زمان بارگزاری این صفحه: 1:46 AM UTC

سر بریدن و شکنجه شروط فارغ التحصیلی داعشی های جدید/ تصاویر

بخش دیگری از دوره آموزشی داعش شامل سر بریدن و شکنجه است و افراد تحت آموزش بدون ارتکاب این جنایات نمی‌توانند دوره آموزشی را به پایان ببرند.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

گروه تروریستی داعش از فارغ التحصیلی گروه جدیدی از اعضایش در کرکوک عراق خبر داد.

 

این گروه تروریستی با انتشار تصاویری اعلام کرد: دوره پنجم آموزش گروهی از اعضایش در اردوگاه ابومصعب زرقاوی به پایان رسیده و آنان برای جنگیدن فارغ التحصیل شده‌اند.

 

تروریست‌های فارغ التحصیل را که اتباع خارجی تشکیل می‌دهند پس از پیوستن داعش طی مدت تعیین شده فنون جنگی و تمرین‌های نظامی و آموزش‌هایی از قبیل ترور، قتل و انفجار را فرا گرفته‌اند.

 

بخش دیگری از دوره آموزشی داعش شامل سر بریدن و شکنجه است و افراد تحت آموزش بدون ارتکاب این جنایات نمی‌توانند دوره آموزشی را به پایان ببرند.

 

فارغ التحصیلان داعش علاوه بر آموزش نظامی، آموزش اصول عقیدتی و تکفیری را نیز گذرانده‌اند و اکنون آماده‌اند تا با اقدامات تروریستی و انتحاری زنان و مردان عراقی را به خاک و خون بکشند.

 

طی ماه‌های اخیر نیروهای ارتش و مردمی عراق مناطق زیادی از خاک عراق را که در تصرف تکفیری‌های داعش است پس گرفته‌اند و در سوریه نیز نیروهای ارتش و مقاومت ضربات مهلکی بر آنان وارد کرده‌اند.

 

گروه تروریستی داعش برای عادی جلوه دادن اوضاع و قدرت‌نمایی هر از چندگاهی از فارغ التحصیلی نیروهایش از آموزش نظامی خبر می‌دهد تا سرپوشی بر روی ضعف‌ها و شکست‌های میدانی گذاشته و روحیه نیروهای خود را بالا ببرد.

 

ابومصعب زرقاوی که بود؟

«احمد فاضل نزال الخلایله» یا «ابومصعب زرقاوی» تروریست اردنی الاصل بود که در افغانستان اردویی برای تعلیم شبه‌نظامیان راه انداخت. او پس از رفتن به عراق و به مسئولیت گرفتن تعدادی از حملات تروریستی در این کشور در زمان حضور نیروهای آمریکایی در عراق به شهرت رسید.

 

در اواخر سال ۲۰۰۴ او به «اسامه بن لادن» و القاعده پیوست و از سوی این شبکه تروریستی به «امیر القاعده در کشور بین‌النهرین» ملقب شد. در سپتامبر ۲۰۰۵ و پس از سرکوب شبه‌نظامیان سنی در تلعفر توسط دولت عراق، زرقاوی به شیعیان در عراق اعلان جهاد می‌کند. در این زمان او تعداد زیادی بمب‌گذاری انتحاری در مناطق شیعه‌نشین و همچنین علیه نیروهای آمریکایی انجام می‌دهد.

 

اسلوب و شیوه الزرقاوی بر مبنای «حاکمیت و تکفیر جوامع» استوار بود. وی جامعه را به دو دسته، «جوامع کفر و جوامع اسلامی» و دشمنان خود را نیز به دو دسته «دشمن دور و نزدیک» تقسیم کرده بود.

 

الزرقاوی فاقد طرح حکومت به معنی واقعی کلمه بود و برنامه‌اش تنها بر پایه «شمشیر و کشتن» استوار بود. مقصود وی از کفار همه کسانی است که مخالف نظر او هستند و فرقی نمی‌کند به چه جریان و گرایشی تعلق داشته باشند.

 

ابومصعب الزرقاوی در ۷ ژوئن سال ۲۰۰۶ در هشت کیلومتری شمال شهر بعقوبه در شمال بغداد پایتخت عراق به دست نیروهای آمریکایی کشته شد اما لبه تیز شمشیری که وی از آن سخن می‌گفت با تشکیل گروه داعش که اکنون رهبری آن را «ابوبکر البغداد» بر عهده دارد بیش از هر چیز دیگر گلوی هزاران نفر از زنان و مردان مسلمان در عراق و سوریه را بریده است.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه