زمان بارگزاری این صفحه: 6:46 PM UTC

سقوط شئ نورانی در دریای خزر، خارج از مرزهای ایران بود/ لحظه‌به‌لحظه شئ ‌رصد می‌شد/ نفس دشمنان را بیرون از مرز‌های می‌شنویم‌

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الأنبیاء (ص) درباره سقوط شئ مشکوک در دریای مازندران گفت؛ لحظه به لحظه شئ را رصد کردیم و سقوطش خارج از مرزهای ایران بود.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الأنبیاء (ص) درباره سقوط شئ مشکوک در دریای مازندران گفت؛ لحظه به لحظه شئ را رصد کردیم و سقوطش خارج از مرزهای ایران بود.

امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی ‌در گفت‌وگو با فارس در خمام درباره سقوط شئ مشکوک در دریای مازندران اظهار کرد: لحظه به لحظه شئ را رصد کردیم.

وی با بیان اینکه این شئ خارج از مرزهای ایران بود، افزود: تا آخرین لحظه سقوط شئ آن را رصد کردیم و سقوطش در خارج از مرزهای ایران بود.

گفتنی است؛ اخیراً شیئی بنا بر گزارش‌های مردمی در رودسر، تنکابن، محمودآباد، بابلسر و امیرآباد و نواحی ساحلی و دریا، امیر کلایه و بابل نیز رویت شده بود که مشکوک بود.

 

*نفس دشمنان را بیرون از مرز‌های می‌شنویم‌

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) با بیان اینکه نفس دشمنان را در بیرون از مرز‌های ایران می‌شنویم، گفت: فضای ایران به اعتراف سازمان بین‌المللی ایکائو امن‌ترین فضا در خاورمیانه است.

به گزارش تسنیم از خمام، امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی دقایقی پیش در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه نفس دشمن را در سرتاسر بیرون از مرزهای کشور می‌شنویم و حس می‌کنیم، اظهار داشت: قرارگاه پدافند هوایی در 3 هزار و 600 نقطه به صورت شبانه‌روزی آسمان کشور را رصد می‌کند.

وی با بیان اینکه پدافند هوایی به صورت شبانه‌روزی در آماده‌باش کامل است، افزود: سازمان بین‌المللی ایکائو در شهریور ماه امسال آسمان ایران را به عنوان «امن‌ترین» فضا در خاورمیانه معرفی کرد.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) با بیان اینکه از سال 87 قرارگاه تاکتیکی خاتم‌الانبیاء(ص) تشکیل شد، تصریح کرد: سپاه، ناجا، بسیج، ارتش، پدافند هوایی، سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه‌ها نقش فعالی در این قرارگاه دارند.

وی با تأکید بر اینکه در قرارگاه با نیروهای جوان پا به عرصه‌های بزرگی گذاشتیم، خاطرنشان کرد: لحظه‌ای به خودمان اجازه ندادیم که استراحت کنیم و همیشه به دنبال تهدیدهای احتمالی بوده و در همه حال آماده‌ هستیم.

امیر اسماعیلی با تصریح بر اینکه پدافند هوایی به تاکتیک و جوانانش می‌نازد، تاکید کرد: درحال حاضر به دو نیاز بومی، آموزش بومی و سیستم بومی در این قرارگاه دست پیدا کرده‌ایم.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه