زمان بارگزاری این صفحه: 2:26 AM UTC

سرویس رایگان ایاب و ذهاب برای دانش آموزان استثنایی مناطق محروم

توجه ویژه ای به دانش آموزان استثنایی در دولت یازدهم شده است.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت : در دولت تدبیر و امید به حوزه آموزش و پرورش استثنایی و دانش آموزان آن، توجه ویژه ای شده است.

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گیلان، مجید قدمی در همایش تجلیل از فرهنگیان آموزش و پرورش استثنایی گیلان در مجتمع فرهنگیان دهکده ساحلی انزلی ، تخصیص اعتبار تامین کلیه هزینه های درمانی ، دارویی ، جراحی و خدمات توانبخشی را اقدام بسیار مهم دولت و مجلس برای کمک به دانش آموزان استثنایی عنوان کرد .

 

وی افزود : همچنین سرویس ایاب و ذهاب برای دانش آموزان استثنایی مناطق محروم رایگان خواهد بود و در مناطق شهری، حدود ۸۰ درصد هزینه توسط دولت پرداخت خواهد شد.

 

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان این که آموزش و پرورش به معنای حیات بخشی و انسان سازی است، متذکر شد: معلمی برای دانش آموزان با نیازهای ویژه، به غیر از عشق و ایثار، علم و اطلاعات به روز می خواهد.

 

وی با اشاره به تاثیر اولیاء در ارتباط با دانش Hموزان استثنایی خاطرنشان کرد: معلمان مدارس استثنایی باید بر روان شناسی اولیاء نیز مسلط باشند.

 

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی تاکید کرد : باید در کنار والدین بچه های استثنایی برای پذیرش شرایط فرزندشان قرار بگیریم و آنها را در فضای منطقی قرار دهیم که بدانند معلولیت فرزندانشان آخر دنیا نیست .

 

قدمی با تاکید بر لزوم به روز بودن معلم افزود: در متغیرهای موثر بر آموزش دانش آموزان، باید جایگاه اولیاء را بدانیم .

 

وی دانش علمی ، کار پژوهشی، به روز بودن و پشتکار را از ویژگی های لازم برای یک معلم استثنایی نمونه خواند و متذکر شد: باید مطالعه مستمر و به روز داشته باشیم و در زمینه مشکلاتی مانند اوتیسم، کار بیشتری انجام دهیم .

 

وی افزود: استفاده از تبلت برای دانش آموزان کم بینا جایگزین کتاب ها ی با حروف درشت در نظر گرفته شده که آنان می توانند با توجه به قدرت بینایی خود، از آن بهره ببرند و این امر موجب شود که محتوای غیر درسی را نیز مطالعه کنند.

 

قدمی افزود: کتاب های خاصی برای افراد کم توان ذهنی که توسط خود سازمان تالیف و برای نابینایان در نظر گرفته شده ، تا شهریورماه امسال به آنان ارائه می شود.

 

وی تصریح کرد: برنامه های مختلف ورزشی طی تابستان به صورت کشوری انجام می شود که با هماهنگی کمیته پارا المپیک ، بهترین ها انتخاب و به میادین داخلی و خارجی اعزام می شوند.

 

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با اعلام اینکه ۷۲ هزار دانش آموز استثنایی در مدارس خاص حضور داشته و حدود ۴۹ هزار نفر در سیستم آموزشی فراگیر قرار دارند، عنوان کرد: یک هزار و ۵۰۸ مدرسه استثنایی در هفت گروه ، دانش آموزان با معلولیت های مختلف را تحت پوشش دارند که بیشتر آنان را دانش آموزان کم توان تشکیل می دهند.

سی و یکمین یادواره بزرگداشت مقام معلم و همایش تجلیل از فرهنگیان آموزش و پرورش استثنایی گیلان روز شنبه در مجتمع فرهنگیان دهکده ساحلی انزلی برگزار شد.

 

بیش از دو هزار و ۲۰۰ دانش آموز در ۴۹ واحد آموزشی استثنایی استان گیلان مشغول به تحصیل هستند.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه