زمان بارگزاری این صفحه: 7:40 PM UTC

سرویس رایگان ایاب و ذهاب برای دانش آموزان استثنایی مناطق محروم

توجه ویژه ای به دانش آموزان استثنایی در دولت یازدهم شده است.

دانش آموزان استثنایی

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت : در دولت تدبیر و امید به حوزه آموزش و پرورش استثنایی و دانش آموزان آن، توجه ویژه ای شده است.

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گیلان، مجید قدمی در همایش تجلیل از فرهنگیان آموزش و پرورش استثنایی گیلان در مجتمع فرهنگیان دهکده ساحلی انزلی ، تخصیص اعتبار تامین کلیه هزینه های درمانی ، دارویی ، جراحی و خدمات توانبخشی را اقدام بسیار مهم دولت و مجلس برای کمک به دانش آموزان استثنایی عنوان کرد .

 

وی افزود : همچنین سرویس ایاب و ذهاب برای دانش آموزان استثنایی مناطق محروم رایگان خواهد بود و در مناطق شهری، حدود ۸۰ درصد هزینه توسط دولت پرداخت خواهد شد.

 

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان این که آموزش و پرورش به معنای حیات بخشی و انسان سازی است، متذکر شد: معلمی برای دانش آموزان با نیازهای ویژه، به غیر از عشق و ایثار، علم و اطلاعات به روز می خواهد.

 

وی با اشاره به تاثیر اولیاء در ارتباط با دانش Hموزان استثنایی خاطرنشان کرد: معلمان مدارس استثنایی باید بر روان شناسی اولیاء نیز مسلط باشند.

 

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی تاکید کرد : باید در کنار والدین بچه های استثنایی برای پذیرش شرایط فرزندشان قرار بگیریم و آنها را در فضای منطقی قرار دهیم که بدانند معلولیت فرزندانشان آخر دنیا نیست .

 

قدمی با تاکید بر لزوم به روز بودن معلم افزود: در متغیرهای موثر بر آموزش دانش آموزان، باید جایگاه اولیاء را بدانیم .

 

وی دانش علمی ، کار پژوهشی، به روز بودن و پشتکار را از ویژگی های لازم برای یک معلم استثنایی نمونه خواند و متذکر شد: باید مطالعه مستمر و به روز داشته باشیم و در زمینه مشکلاتی مانند اوتیسم، کار بیشتری انجام دهیم .

 

وی افزود: استفاده از تبلت برای دانش آموزان کم بینا جایگزین کتاب ها ی با حروف درشت در نظر گرفته شده که آنان می توانند با توجه به قدرت بینایی خود، از آن بهره ببرند و این امر موجب شود که محتوای غیر درسی را نیز مطالعه کنند.

 

قدمی افزود: کتاب های خاصی برای افراد کم توان ذهنی که توسط خود سازمان تالیف و برای نابینایان در نظر گرفته شده ، تا شهریورماه امسال به آنان ارائه می شود.

 

وی تصریح کرد: برنامه های مختلف ورزشی طی تابستان به صورت کشوری انجام می شود که با هماهنگی کمیته پارا المپیک ، بهترین ها انتخاب و به میادین داخلی و خارجی اعزام می شوند.

 

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با اعلام اینکه ۷۲ هزار دانش آموز استثنایی در مدارس خاص حضور داشته و حدود ۴۹ هزار نفر در سیستم آموزشی فراگیر قرار دارند، عنوان کرد: یک هزار و ۵۰۸ مدرسه استثنایی در هفت گروه ، دانش آموزان با معلولیت های مختلف را تحت پوشش دارند که بیشتر آنان را دانش آموزان کم توان تشکیل می دهند.

سی و یکمین یادواره بزرگداشت مقام معلم و همایش تجلیل از فرهنگیان آموزش و پرورش استثنایی گیلان روز شنبه در مجتمع فرهنگیان دهکده ساحلی انزلی برگزار شد.

 

بیش از دو هزار و ۲۰۰ دانش آموز در ۴۹ واحد آموزشی استثنایی استان گیلان مشغول به تحصیل هستند.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه