زمان بارگزاری این صفحه: 10:56 AM UTC

سیروس صداقت‌کیش، سرپرست هیئت نجات غریق و غواصی گیلان شد

پس از برکناری نوری‌سادات با مشورت از اعضای مجمع، سیروس صداقت‌کیش به عنوان سرپرست هیئت نجات غریق و غواصی گیلان منصوب شد.

به گزارش صدای گیلان ، مجمع عادی هیئت نجات غریق و غواصی گیلان از صبح امروز با حضور سید مصطفی میرسلیم رئیس فدراسیون نجات غریض و غواصی برگزار شد.

پس از سخنان رئیس فدراسیون، هیئت استان و شهرستان‌ها، این مجمع برای ادامه بررسی‌ها و گفت‌وگوها به بعد از اقامه نماز ظهر و عصر موکول شد.

سید امیر نوری‌سادات رئیس هیئت نجات غریق و غواصی گیلان با 13 رأی مخالف و 5 رأی موافق از اعضای عادی هیئت نجات غریق و غواصی گیلان از این سمت برکنار شد.

پس از برکناری نوری‌سادات با مشورت از اعضای مجمع، سیروس صداقت‌کیش به عنوان سرپرست هیئت نجات غریق و غواصی گیلان منصوب شد و تا زمان برگزاری مجمع فوق‌العاده تا سه ماه آینده در اداره‌کل ورزش و جوانان گیلان به فعالیت خود ادامه می‌دهد.تسنیم

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ،۵۲ نظر یا دیدگاه برای “سیروس صداقت‌کیش، سرپرست هیئت نجات غریق و غواصی گیلان شد”

 1. ناشناس نوشته است:

  متاسفم.باید در اون فدراسیون و اداره رو گل گرفت.همه جا باند بازیه.کدوم آدم باشرقیه که زحمتهای اون رو ندیده

 2. ناشناس نوشته است:

  یه مرد بود و مثل یه مرد با همه جنگید تا حق نجات غریقها روبگیره.از هیچ کس هم نترسید.دوست داریم استاد

 3. ناشناس نوشته است:

  این رو میدونم که هر کسی رو جاش بذارید دیگه نمیتونه بهتر از این از حق ما دفاع کنه

 4. ناشناس نوشته است:

  ای بیچاره .کلی وقت گذاشتی و زحمت کشیدی .این هم دستمزدت.

 5. ناشناس نوشته است:

  ای بیچاره .کلی وقت گذاشتی و زحمت کشیدی .این هم دستمزدت.حالا باز دنبال حق و حقیقت باش.ما همه دوستت داریم چون فقط تو با اینها جنگیدی و وارد سیاسی بازی نشدی.
  مدت موندن مهم نیست،اینکه سالم رفتی مهمه.

 6. ناشناس نوشته است:

  باز دنبال حق و حقیقت باش.ما همه دوستت داریم چون فقط تو با اینها جنگیدی و وارد سیاسی بازی نشدی.
  مدت موندن مهم نیست،اینکه سالم رفتی مهمه.

 7. مقصود لو نوشته است:

  برای این استان باید تاسف خورد که از وجود امیر نوری سادات استفاده بهینه نکرد.کسی که در چندین زمینه مختلف تخصص داره و بین ورزشکارها بعنوان یک اسطوره شناخته میشه که با همه جنگید تا حق نجات غریقها رو بگیره.
  متاسفم

 8. محمدی نوشته است:

  تازه این خبر رو شنیدم.مهندس نوری سادات استاد ما بود.هم از نظر علمی و هم از نظر تسلط بر امور فنی یک آدم منحصر بفر بود.حتما باز تخلف دید و نتونست جلوی خودش رو بگبره.آخه استاد چند بار از این سوراخ گزیده شدی.خلایق هر چه لایق

 9. محمد نوشته است:

  حیف که تو این مملکت وقت افرادی مثل نوری سادات ها تلف بشه.اینجا دزد میخواند و غیر متخصص.آدم دلسوز بدرد این کشور نمیخوره.ما یه عده از بچه های نجات غریق هستیم که ایشون چند سال مدرس ما بود.تنها رئیس هیئتی بود که نجات غریق رو میفهمید و دلسوز بود.امسال 5 بار به ما سر زد.دوستامون باورشون نمیشد که رئیس هیئت استانه.با ما ها خوب بود اما با مسئولین می جنگید تا برای ما امکانات بگیره .
  ما هم دیگه کار نمیکنیم.تازه امیدوار شده بودیم که یکی هوامون و داره.
  متاسفیم برای خودمون و کشورمون که داره انگیزه ها را برای خوب بودن از ببن میبره.
  همیشه رئیس ما هستی.رئیس

 10. آرمین نوشته است:

  من یه قهرمان ورزشی هستم که سالها ایشون رو میشناسم.همیشه از خودش به خاطر ورزشکارها گذشت.درود بر شرف انسانیت.هم تو ووشو و هم نجات غریق ورزشکارها دوستش دارند.اونهایی که از پشت بهش خنجر زدند چهره های منفوری هستند که هیچ وقت نمیتونند جاش رو قلب ما بگیرند

 11. من نجات غردق نیستم نوشته است:

  تنها به این نوشتها اکتفا نکنید لطفا!
  این نظرات میتواند اسنادی باشد دال بر استرداد حق امیر نوری سادات که متاسفانه یا خوشبختانه همه انرژی و توان و زندگیش را برای اهداف آرمانی ورزش کشور و استان و حمایت همه جانبه ناجیان محترم و زحمتکش گیلان بکار برد.لطفا این صداها را نگذارید خاموش شوند.حق این مرد نیست اینگونه درموردش ناداوری شود.
  با تشکر،من یک نجات غریق نیستم

 12. درجه 1 نوشته است:

  صدای ما به گوش مسئولین نمیرسه؟!
  مسئولین نمیخواهند بشنوند؟!
  ما همه ایشون رو دوستشون داریم.چه قدیمیهایی که هنوز کار میکنند و چه جوونهایی که شاگردشون بودند.تو این 20 سالی که من کار کردم بارها دیدم ایشون از خودش گذشته تا حق ما رو بگیره.ما الان یک مرد بزرگ رو داریم از دست میدیم. از مهندس میرسلیم و آقای رهنما میخواهیم که با فساد برخورد کنند نه با آدم سالم و متخصص.
  از مسئولین این سایت هم متشکریم که نظرات ما رو حذف نمیکنند.
  از کار خوب باید تشکر کرد.چه کارهای مهندس نوری سادات چه کارهای این سایت.

 13. ایرانی نوشته است:

  سلام به دوستان
  از وقتی ایشون اومدند مسئولین فهمیدند که نجات غریق شخصیت داره.ایشون با سخت گیری توی قرارداد ها مدیران طرحها و استخرها رو که حق نجات غریقها رو میخوردند رو مجبور به اجرای قانون کرد.ایشون همیشه برای ما احترام قایل بود.معلومه که یه عده باید باهاش دشمنی کنند .چون منافعشون به خطر افتاده بود.ضمنا ایشون همیشه بفکر مردمی بود که به دریا میان.بفکر نجاتشون بود.بفکر رفاهشون بود.واقعا میفهمید باید چکار کنه.
  ایران لیاقت حفظ همچین آدمهایی رو نداره.برای همین هم بهترینها یا خونه نشین هستند یا میرند خارج

 14. خانواده غریق نوشته است:

  خانواده هایی که عزیزانشون از دست رفت باید کجا شکایت کنند؟
  وقتی یه آدم متخصص و دلسوز پیدا میشه که دلسوزانه به همه هشدار میده و برای کمک به هموطناش از هیچ کوششی دریغ نمیکنه باید ازش حمایت بشه.ما یه عضو از خانوادمون رو از دست دادیم و میخواهیم از مسئولین بدلیل عدم همکاری با ایشون شکایت کنیم.از استانداری،فرمانداری تربیت بدنی و… که هیچکدومشون کمک نکردند.جنازه بچه تو سردخونه موند و اگر کمک همین آقای نوری سادات نبود باید چند روز دیگه ما سرگردون میشدیم.بعدا فهمیدم که ایشون دست تنها و بدون کمک مسئولین همه این کمکها رو انجام دادند.
  تا اخر عمر مدیونشیم.اگه کسی شماره ای از ایشون داره بمن بده لطفا.
  ضمنا آقای مهندس میرسلیم اگه از ایشون حمایت نکنید مدیون خانواده هایی مثل ما هستید

 15. یک شاهد بیطرف نوشته است:

  اگر ما این فرهنگ … را پیدا کنیم که هر آدم متخصص و خدمتگزاری در پست خوذش نگه ذاشته،وبجای باند بازی وکینه ورزی از انسانهای سالمی چون آقای نوری سادات استفاده کنیم،نه تنها در زمینه ورزش که در هر عرصه ای در امور مملکت و خدمت به مردم موفق خواهیم بود.
  امیرنوری سادات اگر هم در این پست ابقا نشده باشد،چیزی از ارزش و لیاقتش کم نمی شود و همه حتی مسولین این را خوب می دانند!
  اگر فدراسیون راست میکویید و به فکر قشر نجات غریق و پیشرفت هر چه بهتر این رشته و شغل حساس که با جان مردم سروکار دارد می باشد،یک همه پرسی از خود ناجیان به عمل آورد تا شایستگی هر کسی برای همه نشان داده شود…

 16. یک دوست نوشته است:

  آقای رهنما ما بیش از این از شما انتظار داشتیم.ما میدانیم چند ماه است آقای مهندس نوری سادات در مقابل شیطنتهای داخلی و خارجی افراد مقاومت میکند.شما بعنوان مدیر میبایست از حق دفاع میکردید.نه اینکه این خادم ورزش و ملت را فدای بازیهای پشت پرده میکردید.من جزو کسانی بودم که توسط عوامل آن ادراه کل چند بار دعوت به کار شکنی شدم.وجدانم اسوده است که اگر کمک حال ایشان نبودم حد اقل سد راه ایشان نبودم و در این عمل پلید شرکت نکردم.من اگر جای شما بودم مرد و مردانه همانطور که از یک فرد با شرافت انتظار میرود از ایشان عذر خواهی میکردم و ایشان را بعنوان یک انسان لایق و کاردان مجددا و با حمایت به صحنه بر میگرداندم.این کار نه تنها از قدرت شما نمی کاهد بلکه یک تو دهنی محکم به کسانی خواهد بود که از شما برای سرکوب ایشان سو استفاده کردند.با اینکار نشان میدهید که هنوز کسانی هستند که شهامت دارند تا راه اشتباه پیموده شده را تصحیح کنند.
  این استان و کشور نیاز به افرادی چون آقای نوری دارد که در راه سلامت گام بر میدارند و خود را به پول و پست نمیفروشند.
  منتظر اقدام شایسته شما هستیم

 17. ناظر نوشته است:

  من در مجمع بعنوان یک ناظر حضور داشتم.برایم جالب بود که این همه دوربین آنجا چکار میکرد و چرا این همه شلوغ شده بود.دیشب که از شبکه باران برنامه مجمع پخش شد متوجه شدم که آقایان از قبل فکر همه جا را کرده بودند و برای انعکاس پیروزی کذایی خودشان از پیش همه چیز را مهیا کرده بودند.الان اگر به گفته های آقای نوری سادات اندکی شک داشتم آن نیز برطرف شد.حتی صدا وسیما واقعیت را سانسور کرد و طوری فیلمها را مونتاژ کرد که گفته ها و واقعیتها تحریف شد!!!
  من هم به حقانیت گفته های ایشان ایمان آوردم.
  اما انتقادی هم به آقای میرسلیم دارم.آیا اگر این بلا سر ایشان میامد هم باز حاضر بودند در مجمع رای گیری شود؟!
  رای گیری برای چه؟!
  این همه عدله ارائه شد که تخلف شده!
  آیا ایشان نباید بررسی مینمودند؟!
  دستگاههای نظارتی چه اقدامی نمودند؟!

 18. احمد مرادی نوشته است:

  یه دونه ای مهندس
  فدایی داری.من مثل دیگران بلد نیستم لفظ قلم حرف بزنم.فقط این و میدونم که فاتحه نجات غریق خونده شد.اون آدمهایی که من دیدم داشتن علیهت صحبت میکردن کلشون رو جمع کنی ببری بازار یه دسته سبزی بهت نمیدن.شنیدم کلی از حرفها هم پخش نشده.از ضعفشونه که سانسور میکنند.
  اونی که باید میفهمید ،فهمید جریان چیه.
  اسمم نوشتم که هر نامردی میخواد بیاد ببینم چکار میخواد بکنه

 19. گلایه های من نوشته است:

  من از خیلی ها گله دارم…
  از تربیت بدنی،ار فدراسیزن، ازجناب مهندس میر سلیم و آقای رهنما مدیر کل محترم، وبه گفته دوستمون از صدا و سیما!!!!!
  از اون عده ای که مهندس نوری سادات رو یک طرف نگه داشتند و همگی شمشیرهاشون رو ناجوانمردانه روش کشیدند هیچ گله ای ندارم!چون اونها حتی لایق گلایه هم نیستند!!!؟؟؟؟ و این […] و ناجوانمردی جزو ذاتشونه و سالهاست که دارند این خصلت زشتشون رو نشون میدند و ما فقط میتونیم سری به تاسف براشون تکون بدیم!!!!واقعا متاسفیم براتون…
  و اما صدا و سیما…همیشه این ارگان رسانه ای بود و هست که مورد اطمینان مردمه،من خودم یکی از فرزندان قدیمیهای این رسانه ملی هستم،پس بعنوان یکی از اعضای خانواده خودتون خواهش میکنم لااقل این صداها واین نظرات رو به گوش مردم عزیزمون برسونید چرا که آقای نوری سادات در این سالها همیشه از طریق این رسانه،خالصانه شرح وظایف و عملکرد خادمانه خود به ورزش و جامعه ورزش رو میداد پس الان نوبت ماست که حمایت قلبیمون رو به این فرزند صالح وطن نشون بدیم…این حرفهایی که دوستان میزنند رو به چشم یک سویه نگری و بزرگ کردن قضیه نگیرید لطفا.اینها حقایق گفته یا ناگفته شده است
  باز هم از همه مسولینی که گله کردم ازشون تشکر میکنم و امیدوارم این صداها رو بی جواب نذارید.همچنین از مسولین این سایت هم بسیار ممنونیم که این مجال رو به ما دادند که حرفهامون رو بزنیم.

 20. آبای نوشته است:

  سلام به همه اونهایی که مثل من نشناخته قضاوت کردند
  وسلام به همه اونهایی که ایشون رو میشناسند و ازشون قدردانی میکنند
  وسلام به اونهایی که ایشون رو میشناسند اما از ترس اینکه تیغ عدالت ایشون گردنشون رو بزنه واقعیت رو انکار کردند!
  من یه نجات غریق انزلی چی هستم.پارسال ایشون با یه ماشین نمره انزلی و یه لباس گرمکن و یه دوربین اومد کنار دریا.از مشکلاتمون پرسید.هر چی فحش بود نثار هیئت و تربیت بدنی کردیم.تو این چند سال هیچ کس بفکر ما نبود و ما دل پرخونی داشتیم.من یاور منجی هستم .بهش گفتیم یه رشتی تازه اومده رئیس هیئت شده و همه میگند آدم فنی هستش اما اینها همه حرفه و هر کی میاد فقط چسبیده به پول و پست و مقام.حرفهامون رو گوش کرد ،موقع ظهر یه زیر انداز آورد و نشست و دو تا تن ماهی در آورد ما رو هم صدا زد بیایم نهار بخوریم.فکر میکردیم انزلی چیه و اومده تفریح حالا یه فیلمی هم داره میگیره.تو ماشینش پر وسیله بود.میگفت چون تابستونها کنار دریا زیاد میرم همیشه مجهزم و بعضی وقتها هم همونجا میخوابم.
  هفته بعد تو تلویزیون دیدیمش.از تعجب چشام داشت در میومد.تا میتونست از بچه های نجات غریق دفاع کرد و از حق و حقوقشون.ما هر چی فحش بلد بودیم بهش داده بودیم اما اون حتی نگفت رئیس هیئت استانه.شماره اش رو پیدا کردیم،همش اشغال بود .بلاخره ساعت یازده شب گوشیش آزاد شد و برداشت.با ترس خودم رو معرفی کردم.اصلا به روی خودش نیاورد و با خنده خوش و بش کرد.گفتم بخدا ما نمیدونستی شما رئیس هیاتی و کلی ازش معذرت خواهی کردم.
  بهم گفت مگه من بهت گفتم رئیس هیاتم.من دو روز هستم و بعدشم میرم.تو حرفهای دلت رو زدی.به رئیس هیئت فحش دادی به من که ندادی.منم یکی مثل شما هستم و میدونم آخرش هم با ماشین زیرم میگیرند یا برم میدارند.پس بهتره رئیس نباشم و همون نجات غریق بمونم.
  ضمنا آبای من رشتی نیستم و ایرانی هستم بعدشم مطمئن باش نه پول و نه میز نمیتونه باعث بشه که من شما رو بفروشم.
  شنبه که شبکه باران رو دیدم گریه ام گرفت.بلاخره برش داشتند.نتونستند آلودش کنند .چون شرف داشت.یه ایرانی با غیرت و با شرف بود که تو این دنیای کثیف سفید و تمیز موند.
  من از اینکه انزلی چی هستم و همشهریهام تو اونجا بهش رای ندادند خجالت میکشم.

 21. حکمیت به روش ابوموسی اشعری نوشته است:

  جریان مجمع نجات غریق استان و حضور مهندس میر سلیم بی شباهت به جریان حکمیت در جنگ صفین نیست!برای همین به بخشی از این ماجرای تاریخی در زیر اشاره میکنم.
  ایکاش مسئولین ما اینگونه گول ظاهر قضایا را نخورند و اولاد علی را همچون جدش خانه نشین نکنند.

  پس ازجنگ صفین سخنان امام علی در دل‌های مرده سپاهیانش هیچ اثری نداشت و امام مجبور به پذیرش حکمیت و داوری شد.

  روز موعود فرا رسید. همه در دومةالجندل اجتماع کردند تا حکمین نظر خود را اظهار کنند. ابوموسی به عمرو عاص گفت بر منبر بالا رود و نظر توافق‌شده را اعلام کند.
  اما عمرو عاص زیرکانه ابو موسی را پیش انداخت و گفت:«تو صحابی پیامبر خدایی. من هرگز بر تو مقدم نخواهم شد!»

  ابن عباس که در مجلس حاضر بود به ابو موسی گفت:
  بگذار ابتدا عمرو عاص نظر خود را اعلام کند. او تو را فریب می دهد. اما ابوموسی قبول نکرد و بر منبر بالا رفت و در جمع مردم چنین گفت:
  ما پس از مشورت و بررسی به این نتیجه رسیدیم که علی و معاویه را از خلافت خلع کنیم و انتخاب خلافت را به عهده مسلمین بگذاریم، بنابراین من علی را از خلافت خلع می کنم، چنان که این انگشتر را از انگشت بیرون می آورم!
  عمروعاص بلا فاصله پس از ابوموسی به منبر رفت و گفت:
  او علی را از خلافت خلع کرد، من نیز او را خلع می کنم و معاویه را به خلافت می گمارم، چنان که این انگشتر را در دست خود می‌نهم!

  ابوموسی که فریب خورده بود، فریاد زد:«لعنت خدا بر تو، تو مانند سگی هستی.»
  عمرو عاص در حالی که پیروزمندانه از منبر پائین می آمد به او گفت:«تو هم مانند الاغی هستی که بر او کتاب بار کرده باشند.»
  تمام آنچه واقع شد نتیجه روشن سرپیچی از فرمان حجت خدا و عدم تسلیم در برابر امام علی بود که پیامدهای منفی آن هنوز در زمینه های مختلف مشهود است.

  منابع:
  تاریخ طبری، ج 3، ص 38
  شرح نهج البلاغه، ابن ابی حدید، ج 2
  مروج الذهب، ج 2، ص 48

 22. معتمد نوشته است:

  میگویند منافقین از کفار هم بد ترند.
  میگویند دو نفر دزد با یکدیدگر و دونفر سالم با یکدیگر میتوانند کار کنند اما …
  کبوتر با کبوتر باز با باز-کند همجنس با همجنس پرواز
  مهندس عزیز غصه تو قصهء ماست!
  آدمهایی که در تلویزیون دیدم مشخصا از شخصیت و معلومات بالایی برخوردار نبودند و همان بهتر که با آنها دمخور نباشید.
  قدر زر زرگر شناسد قدر گوهر گوهری
  مطمئنا آقای صداقت کیش بزودی در دو رویی همکارانش مات میشود

 23. نوستالوژیک نوشته است:

  از آدمهای زیادی قصه درست کردند.رابین هود و زورو و…
  ما تو دنیای کوچیکمون هم آدمهای بزرگتر از اونها داریم هم آدمهای پست تر از پرنس جان و ژنرال کورتز و هم آدمهایی احمق تر از داروغه ناتینگهام و گروهبان گارسیا.
  به هر حال امیر نوری سادات ثابت کرد میشه تو این دنیای کوچک کارهای بزرگ کرد و اسطوره شد.
  زمانی که رئیس هیات ووشو بود به تنهایی تونست این هیات رو به اوج افتخار برسونه و چند سال جزو هیاتهای برتر استان و کشور باشه.کاری که نه قبل از اون و نه بعد از اون دیگه تکرار نشد.
  تو هیات نجات غریق هم که سالها بی قانونی و دست کجی و… حاکم بود تونست با همه بجنگه و حق نجات غریقها رو بگیره . به اونها شخصیت بده.
  ممکنه بتونید یه تیکه کاغذ رو ازش بگیرید ولی نمیتونید هیچ وقت منکر کارهای خوبی که کرد بشید.حتی اگر فیلمش رو سانسور کنید یا براش پاپوش درست کنید.

 24. تحلیل گر نوشته است:

  با توجه به پخش برنامه با ورزش از شبکه باران و شناخت طولانی از خصوصیات آقای نوری سادات موارد زیر را مینویسم

  1-چرا پاسخهای ایشان به گفته های مخالفین پخش نشد.
  2-در جلسه مجمع سرپرست امور اجتماعی استانداری چه کاره بوده اند.آیا ایشان در زمان اوج مشکلات کمکی به ایشان و هیات کرده بودند؟
  3-در جلسه مجمع عمومی عادی چرا چند دوربین از صدا وسیما و چندین نفر از مطبوعات حضور داشت(مطمئنا مدیر کل محترم میخواستند با استفاده ابزاری از رسانه ، نتیجه تخریب خود را به رخ بکشند و قدرت نمایی کنند وگرنه برای یک جلسه عادی این همه سر و صدا بی معنی بود!)
  4-اگر صدا وسیما و رسانه ها واقعا میخواهند شفاف سازی کنند چرا در یک برنامه زنده رسانه ای از آقای نوری سادات دعوت نمیکنند تا ایشان همانند گذشته موضوعات را بدون پرده و شفاف بیان کنند.آیا از ترس ارائه مدارک و قدرت بیان ایشان نیست؟
  5-آدمهایی که در برنامه با ورزش نشان دادند و بعنوان مخالف صحبت کردند آیا صلاحیت و اهلیت لازم را داشتند و آیا صحبت موافقین پخش شد؟
  6-آیا صحت و سقم مطالب توسط کسی بررسی شده و سپس تصمیم گیری شد؟
  و صدها موضوع دیگر

  نتیجه ای که ما از این ماجراها میگیریم این است که همه از واقعیت فرار میکنند و این جلسه یک خیمه شب بازی تمام عیار بود.

 25. دلسوخته نوشته است:

  آدمهایی مثل ر-خ و م-پ و … میخواستند به منافع از دست رفته خود برسند و با بودن فرد دقیق و منضبطی مثل استاد نوری سادات مطمئنا نمیتوانستند به مقاصد خود برسند.آقای رهنما هم یا گول ایشان را خورد(که باید برایشان متاسف شد)یا خودشان عضو همین دسته و گروه بودند که باید به حالشان گریست.
  به هر تقدیر شاید در ظاهر نوری سادات را حذف کرده باشند اما نهضتی که ایشان در مقابله با دزدی و بی قانونی راه انداخته اند از بین نخواهد رفت.
  آقایان مسئولین هم هر چند خودشان را به خواب زده اند اما خودشان بهتر میدانند که روزی پاسخگوی این بی عدالتی ها خواهند بود.
  ضمنا آقای صداقت کیش به شما هم توصیه میکنم راه صحیح را انتخاب بفرمایید و از آدمهایی که دست کجی و … از وجناتشان میبارد دوری کنید.
  آنچه شما در بالا میخوانید نوشته هایی است که بدلیل صداقت و عمل صالح آقای نوری سادات توسط افراد جامعه نوشته شده و بهترین محکمه دنیا قضاوت مردم عام است در مورد اعمال یک انسان در زمان حیاتش .
  آقای رهنما شما نیز ظلم کردید و مطمئنا چه در این دنیا و چه در آخرت پاسخگوی ظلمی که کرده اید خواهید بود.این ظلم هم به آقای نوری سادات بوده (که جبران پذیر است)هم به منجیان غریق و هم به خانواده کسانی که جان خود را به دلیل استفاده نکردن از تخصص و تجربه افراد لایقی چون ایشان از دست داده اند،که صد البته مورد آخر قتل نفس بوده و قتل نفس جزو گناهان کبیره است.
  به هر حال از قدیم گفته اند هرجا جلوی ضرر را بگیرید ، منفعت است و امیدواریم ششما نیز همین امروز جلوی ضرر را بگیرید که فردا دیر است.

 26. عاشق وطن نوشته است:

  من عاشق وطنم هستم اما مدتی است در ایران نیستم چون…
  ایران جای افرادی مثل امیر نیست.من و ایشان سالهاست با هم دوست هستیم(البته من از شاگردان ایشان بوده و هستم).ایشان آدم مثبت و بسیار خوب و لایقیست.یکی از باهوش ترین افراد در کار کامپیوتر و یکی از سالم ترین آدمها در کار مدیریت.
  بسیار متاسفم که ایران لیاقت استفاده از نبوغ این فرد را ندارد.کسانی که وقتی روی یک کار متمرکز میشوند آن را به بهترین نحو انجام میدهند و از زندگی خود برای انجام آن کار میگذرند و متاسفانه جامعه قدر نشناس و[… ] ایران چشم دیدن آنها را ندارد.
  خوشحالم که ایشان دوستان زیادی دارد که چنین حمایتی در خور شان و خدمت ایشان انجام میدهد و بسیار خوشحالم که ایشان هنوز مثل یک مرد، آزادی خود را فدای میز و پست نکرده.
  مسئولین هم اگر واقعا دلسوز کشور هستند باید از ایشان به نحو شایسته تقدیر کنند نه اینکه…

 27. مشاور آینده نوشته است:

  آقای رهنما:
  مشاور ارشد دارند.
  مشاور فوتبال دارند.
  مشاور جوان دارند.
  مشاور جذب کمکهای خیرین دارند.
  مشاور امور مذهبی دارند.
  مشاور امور حقوقی دارند.
  مشاور رشته های رزمی دارند.
  .
  .
  .
  ایشان با این همه مشاور(بسته و وابسته) دیگر نیازی به هیات و کارمند ندارند!
  همین ها برای حفظ و بقا ایشان کافی هستند انشا الله.

 28. منتقد نوشته است:

  جناب آقای رهنما با این کار نه تنها ارزش مهندس نوری سادات کم نمیشود بلکه این ارزش و احترام شماست که نزد جامعه ورزش روز به روز کمتر میشود.واقعا جای تاسف دارد.خودتان فکر کنید که دود لجبازی شما با یک انسان سالم و متخصص به چشم چه کسانی خواهد رفت.نجات غریقها یک حامی و مربی خوب را از دست دادند . شما و فدراسیون یک رئیس هیات خوب را ازدست دادید.مردمی که از سواحل و استخرها استفاده میکردند یک مدیر خوب را که به مقررات آشنا بود و بودنش افزایش ضریب ایمنی را تضمین میکرد را از دست دادند و…
  حال برنده واقعی کیست ؟ شما؟!!!!
  شما در ووشو هم این اشتباه را مرتکب شدید و رئیس هیات نمونه استان و کشور (اقای نوری سادات)را از این ورزش دور کردید!
  آیا این کارها نشانه دشمنی اشکار شما با ایشان نیست؟!آیا این کار شما در شان ورزش استان گیلان است؟!
  از مدیر محترم سایت هم متشکریم و امیدواریم مسئولین هم این مطالب را بخوانند و کمی به آن فکر کنند

