زمان بارگزاری این صفحه: 5:35 PM UTC

سوت قطار گیلان سال ۹۵ شنیده می‌شود

استاندار گیلان امروز در بازدید از راه آهن رشت-قزوین گفت: این راه آهن ۱۶۴کیلومتر است که ۱۲۰کیلومتر آن آماده ریل گذاری است.وی افزود؛ سوت قطار سال ۹۵ در گیلان شنیده می‌شود.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

محمدعلی نجفی امروز در بازدید از راه آهن رشت-قزوین گفت: این راه آهن ۱۶۴کیلومتر است که ۱۲۰کیلومتر آن آماده ریل گذاری است.

 

وی با اشاره به ریل‌هایی که از دیگر کشورها از جمله کشور روسیه خریداری شده است، افزود: ساختمان ایستگاه راه‌آهن رشت نیز از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار است و پیش‌بینی می‌شود تا سال آینده تکمیل شود.

 

نجفی با بیان این‌که پس از سفر ریاست جمهوری به گیلان با توجه به اهمیت این پروژه تاکید شده‌ است تا همت‌ها مضاعف شود تا پایان سال ۹۵راه آهن رشت- قزوین بهره‌برداری برسد، ادامه داد: تسریع در به بهره‌برداری رسیدن این راه آهن از درخواست‌های مهم مردم و وزارت راه و شهرسازی است و همه تلاش ما نیز این است تا این هدف مهم تحقق یابد.

 

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: از ۱۶۴ کیلومتر این راه آهن ۹۰ درصد زیرساخت‌های لازم انجام شده و ۲۷ درصد نیز ریل گذاری شده است.

 

وی گفت: البته بخش اعظم ریل‌گذاری راه آهن قزوین انجام شده است و امسال سرعت ریل‌گذاری و میزان پیشرفت فیزیکی راه آهن در بخش ریل گذاری روند مطلوب‌تری به خود خواهد گرفت.

 

وی با اشاره به وجود ۵ ایستگاه اصلی و ۳ ایستگاه فرعی در راه آهن رشت-قزوین تصریح کرد: برخی از این ایستگاهها بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، البته راه آهن رشت جزء ایستگاه‌هایی نیست که پیشرفت فیزیکی بالایی داشته باشد.

 

وی گفت: هدف امروز ما از بازدید راه‌آهن رشت این است که مشکلات را تا حدامکان حل کنیم و خرید ریل‌ها را نیز سرعت ببخشیم.

 

نجفی با اشاره به این‌که بیش از ۱۱۰۰ میلیارد تومان برای راه آهن رشت – قزوین هزینه شده است، ادامه داد: ۶۵۰ میلیارد تومان از این اعتبار در دولت تدبیر و امید اختصاص یافته است.

 

وی با اشاره به این‌که ۷۰۰ میلیارد تومان دیگر به اعتبار نیاز داریم تا راه آهن رشت-قزوین به اتمام برسد، گفت: امسال برای ادامه ساخت این راه آهن ۲۸۰میلیارد تومان اختصاص یافته بود که تاکنون ۱۸۰میلیارد تومان آن اختصاص یافته است و امید می‌رود تا قبل از به پایان رسیدن سال‌جاری مابقی اعتبار اختصاص یافته پرداخت شود.

 

استاندار گیلان به صورت مرتب جلساتی برای تسریع در ساخت و راه آهن در تهران و گیلان برگزار می‌شود و تلاش داریم تا مشکل خاصی برای پروژه پیش نیاید.

 

استاندار گیلان با اشاره به این‌که پیش‌بینی می‌شود سوت قطار تا پایان سال ۹۵ در گیلان شنیده شود، در ادامه به مشکلات اقتصادی امروز کشور اشاره کرد و گفت: اگرچه مشکلات اعتباری وجود دارد اما انگیزه‌ها برای به بهره‌برداری رسیدن راه آهن – رشت – قزوین بالاست و با توجه به برنامه زمان‌بندی خوبی که شرکت پیمانکار دارد به نظر می‌رسد به موقع هدف مورد نظرمان محقق شود و با اتمام ساخت این راه آهن مسیر راه قزوین -رشت یک ساعته طی خواهد شد.

/ایسنا

 

 

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه