهپایه‌زاده اصفهانی درباره اتهامات موکلش نیز گفت: هنوز کیفرخواست را مطلعه نکردم اما مهم‌ترین عنوان اتهامی، اخلال در نظام اقتصادی کشور است.

 

وی در پاسخ به این سئوال که آیا امکان دارد سرنوشتی همچون سرنوشت مه‌آفرید امیر خسروی متهم اصلی پرونده فساد کلان بانکی در انتظار بابک زنجانی باشد یا خیر افزود: باید دید اخلال در نظام اقتصادی به قصد ضربه زدن به نظام بوده یا خیر که تشخیص این مسئله با دادگاه است اما یقینا این قصد وجود نداشته است.

 

وکیل بابک زنجانی در پاسخ به این سئوال که آیا وکلای دیگری نیز در این پرونده حضور دارند یا خیر؟ اضافه کرد: فعلا من اعلام وکالت کردم اما ممکن است به صلاح‌دید موکل وکلای دیگری نیز اعلام حضور کنند زیرا پرونده کیفری است و موکل می تواند سه وکیل را معرفی کند. از مرحله دادسرا در این پرونده اعلام وکالت کردم./منبع: تسنیم

مطالب بیشتر؛

  • بازار داعش برای فروش زنان و دختران ایزدی عراق - وزارت حقوق بشر عراق از دایر شدن بازار فروش زنان و دختران ايزدي در شهر فلوجه در استان الانبار اين كشور خبر داد.
  • گیلان و ایران در چنین روزی امروز چهارشنبه بیست و چهارم دی 1393 هجری خورشیدی،34 سال پیش در چنین روزی، امام خمینی در اجرای اصل 142 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، صورت و مشخصات دارایی های خود را برای دیوانعالی کشور ارسال […]
  • دمای هوای گیلان از سه شنبه کاهش می یابد هواشناسی - صدای گیلان؛ اداره کل هواشناسی گیلان برای فردا سه شنبه و روز چهارشنبه در استان کاهش نسبی دما پیش بینی کرده است.
  • «جاذبه‌های گردشگری گلستان» صدای گیلان - استان گلستان با توجه به وجود آثار طبیعی فراوان و همچنین پیشینه تاریخی غنی از مراکز گردگشری فراوانی برخوردار است که همه ساله میزبان مسافران و گردشگران داخلی و خارجی […]
  • حراست حق دخالت در امور شخصی دانشجویان را ندارد رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه تنگ نظران مخالف توسعه تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد، سربازان گمنام آمریکا هستند گفت: مخالفت با توسعه تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد باعث خروج دانشجویان از کشور و تقویت دانشگاه‌های درجه دو و سه کشورهای منطقه […]


عناوین ویژه