 29. ناشناس نوشته است:

  اصلا مشورتی در کار نبود.آقای صداقت کیش مدتی بود دنبال این بود که رئیس هیات بوکس بشه.زنش هم سالها چسبیده به نجات غریق و هر رئیس هیاتی میاد با گریه و زاری خودش رو حفظ میکنه ،وقتی دیدند اوضاع مناسبه خودشون رو چسبوندند به اسفندیاری و رهنما و این شد که میبینید.کدوم یکی از اعضا مجمع اصلا صداقت کیش رو بعنوان سرپرست قبول داشتند؟!
  اصلا کسی تا زمانی که این گاو بندی اعلام شه خبر نداشت.
  موضوع پشت پرده نجات غرق خیلی پیچیده تر از این حرفهاست.چون نوری سادات سر در آورده بود سرش رو زیر اب کردند.به همین سادگی

 30. آخر بی معرفتی نوشته است:

  مردم شهری که همه در آن میلنگند به کسی که راست راه میرود می خندند.

  معلومه وقتی یه هیاتی پول قلمبه توش باشه و تو نخواهی بدی بخورند همین بلا ار سرت میاورند.
  مطمئنا آدم سالم بدرد اینجور جاها نمیخوره.[…]البته هنوز زوده چون میدونند که زیر نظر هستند .از الان دراند برای سال بعد دنونهاشون رو تیز میکنند.
  آقای رهنما واقعا دست مریزاد.رفیق چندین و چند ساله ات را چند فروختی؟!
  آقای نوری سادات شما هم مطمئن باش تا چیزی قیمتش بالا نباشه نمیفروشندش ، شما آدم با ارزشی بودی که این جماعت فروختندت.
  تعجبم از این است که پشت عکسهای مجمع نوشته مجمع عادی ،تازگیها تو مجمع عادی رای میگیرند و رئیس عوض میکنند!؟

 31. نوری ساداتهای آینده نوشته است:

  چه می تواند باشد مرداب؟!
  چه میتواند باشد جز جای تخم ریزی حشرات فساد
  افکار سردخانه را جنازهای باد کرده رقم میزنند.
  نامردی،در سیاهی
  فقدان مردیش را پنهان کرده است
  و سوسک…آه
  وقتی که سوسک سخن می گویید،
  چرا توقف کنم؟
  همکاری حروف سربی بیهوده است.
  همکاری حروف سربی
  اندیشه های حقیر را نجات نخواهد داد
  من از سلاله درختانم
  تنفس این هوای مانده ملولم میکند
  پرنده ای که مرده بود به من پند داد که پرواز را بخاطر بسپارم

  صدا،صدا،تنها صداست که می ماند… (فروغ فرخزاد)

  {این شعر تقدیم به همه شما خانمها و آقایان عوامل پشت پرده مجمع فوق العاده روز 3 دی…}
  دستتان درد نکند!!!در تاریخ نجات غریقی کشور این روز را با دستهای آلوده خود رقم زدید!
  در واقع لطف بزرگی کردید،و همیشه این روز واین عملتان یاد آور جنگ حق و باطل،هابیل و قابیل،
  پلیدی و زییبایی،…برای قشر ورزشکار گیلان خواهد شد و بدانید بعد از این فکر ما بیشتر معطوف اعمال خلاف قانون آن عده از مسولینی خواهد شد که رزق روزی خود را از بیت المال و حق انسانهای زحمتکش تامین میکنند.
  آقایان و خانمها حواستان باشد که ما نیز دیگر حواسمان جمع است
  دوست عزیز،استاد گرامی و معلم دلسوز آقای نوری سادات از شما نیز ممنونیم و بدانید تلاشهای شما بی ثمر نبوده و نوری ساداتهای بیشتری را بعد از این خواهند دید.

 32. همرزم نوشته است:

  جناب آقای مهندس میر سلیم
  با توجه به مقام ومنزلت شما،شرکت شما در جلسه ای که کلا بمنظور تحقق ظلم نسبت به یک بنده آزاده خدا بود جایز نبود.
  بهتر بود بجای برکناری انسان سالم با استفاده از اختیارات قانونی که دارید با فساد مقابله میفرمودید.اینکه مدیر کل با همکاری افراد […] رای بر برکناری ایشان دادند ملاک خوبی برای سابقه و عملکرد شما نخواهد بود.

 33. همرزم نوشته است:

  جناب آقای مهندس میر سلیم
  با توجه به مقام ومنزلت شما،شرکت شما در جلسه ای که کلا بمنظور تحقق ظلم نسبت به یک بنده آزاده خدا بود جایز نبود.
  بهتر بود بجای برکناری انسان سالم با استفاده از اختیارات قانونی که دارید با فساد مقابله میفرمودید.اینکه مدیر کل با همکاری افراد […] رای بر برکناری ایشان دادند ملاک خوبی برای سابقه و عملکرد شما نخواهد بود.

 34. میلاد نوشته است:

  دیشب تو اخبار نشون داد ایشون جزو اولین کسانی هستند که نشان ببر طلایی از فدراسیون ووشو گرفتند و این نشون میده که لیاقت و شایستگی چیزی نیست که پنهان بمونه.ماه همیشه پشت ابر نمیمونه و مجددا روزهای خوب نجات غریق استان خواهد آمد.
  ضمنا اونهایی که اراده آهنین دارند با چکشهای زمانه سخت تر و محکم تر میشند و …

 35. ناشناس نوشته است:

  ممنون از مدیر سایت و ممنون از همه شما.
  من هم نظم همینهاست.خدایی اگه یکی هم بخواد خوب باشه بلا سرش میارن تا اون هم یا مثل خودشون شه یا بذاره بره.امیدوارم هر چه زود تر اونهایی که این کارها رو کردند به سزای عملشون برسند. سرشون به سنگ بخوره

 36. ناشناس نوشته است:

  تا بوده همین بوده.عده ای رو بخاطر سلامت در کار میذارند کنار و بعد یه عده میان تمام ساخته ها رو ویران میکنند.یه عده هم که زرنگ تر هستند همه تلاشهای نفر قبلی رو به نام خودشون تمام میکنند.آدمهایی مثل رضا.خ ، مسعود.پ و مسعود.ر همیشه همین کار رو کردند .برای مثال اگه اخبار کاراته و سرمربی تیم ملی(!!!)رو دنبال کنید متوجه میشید که چی میگم.
  به هر حال آدمهایی مثل نوری سادات تو این دوره و زمونه جایی ندارند و مثل افسانه هستند.طرز فکرشون و مرام و مسلک اونها بدرد این دوره و زمونه نمیخوره.

 37. نجات غریق نوشته است:

  ایکاش یه آدمی رو میگذاشتند که یک دهم نوری سادات تجربه و تخصص و سلامت کار داشت!!!
  مطمئنا فقط با این کار قصد داشتند از شر برخورد قانونی نوری سادات فرار کنند.
  در چند روز گذشته که فقط افراد متخلف مجدد به جمع هیئت استان برگشتند.باید به اداره کل و فدراسیون تبریک گفت!
  حد اقل در زمان نوری سادات جلوی دزدی داشت گرفته میشد و نجات غریقها کسی رو داشتند که از حقشون دفاع کنه و نجات غریق رو بفهمه

 38. ناشناس نوشته است:

  خیلی جالبه!!!

 39. بچه این دوره زمونه نوشته است:

  خیلی جالبه!!!
  آقایان تازه یاد گرفتن ادای حرف های نوری سادات رو در بیارند!تازه یاد تجهیزات و قایق موتوری برای نجات جان مردم افتادند!تا امروز سرشون به مسایل دیگه ای گرم بود!حالا میرند جلوی دوربین و ادای یک عمر حرفها و خون دل خوردنهای یک انسان سالم رو در میارند!!!
  خوب ببینیم تا آخر به کجا میرسه!؟به قول معروف،بزحاضر دزد حاضر…
  لابد همه این آدما که این چند ماهه دارند داد میزنند تا حرفشون به گوش کسی برسه،بچه کوچوکو اند که با قا قا لی لی گول سرشون میمالند!
  بابا دیگه الان واسه کوچولو ها هم تا همه چیزو موشکافی نکنند،راضی نمیشند.یخورده به خودتون بیایند.دوره زمونه فرق کرده بابا جان…لااقل میرید جلوی دوربین حرفای کلیشه ایتون رو که تمرین میکنید تا بزنید،یخورده به روز تر باشه لطفا!!!دیگه مردم خندشون هم نمیگیره والاه.

 40. محمد نوشته است:

  شنیده ها حاکیست بین حضرات بر سر تصاحب میز ریاست اختلاف پیش آمده.
  هر کس دنبال منافع خودش بود و ظاهرا تنها کسی که حذف شد ،کسی بود که با تمام وجود به ما و مردم خدمت کرد و در اخر فدای این خدمت شد.
  آقای رهنما،آقای میرسلیم واقعا دست شما درد نکند.

 41. ناشناس نوشته است:

  امروز شیعیان رئیس هیات لاهیجان رو هم برداشتند.رفتند یه آدم رده دهم رو گذاشتند جاش.معلومه که …

 42. ناشناس نوشته است:

  تا همه نجات غریقها متحد نشند و مسئولین خاطی رو مفتضح نکنند هر سال همین برنامه است.هم باید فدراسیون بفهمه که ما ها احمق نیستیم هم مسئولین استان.فکر میکردیم میرسلیم میاد و به مشکلات ما رسیدگی میکنه.اون هم معلومه نمیخواد کاری برای ما ها بکنه .خودمون باید از حق خودمون دفاع کنیم.

 43. احمد.ب نوشته است:

  همه این قضایا از اینجا شروع شد که مهندس نوری سادات که سابقه فعالیتش در نجات غریق به بیش از ۲۵ سال پیش برمیگرده و مدرس ارشد فدراسیون هست دو سال پیش رئیس هیئت استان گیلان شد.ایشون چون آدم فنی و سالمی بود به خیلیها باج نداد . آدمهایی مثل ایشون که متاسفانه تعدادشون کمه ،بدلیل سلامت و تخصص و به خاطر نجات جان مردم سعی کردند که قانون رو اجرا کنند.دو ماه پیش با هزار ترفند نوری سادات رو برداشتند .دستگاههای نظارتی ریشه قضیه رو باید پیگیری کنند.جان مردم از دست رفت و میلیونها تومان بیت المال تو این چند سال هدر شد.اونوقت بحای رسیدگی به این چیزها میرند رئیس هیئت رو عوض میکنند.
  انتظار ما از آقای رهنما و آقای میرسلیم این بود که از ایشون پشتیبانی کنند تا ریشه ظلم و فساد از نجات غریق کنده بشه نه اینکه در یک مجمع ساختگی ایشون برکنار بشه.
  آدمهایی که آلان کاندید شدند همه امتحان خودشون رو قبلا پس دادند و …
  تنها کسی که میتونه کشتی طوفان زده نجات غریق رو به ساحل برسونه خود نوری سادات هستش و بس.امیدوارم آقای رهنما با درایت بیشتری به مسئله رسیدگی کنند.

 44. جواد نوشته است:

  برای ورزش گیلان متاسفم . هر روز فقط بزرگ نمایی میکنند و آمارهای دروغ به خورد مردم و مسئولین میدن.اگه یک نفر هم حرف راست یزنه و سالم کار کنه فورا یه بلایی سرش میارن.آقای رهنما همه واقعیت رو میدونن.شما بهتره بجای نوری سادات ،خلیلی فر و پورگل و باند فساد مالی و اخلاقی رو نابود میکردید.البته یه مثالی هست که میگه چاقو دسته خودش رو نمیبره..اقعا برای شما متاسفم

 45. مصطفی و دوستان نوشته است:

  سلام به همه نجات غریقهای گیلان وایران
  من و چند تا از بچه ها چند بار شاگرد آقای نوری سادات بودیم.کارتمون هم از ایشون گرفتیم.سخت گیر و دقیق بود و کار بلد.اون موقع نمیفهمیدم این سخت گیریها برای چیه اما هر روز که یاد توضیحات و امتحانات میفتم میبینم لحظه لحظه کلاسشون درس زندگی بود.مسائلی برامون در مورد کار و قرارداد و حقوقمون میگفت که الان بعد از چند سال میفهمم که عمق گفته های ایشون به اندازه عمیق ترین جاهای دریاست.برای این استان و کشور باید تاسف خوردوقتی کسی از آرامش و زندکیش میگذره تا به یه هدف والا برسه و کسانی که از این راه روزی میخورن رو به حقشون برسونه باهاش این رفتار رو میکنن،بعد … دفاع میشه.رئیس هیئتهای شهرستانها سالهاست دارند … و به ادمهایی که حتی شنا کردن بلد نیستند حقوق میدند.به ادمهایی که اصلا کنار دریا نبودن و خیلیهاشون کارمند اداره های فرمانداری و تربیت بدنی هستند .
  میگفتند آقای رهما آدم خوبیه،اما وقتی این نوشته ها رو میخونم مطمئن میشم که ایشون هم همدست اوناست و فقط باند بازی شده و همه … متحد شدند تا نوری سادات رو بردارند.
  آقای رهنما ما بچه های شنا و نجات غریق بارها شاهد تخلفهای رفیقهای شما بودیم .یعنی شما ندیدید؟!نشنیدید؟!
  فقط برای شما و خودمون متاسفیم.یهک روز شما هم مثل ما به اشتباه خودتون پی میبرید

 46. محمود نوشته است:

  درود بر استاد نوری سادات
  باز هم با شرکت تو مجمع ووشو نشون داد که تخلف در ورزش گیلان موج میزنه.وقتی برادر معون رئیس جمهور که هیچ ربطی به ورزش نداره رو میارن و از هر طرف زورکی حمایتش میکنند و اعضای مجمع رو تحت فشار میذارند و یه سری رو از جاهای دیگه میارن و… باز هم رای در دور اول به حد نصاب نمیرسه ،یعنی اینکه باز ایشون برنده واقعیه.یعنی باز باند بازی و تخلف و یعنی رهنما تو واقعا آدم کوچکی هستی

 47. ناشناس نوشته است:

  واقعا نوری سادت یک استاد بود
  امسال توکلاس درجه یک شرکت کردم.واقعا هیچی برای گفتن نداشتن.اونقدر بیسواد بودند که حتی برای حیاتبخشی رقتن از هلال احمر آدم آوردن.با اینکار نشون دادند که بیسواد هستند.ویارو یک دهم آقای نوری سادات هم سواد نداشت.میگفتند معاون هلال احمر استانه.واقعا درود بر نوری سادات و شرفش.پارسال کلاسش عالی بود.هم سخت گیر بود و هم به آدم با سواد اهمیت میداد

 48. یک قهرمان نوشته است:

  تو استان گیلان به واسطه مدیران سود جو نه هیچ استخری درست کار میکرد و نه هیچ طرح دریایی.فقط بواسطه حضور ایشون بعنوان یک مدیر فنی و دلسوز مجتمع زیبا کنار سالها بعنوان بهترین طرح دریای کشور مطرح بود که امسال اون هم باطل شد.این نشون میده که هرجا که یک فرد فنی،دلسوز و سالم باشه امور خوب انجام میشه .متاسفانه امسال همین افراد نالایق با دخالت در مجتمع زیبا کنار اونجا رو هم تبدیل به یه جایی مثل جاهای دیگه کردند.خدا به داد مسافرها و کارمندهای صدا وسیما برسه.وقتی مدیر یک سیستم فرق بین روز و شب رو تشخیص نده بیش از این هم نمیشه انتظار داشت.
  تا وقتی باند و باند بازی و سیاسی بازی باشه همینه

 49. ناشناس نوشته است:

  همش دروغ و دزدی.کی ورزش گیلان درست میشه.متخصص تر و سالم تر از نوری سادات تو استان و کشور نداریم.همین و بس.یارو از تهران بلند میشه میاد چند روز با زنش میگرده بعد هم میره.هر سال کار اینها همینه.معلومه که وقتی نوری سادات باج نده برش میدارن.ما دوستت داریم رئیس.

 50. ناشناس نوشته است:

  تو انزلی نجات غریقه رفته غرق شده بعد خانوادش میگن رفته ۳ نفر رو نجات داده! یارو شنا بلد نبوده غرق شده.واقعا اسفندیاری دیگه […] دست پینوکیو رو از پشت بسته.

 51. ناشناس نوشته است:

  هنوز حقوق ما رو ندادند….درود بر نوری سادات با غیرت

 52. ناشناس نوشته است:

  عید شد ما باز هم حقوق نگرفتیم.کجایی استاد نوری سادات.واقعا مرد بودی،مرد.
  تنهایی میرفتی برای ما همه کار میکردی.این […] فقط خوردن و بردن. پهلوی مسئولین به هر ذلتی تن میدن که بمونن.
  […].۴ ماه جون کندیم یک میلیون دادن
عناوین ویژه