زمان بارگزاری این صفحه: 12:28 AM UTC

سهل‌انگاری مال‌باختگان، عامل بیش از ۶۰ درصد سرقت‌ها در رشت است

معاون اجتماعی پلیس گیلان، بیش از ۶۰ درصد سرقت‌های واقع شده در شهر رشت را ناشی از قصور و سهل انگاری مالباختگان در نگهداری از اموالشان دانست.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

سرهنگ محمدرضا جعفری خیر خواه، ظهر امروز (روز گذشته) در همایش ارتقای سطح آگاهی‌های دانشجویان در برخورد با ناهنجاری‌ها در دانشگاه علمی کاربردی این  شهرستان، با بیان اینکه تا چند دهه قبل نگاه بر این بود که پلیس تنها با اسلحه و زور می‌تواند ایجاد امنیت کند گفت: اما با افزایش ناهنجاری‌ها و معضلات اجتماعی همگان به این نتیجه رسیدند که امنیت فقط کار پلیس نیست و بخش اعظم آن توسط مردم تامین می‌شود.

 

وی با بیان اینکه پلیس امروز، پلیس دانش بنیان و جامعه محور است، افزود: پلیس با تفکر جامعه محوری درصدد است با استفاده ظرفیت‌های مردمی، امنیتی قابل قبول را برای شهروندان فراهم نماید.

 

جعفری خیر خواه با تاکید بر اینکه امنیت با همکاری دوسویه پلیس و شهروندان محقق می‌شود ادامه داد: بسیاری از جرایمی که در جامعه رخ می‌دهد به سبب عدم آگاهی و شناخت مردم است به گونه‌ای که در صورت آموزش و توجه به هشدارهای پلیس توسط شهروندان بسیاری از آن‌ها رخ نخواهد داد.

 

معاون اجتماعی پلیس گیلان با اذعان به وجود برخی ضعف‌ها در راستای آگاهی بخشی به مردم گفت: کمبود امکانات و عدم کارکرد صحیح برخی سازمان‌ها و ارگان‌ها نیز در این امر تاثیر داشته است.

 

وی با بیان اینکه پلیس با ارائه آموزش‌های همگانی به سمت کارهای مشارکتی و به کارگیری ظرفیت‌های مردم رفته است بیان داشت: تولیدات سمعی و بصری از جمله کارهایی است که پلیس در حال انجام آن است تا با آموزش مردم، زمینه و فرصت جرم را از مجرمان سلب کند.

 

این مقام انتظامی تصریح کرد: ارتقای سطح آگاهی‌های جامعه، مشارکت عمومی و آموزش همگانی سرلوحه کار پلیس است.

 

معاون اجتماعی پلیس گیلان در پایان بیش از ۶۰ درصد سرقت‌های واقع شده در شهر رشت را ناشی از قصور و سهل انگاری مالباختگان در نگهداری اموال و عدم نصب تجهیزات ایمنی و تاخیری سرقت منازل اعلام نمود و از دانشجویان خواست مهارت نه گفتن را یاد گرفته و در انتخاب دوستان خود از راهنمایی و نصحیت‌های خانواده و افراد مورد اعتماد بهره ببرند./منبع؛ ایلنا

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ،


عناوین ویژه