زمان بارگزاری این صفحه: 6:59 PM UTC

سفر معاون اول به گیلان نه تنها فایده‌ای نداشت بلکه برای ما خسارت داشت/ استاندار؛ نتایج خوبی حاصل شد

تامینی از رییس‌جمهور با اظهار اینکه سفر معاون اول دولت به گیلان بی‌حاصل بوده افزود: موجی از نارضایتی در گیلان به وجود آمده است و سفر ایشان نه تنها فایده‌ای نداشت بلکه برای ما خسارت داشت.

به گزارش صدای گیلان ، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر بهداشت و درمان خواستار پرداخت مطالبات پرسنلی و رفع مشکلات سازمان انتقال خون و بیماران شهرستان شد.

حسن تامینی نماینده مردم رشت در تذکری شفاهی گفت: همه ما عاشق خاتم پیامبران هستیم و جان‌مان فدای ایشان.

تامینی از رییس‌جمهور با اظهار اینکه سفر معاون اول دولت به گیلان بی‌حاصل بوده افزود: موجی از نارضایتی در گیلان به وجود آمده است و سفر ایشان نه تنها فایده‌ای نداشت بلکه برای ما خسارت داشت.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خطاب به وزیر کشور متذکر شد: مشکلات شهرداری‌، سیل و آب‌گرفتگی معابر را در رشت داریم اما متاسفانه تا این لحظه هیچ توجهی به این مساله نکرده‌اید.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسکن مهر شهرستان رشت به وزیر راه و شهرسازی تذکر داد و گفت: مسکن مهر رشت بزرگ‌ترین مسکن مهر کشور است، مردم در این مسکن که بالغ بر دو سه هزار خانوار می‌شوند سکونت دارند اما متاسفانه از حداقل امکانات بی‌بهره‌اند.

وی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی متذکر شد: برنج و برنج‌کاران ما نابود شده‌اند. خواهشم این است که به این مساله توجه جدی داشته باشید. هیچ چاره‌ای برایمان باقی نمانده و ما شرمنده برنج‌کارانمان هستیم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در تذکری به رییس سازمان حفاظت محیط زیست، گفت: به مسائل زیست محیطی استان گیلان توجه ویژه داشته باشید. سفرهای شما به استان تا الان هیچ فایده‌ای برای ما نداشته است./ایسنا

******************

به گزارش صدای گیلان در حالی صحبت های تامینی نماینده مردم رشت از بی فایده بودن و حتی خسارت به همراه داشتن سفر معاون اول رییس جمهور به گیلان مطرح می شود که معمولا سفرهای این چنینی که به همراه دو وزیر ، رییس سازمان محیط زیست و… صورت گرفته بود ، می بایست کارگشا بوده و به طبع مردم منتظر نتایج چنین سفرهایی نیز هستنند.

البته چند روز پیش خود استاندار گیلان هم اعلام کرد که برای پیگیری مصوبات سفر معاون اول رئیس جمهوری با رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری در تهران دیدار کرده و در مورد بررسی راهکارهای حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی بویژه مصوبه نشست روز سه شنبه شورای اداری گیلان به ریاست دکتر جهانگیری مبنی بر استفاده از طرح‌های گردشگری مورد تأیید سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از منابع صندوق توسعه ملی مذاکره داشته است.

دکتر نجفی همچنین گفته بود؛ در این نشست  در زمینه راهکارهای دعوت از سرمایه گذاران برای حضور دربخش گردشگری دریایی وسلامت نیز بحث وتبادل نظر شده است .

حال، هرچند سفر جهانگیری به گیلان که با افتتاح چند پروژه ملی و استانی و برخی مصوبات همراه بود و کلا قریب به یک هفته از ان می گذرد و در این مدت کوتاه انتظار زیادی برای به ثمر نشستن  این مصوبات و نتایج این سفر  وجود ندارد ، ولی  بدنبال سخنان نماینده رشت به نظر می رسد؛ هم باید تامینی توضیحات بیشتری نسبت به دلایل خود جهت خسارت بار بودن سفر معاون اول به استان ارایه دهد و هم استاندار و  مسئولین مربوطه پاسخ و توضیحات روشنی برای مردم در این راستا داشته باشند.

**********

استاندار؛ نتایج خوبی از سفر معاون اول به گیلان حاصل شد

به گزارش رابط عمومی استانداری گیلان ،دکتر نجفی در بخشی از سخنان خود در جلسه نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با اشاره به دستاورد سفر معاون اول رئیس جمهور به استان اظهار داشت : حضور دکتر جهانگیری به بهانه افتتاح پروزه ها انجام شد و ما سعی کردیم مسائل استان را در طول سفر کوتاه ایشان مطرح کنیم.

وی با بیان اینکه در سفر دکتر جهانگیری به گیلان سعی کردیم که از فرصت حضور ایشان حداکثر بهره را در جهت حل مشکلات استان ببریم اظهار داشت : الحمد ا… بر طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تمامی برنامه‌های سفر به خوبي و بدون کمترین حاشیه و مشکلی انجام شد.

نماينده عالي دولت در گيلان با بیان اینکه تمامی سعی ما در این سفر بر این بود تا از فرصت حضور معاون اول رئیس جمهور در جهت حل مشکلات و مسائل کلان بهره گیریم اظهار داشت : مباحث مربوط به ساماندهی آب کشاورزی و شرب استان ، بیان نمای کلی از وضعیت صنعت استان،مباحث مربوط به انرژی و توزیع برق وهمچنين بهره گيري از ظرفيتهاي منطقه آزاد ،مسائل مربوط به گردشگری و ایجاد هتل 5 ستاره از جمله مواردي بود که در سفر معاون اول رئیس جمهور بیان گردید.

وی با بیان اینکه مهمترین مشکلی که رسیدگی و حل آن برای ما در استان بسیار مهم بود و می خواستیم مسئولین کشوری را هم نسبت به آن حساس کنیم وضیعت تالاب انزلی بود که کاهش عمق چشمگیر این تالاب بین المللی از نگرانی های اصلی ما است و خوشبخانه دستاوردهای خوبی هم در این زمینه کسب کردیم.

jpg3091
وی تأمین آب 23 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان، مباحث مربوط به اعتبارات سیستم بانکی ، ساماندهی وضعیت تالاب ، اجرای راه آهن و راههای استان را از جمله پروژه های مهم استان دانست.

دكتر نجفي افزود :در مجموع همدلی مسئولین استان موجب شد که نتایج خوبی برای گیلان از سفر معاون اول رییس جمهور و سایر هیئت همراه به گیلان به دست آید.
استاندار گیلان ادامه داد : باید با بهره‌گیری از توانمندی های استان و با تلاش و کوشش استان گیلان را به جایگاه واقعی خود که زیبنده آن است برسانیم.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه